14 січня 2014 року Справа № 901/263/13-г
Севастопольський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Антонової І.В.,
суддів Євдокімова І.В.,
Заплава Л.М.,
за участю представників сторін:
позивача: Ворошилов Олександр Геннадійович, довіреність №2 від 13.01.13 року, комунальне підприємство "Красноперекопський міський ринок";
відповідач: ОСОБА_3, паспорт НОМЕР_1 від 09.03.99 року, фізична особа - підприємець ОСОБА_3;
відповідача: ОСОБА_4, довіреність №430 від 05.04.13 року, фізична особа - підприємець ОСОБА_3;
третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_5, довіреність №02.01-24/06 від 10.11.13 року, Красноперекопська міська рада;
третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: ОСОБА_5, довіреність №02.01-24/06 від 10.11.13 року, виконавчий комітет Красноперекопської міської Ради;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: не з'явився, ОСОБА_6;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: не з'явився, ОСОБА_8;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: не з'явився, ОСОБА_9;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: не з'явився, ОСОБА_10;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: не з'явився, ОСОБА_11;
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору: не з'явився, ОСОБА_12;
розглянувши апеляційну скаргу комунального підприємства "Красноперекопський міський ринок"
на рішення господарського суду Автономної Республіки Крим (суддя Лагутіна Н.М.) від 07 листопада 2013 року у справі № 901/263/13-г
за позовом комунального підприємства "Красноперекопський міський ринок" (вул. Таврійська, 15,Красноперекопськ,96000)
до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору Красноперекопська міська рада (вул. Гер. Перекопа, 1,Красноперекопськ,96000)
виконавчий комітет Красноперекопської міської ради (пл. Гер. Перекопа, 1а,Красноперекопськ,Красноперекопський район, Автономна Республіка Кр,96000)
ОСОБА_6 (АДРЕСА_2)
ОСОБА_8 (АДРЕСА_3)
ОСОБА_9 (АДРЕСА_4)
ОСОБА_10 (АДРЕСА_5)
ОСОБА_11 (АДРЕСА_6)
ОСОБА_12 (АДРЕСА_7)
про спонукання до виконання певних дій
Позивач - комунальне підприємство "Красноперекопський міський ринок" звернувся до господарського суду Автономної Республіки Крим з позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_3, у якому просив знести тимчасову малу архітектурну форму, розташовану за адресою: АДРЕСА_8 (згідно із затвердженою наказом №95 від 19.12.2011 року схемою дислокації торгівельних місць на території Красноперекопського міського ринку) та звільнити торгівельні місця в примусовому порядку.
Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 04.03.2013 року до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, залучено Красноперекопську міську раду та виконавчий комітет Красноперекопської міської ради.
Ухвалою господарського суду Автономної Республіки Крим від 29.10.2013 року до участі у справі у якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, залучено ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12
Рішенням господарського суду Автономної Республіки Крим від 07 листопада 2013 року у позові відмовлено.
Стверджуючи, що рішення суду першої інстанції не відповідає вимогам закону, комунальне підприємство „Красноперекопський міський ринок" звернулось до Севастопольського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, у якій просить рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 07 листопада 2013 року скасувати та прийняти нове рішення, яким позов задовольнити.
Доводи апеляційної скарги обгрунтовані порушенням місцевим господарським судом норм матеріального права та неповним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи.
Так, за твердженням заявника апеляційної скарги, поза увагою місцевого господарського суду залишились вимоги статті 8 Цивільного кодексу України, відповідно до яких якщо цивільні відносини не врегульовані цим Кодексом, іншими актами цивільного законодавства або договором, вони регулюються тими правовими нормами цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, що регулюють подібні за змістом цивільні відносини (аналогія закону).
Оскільки порядок зносу (демонтажу) стаціонарних тимчасових конструкцій (споруд) на даний час на законодавчому рівні не врегульований, заявник апеляційної скарги вважає, що суд першої інстанції повинен був застосувати положення статей 376, 417 Цивільного кодексу України в якості аналогії закону, який регулює подібні правовідносини.
Апеляційна скарга прийнята до провадження Севастопольського апеляційного господарського суду колегією суддів у складі: головуючий суддя Антонова І.В., судді Заплава Л.М., Фенько Т.П.
