Копія
про залишення апеляційної скарги без руху
Справа № 801/7161/13-а
10.01.2014 м. Севастополь
Суддя Севастопольського апеляційного адміністративного суду Ілюхіна Г.П., розглянувши апеляційну скаргу Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим на постанову Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим (суддя Тоскіна Г.Л. ) від 07.11.13 у справі № 801/7161/13-а
за позовом ОСОБА_1 (АДРЕСА_1)
до Кореїзської селищної ради (вул. Севастопольське шосе, 27, смт. Кореїз, м. Ялта, Автономна Республіка Крим, 98670)
Управління Державного земельного агентства у м. Ялта АР Крим (вул. Руданського, 7, м.Ялта, Автономна Республіка Крим, 98600)
Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим (вул. Кечкеметська, 114, м.Сімферополь, Автономна Республіка Крим, 95050)
третя особа:
ОСОБА_2 (АДРЕСА_2)
про визнання протиправним та скасування рішення, визнання протиправними дій,
Постановою Окружного адміністративного суду Автономної Республіки Крим від 07.11.2013 адміністративний позов задоволено.
Визнано протиправним та скасовано Рішення 62 сесії 5 скликання Кореїзської селищної ради АР Крим № 36 від 06.07.2010 року про затвердження проекту землеустрою та передачу у власність земельної ділянки ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0,0800 га за адресою: АДРЕСА_3;
Визнано протиправними дії Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим щодо узгодження проекту землеустрою з відведення земельної ділянки ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0,0800 га за адресою: АДРЕСА_3.
Стягнуто на користь ОСОБА_1 (АДРЕСА_1) з місцевого бюджету Кореізської селищної ради АР Крим 34,40 грн. судового збору шляхом безспірного списання з рахунків суб'єкта владних повноважень - Кореізської селищної ради АР Крим.
Не погодившись з рішенням суду, Республіканський комітет по земельних ресурсах АР Крим, 12.12.2013 (отримав постанову 15.11.2013) звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції в частині "Визнання протиправними дії Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим щодо узгодження проекту землеустрою з відведення земельної ділянки ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка) площею 0,0800 га за адресою: АДРЕСА_3".
Також в апеляційній скарзі Республіканський комітет по земельних ресурсах АР Крим просить поновити строк на апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції, в зв'язку з несвоєчасним отриманням копії судового рішення, вказавши що оскаржувана постанова отримана 02.12.2013, про що свідчить шрих-код кореспонденції.
Апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Частиною четвертою статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених статтею 186 цього Кодексу, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку, або якщо підстави, вказані нею у заяві, визнані неповажними. При цьому протягом тридцяти днів з моменту отримання ухвали про залишення апеляційної скарги без руху особа має право звернутися до суду апеляційної інстанції з заявою про поновлення строків або вказати інші підстави для поновлення строку.
Якщо заяву не буде подано особою в зазначений строк або вказані нею підстави для поновлення строку апеляційного оскарження будуть визнані неповажними, суддя-доповідач відмовляє у відкритті апеляційного провадження.
Згідно з частиною другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Частиною третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у виняткових випадках залежно від складності справи складення постанови у повному обсязі може бути відкладено на строк не більш як п'ять днів з дня закінчення розгляду справи.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Оскаржувана постанова проголошена в судовому засіданні за участю представників сторін: позивача - ОСОБА_3, відповідача (Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим) -Белічев С.К, третьої особи ОСОБА_5 07.11.2013, повідомлено про час виготовлення повного тексту постанови (том 2 арк.с. 18-19).
15.11.2013 представник (Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим) Белічев С.К особисто отримав копію повного тексту постанови від 07.11.2013 (том 2 арк.с. 29).
Отже, строк на апеляційне оскарження минув 25.11.2013.
З апеляційною скаргою відповідач звернувся лише 12.12.2013, тобто з пропуском встановленого Кодексом адміністративного судочинства України строку (том 2 арк.с. 70-77).
Частиною третьою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що особам, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні, копія судового рішення надсилається рекомендованим листом з повідомленням про вручення протягом трьох днів з дня його ухвалення чи складення у повному обсязі або у разі їх звернення вручаються під розписку безпосередньо в суді.
Частина друга статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України містить положення згідно з яким, у разі проголошення в судовому засіданні лише вступної та резолютивної частин постанови суд повідомляє час, коли особи, які беруть участь у справі, можуть одержати копію постанови в повному обсязі.
Посилання відповідача на те, що оскаржувана постанова отримана 02.12.2013, про що свідчить шрих-код кореспонденції, не може бути прийнято як поважна причина пропуску строку на апеляційне оскарження, оскільки з матеріалів справи вбачається, що відповідач був присутній при проголошенні судового рішення і обізнаний про прийняте рішення, та отримав особисто повний текст оскаржуваної постанови 15.11.2013, а з апеляційною скаргою звернувся лише 12.12.2013 по минуванню десятиденного строку з дня отримання копії судового рішення (том 2 арк.с. 70-77).
Наведені в апеляційній скарзі доводи щодо поважності причини пропуску строку на апеляційне оскарження спростовуються матеріалами справи та не заслуговують на увагу.
Таким чином, заявник належних та допустимих доказів, що підтверджують поважні причини пропуску строку на апеляційне оскарження постанови не надав.
Згідно з частиною третьою статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України, до апеляційної скарги, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу, відповідно до положень якої суддя, встановивши, що апеляційну скаргу подано без додержання вимог, встановлених статтею 187 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення апеляційної скарги без руху, у якій зазначаються її недоліки, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Відповідно до частини третьої статті 187 Кодексу адміністративного судочинства України, в апеляційній скарзі зазначається, чи бажає особа взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за її відсутності.
Заявник у порушення зазначених вище вимог не зазначив чи бажає він взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за його відсутності.
За таких обставин, апеляційна скарга підлягає залишенню без руху з наданням заявнику тридцятиденного строку для усунення вищевказаних недоліків.
Керуючись частиною першою статті 108, статтею 167, статтями 185, 186, частинами третьою та четвертою статті 189, частиною третьою статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
1.Залишити апеляційну скаргу Республіканського комітету по земельних ресурсах АР Крим без руху.
2.Встановити заявнику апеляційної скарги тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали для усунення вказаних недоліків.
3.Запропонувати заявнику апеляційної скарги усунути в тридцятиденний строк з моменту отримання копії цієї ухвали вищезазначені недоліки апеляційної скарги, а саме:
- надати інші належні та допустимі докази, що підтверджують поважні причини пропуску строку на апеляційне оскарження постанови та вказати інші підстави для поновлення строку;
- зазначити чи бажає заявник взяти участь у судовому засіданні суду апеляційної інстанції, чи просить суд розглянути справу за його відсутності.
Роз'яснити, що в іншому разі відповідно до частини четвертої статті 189 Кодексу адміністративного судочинства України заявнику буде відмовлено у відкритті провадження по апеляційній скарзі.
Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій сторонам по справі згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.
СуддяпідписГ.П.Ілюхіна
З оригіналом згідно
Суддя Г.П.Ілюхіна