У зв'язку з хворобою судді Фенько Т.П. на підставі розпорядження керівництва Севастопольського апеляційного господарського суду від 17 грудня 2013 року здійснено заміну судді Фенько Т.П. на суддю Євдокімова І.В.
У судове засідання, призначене на 14 січня 2014 року, треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору - ОСОБА_6, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12 не з'явились, про причини неявки не повідомили.
Оскільки явка в судове засідання згідно зі статтею 22 Господарського процесуального кодексу України -це право, а не обов'язок сторін, справа може розглядатися без їх участі, якщо нез'явлення цих представників не перешкоджає вирішенню спору.
Розглянувши справу повторно в порядку статті 101 Господарського процесуального кодексу України, судова колегія встановила наступне.
30 серпня 2004 року між Красноперекопською міською радою (орендодавець) та комунальним підприємством "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради (орендар) укладено договір оренди землі, відповідно до умов якого орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку несільськогосподарського призначення площею 0,1500 га, в тому числі 0,1495 га під під'їздами, проходами, майданчиками та зелені насадження - 0,0005 га, яка знаходиться по АДРЕСА_8. Категорія земельної ділянки - землі громадської та житлової забудови. Угіддя - забудовані землі комерційного використання.
Договір зареєстровано у Красноперекопському відділі Кримської регіональної філії Державного підприємства "Центр Державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" за №040502000094 від 12.04.2005 року.
09 листопада 2012 року між Красноперекопською міською радою (орендодавець) та комунальним підприємством "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради (орендар) укладено додаткову угоду №12-02-494 про внесення змін до договору оренди земельної ділянки від 30.08.2004 року, відповідно до якої пункт 8 договору викладено в такій редакції: "Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років".
01 вересня 2009 року та 01 січня 2010 року між комунальним підприємством "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради (міськринок) та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 (підприємець) укладені договори про закріплення торгівельних місць, відповідно до умов яких ринок зобов'язався надати підприємцю у тимчасове користування місце НОМЕР_2 площею 11,5 кв.м та місце НОМЕР_3 площею 8 кв.м для торгівлі товарами продовольчої групи.
Згідно з пунктами 1.2 договорів за право зайняття торгівельного місця підприємець сплачує ринковий збір у порядку, визначеному рішенням міської ради. Сума ринкового збору, що підлягає сплаті, на момент укладення договору від 01.09.2009 року склала 156,00 грн. на місяць та 12,00 грн. на день, на момент укладення договору від 01.01.2010 року -104,00 грн на місяць та 8,00 грн на день.
Пунктами 1.3 договорів визначено, що за користування торгівельними місцями підприємець сплачує на розрахунковий рахунок у банку або через касу ринку плату за тарифами, затвердженими (узгодженими) рішеннями виконавчого комітету Красноперекопської міської ради у розмірі: за договором від 01.09.2009 року на умовах передплати за один місяць 328,90 грн. та на умовах оплати у день торгівлі - 12,65 грн.; за договором від 01.01.2010 року на умовах передплати за один місяць 228,80 грн. та на умовах оплати у день торгівлі - 8,80 грн.
Відповідно до пунктів 2.3.8 договорів підприємець зобов'язаний звільнити торгівельні місця у випадках, передбачених у пункті 2.2.6 договору, яким встановлено, що ринок має право вимагати від підприємця звільнення торгівельного місця у разі виникнення необхідності проведення ремонтних робіт на займаній підприємцем території, попередивши його письмово не пізніше ніж за 15 днів до початку робіт, а у разі ліквідації аварійних ситуацій - по мірі необхідності.
Після закінчення строку дії договорів підприємець має переважне право на їх продовження при належному виконанні попереднього договору (пункти 2.4.3 договорів).
Пунктами 3.1 договорів визначено, що договори набирають законної сили з моменту їх підписання сторонами та діють до 31.12.2012 року.
Умовами пунктів 2.3.5 договорів сторони передбачили, що встановлення металевих конструкцій під торгівельні точки та покращення торгівельних місць може виконуватись лише з письмової згоди з адміністрацією ринку та у відповідності до ескізів, затверджених містобудівною радою виконавчого комітету міської ради. У разі відхилення від цих вимог адміністрація ринку має право зобов'язати підприємця за його рахунок усунути недоліки у конструкції з території ринку.
При встановленні металевої конструкції під торгівельну точку підприємець зобов'язаний укласти додатковий договір з адміністрацією ринку на відповідальне зберігання торгівельного павільйону та тимчасових торгівельних будівель (пункти 2.3.6 договорів).
На виконання пунктів 2.3.6 договорів від 01 вересня 2009 року та 01 січня 2010 року між комунальним підприємством "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради (ринок) та фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 (замовник) укладено додатковий договір на відповідальне зберігання торгівельного павільйону та тимчасових торгівельних об'єктів, що знаходяться на території комунального підприємства „Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради, відповідно до умов якого замовник доручає, а ринок приймає на себе відповідальність за зберігання торгівельного павільйону (тимчасового торгівельного об'єкту), що знаходиться на території комунального підприємства „Красноперекопський міський ринок" №НОМЕР_2, НОМЕР_3 загальною площею 19,5 кв.м.
Договір набирає законної сили з 01.01.2010 року та діє до 31.12.2012 року (пункт 7.1 договору).
19 грудня 2011 року комунальним підприємством "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради видано наказ №95, яким з метою упорядкування торгівельних місць на території ринку у відповідності до постанови Кабінету Міністрів України №982 від 28.08.2009 року "Про затвердження Порядку розміщення малих архітектурних форм для здійснення підприємницької діяльності" було внесено зміни до схеми дислокації торгівельних місць комунального підприємства "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради, а саме - торгівельні місця НОМЕР_2, НОМЕР_3 перенумеровано на НОМЕР_4, НОМЕР_5.
Стверджуючи, що земельні ділянки, на яких знаходяться торгівельні місця, перебувають у відповідача у незаконному володінні та користуванні з тих підстав, що дія договорів про закріплення торгівельних місць №НОМЕР_2 та НОМЕР_3 закінчилась 31.12.2012 року, чим порушуються майнові права позивача на здійснення свого права користування торгівельними місцями, розміщення на них добросовісних контрагентів, отримання прибутку у відповідності до затверджених тарифів, комунальне підприємство "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради звернулось до господарського суду Автономної Республіки Крим з даним позовом.
Дослідивши матеріали справи, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги комунального підприємства "Красноперекопський міський ринок" з огляду на наступне.
З матеріалів справи вбачається, що рішенням 23 сесії 4 скликання Красноперекопської міської ради №353 від 23.06.2004 року на підставі пункту 1 статті 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", спільного наказу Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, МВС України, ДПАУ та Держстандарту України №172/702/332/108 від 07.03.02 року затверджено Правила торгівлі на ринках м. Красноперекопська (далі - Правила), які встановлюють нормативні вимоги щодо ведення ринкової торгівлі на території м. Красноперекопськ незалежно від їх юридичного статусу.
Рішенням 21 сесії 6 скликання Красноперекопської міської ради №232 від 27.07.2011 року внесено зміни до рішення 23 сесії 4 скликання Красноперекопської міської ради №353 від 23.06.2004 року та викладено Правила в новій редакції, відповідно до якої ринок - це суб'єкт господарювання, створений на відведеній за рішенням Красноперекопського міської ради земельній ділянці і зареєстрований в установленому порядку, функціональними обов'язками якого є надання послуг та створення для продавців і покупців належних умов у процесі купівлі-продажу товарів за цінами, що складаються залежно від попиту і пропозиції (далі - ринок).
Пунктом 3 Правил передбачено, що ринки, незалежно від форми власності та організаційно-правової форми, керуються у своїй діяльності законодавством України. Ринки здійснюють господарську і торговельну діяльність. Надають на договірних засадах наступні послуги: забезпечення і бронювання торговельних місць, прокат торговельного обладнання і вимірювальної техніки, зберігання речей у камерах схову, складах і холодильниках, зважування на товарних вагах, по розрубу м'яса, рекламі, передачі інформації. Перелік послуг надаються ринками і ціни на них затверджуються наказом директора (керівника). Умови надання (отримання) ринкових послуг та їх перелік фіксуються в відповідних договорах.
На підставі пункту 13 Правил торговельне місце - площа, відведена для розміщення необхідного для торгівлі інвентарю (вагів, лотків тощо) та здійснення продажу продукції з прилавків (столів), транспортних засобів, причепів, візків (у тому числі ручних), у контейнерах, кіосках, палатках капітальних торгових павільйонах, включаючи площу для викладки і зберігання запасів товару.
Пунктом 15 Правил передбачено, що усі торговельні місця позначаються номерами.
Згідно з пунктом 5.3 Статуту комунального підприємства "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради майно підприємства перебуває у комунальній власності територіальної громади міста Красноперекопська і закріплюється за ним на праві повного господарського відання. Здійснюючи право повного господарського відання, підприємство володіє, користується і розпоряджається з дозволу засновника майном, закріпленим за ним, вчиняючи щодо нього будь-які дії в межах, передбачених діючим законодавством та цим статутом, при цьому підприємство не має права без згоди засновника або уповноваженого ним органу відчужувати, передавати в заставу нерухоме майно. Передавати в оренду нерухоме майно (за винятком малих архітектурних форм) підприємство має право лише з дозволу Засновника відповідно до положень чинного законодавства України (ункт 5.4 Статуту).
Позивач стверджує, що малі архітектурні форми - торгівельні павільйони відповідача є самочинним будівництвом, оскільки побудовані фізичною особою - підприємцем ОСОБА_3 без попереднього узгодження з комунальним підприємством "Красноперекопський міський ринок" на земельній ділянці, яка знаходиться в користуванні ринку на підставі договору оренди від 30.08.2004 року, та підлягають зносу.
Правовою підставою позовних вимог позивач обрав норми статей 376, 387, 417 Цивільного кодексу України щодо самовільного будівництва та правових наслідків припинення права користування земельною ділянкою.
Так, положення статті 376 ЦК України розкривають юридичну природу самочинного будівництва та визначають можливі юридичні наслідки такого будівництва (набуття права власності на об'єкти самочинного будівництва або знесення чи їх перебудова) і поширюються як на власників земельних ділянок, так і на суб'єктів підприємницької діяльності, які не мають юридично оформленого права власності на земельну ділянку, на якій здійснено (здійснюється) таке будівництво.
У статті 376 ЦК України законодавець передбачає, що самочинним будівництвом можуть бути визнані тільки об'єкти нерухомого майна.
Відповідно до частини першої статті 181 ЦК України до нерухомого майна (нерухомості) належать об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Тобто не можуть бути визнані самочинним будівництвом об'єкти, що не відносяться за своєю ознакою до нерухомого майна, зокрема тимчасові споруди (наприклад, торгівельні павільйони, що збудовані без фундаменту).
Статтею 387 Цивільного кодексу України передбачено, що власник має право витребувати своє майно від особи, яка незаконно, без відповідної правової підстави заволоділа ним.
Положеннями статті 417 Цивільного кодексу України визначено, що у разі припинення права користування земельною ділянкою, на якій була споруджена будівля (споруда), власник земельної ділянки та власник цієї будівлі (споруди) визначають правові наслідки такого припинення. У разі недосягнення домовленості між ними власник земельної ділянки має право вимагати від власника будівлі (споруди) її знесення та приведення земельної ділянки до стану, в якому вона була до надання її у користування.
Як вбачається з матеріалів справи, рішенням виконавчого комітету Красноперекопської міської ради №118 від 19.06.2009 року "З питань архітектури та містобудування" на підставі заяви комунального підприємства "Красноперекопський міський ринок", протоколу засідання архітектурно-містобудівної ради міської ради №19 від 03.06.2009 року, договорів оренди земельних ділянок №52 від 30.01.2004 року, №040502000094 від 12.04.2005 року, №040502000131 від 21.10.2005 року, проекту, узгодженого Красноперекопською районною санітарно-епідеміологічною станцією №01-1997 від 18.06.2009 року, Красноперекопським районним відділом МНС України в Автономній Республіці Крим №0/1-5/988 від 18.06.2009 року, відділом архітектури та містобудування (висновок від 18.06.2009р. №39) дозволено реконструювати тимчасові торгівельні ряди полегшеного типу на території міського ринку по АДРЕСА_8.
Як правильно зазначив суд першої інстанції, рішення виконавчого комітету Красноперекопської міської ради №118 від 19.06.2009 року свідчить про узгодженість Красноперекопською міською радою, яка є власником земельної ділянки, розташованої за адресою: АДРЕСА_8, розміщення та установку спірних тимчасових споруд, зокрема, торгівельних павільйонів НОМЕР_2, НОМЕР_3, що є предметом спору.
Право власності на забудову земельної ділянки визначає стаття 375 Цивільного кодексу України.
Згідно з вказаною правовою нормою власник земельної ділянки має право, зокрема, дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам.
Також, є правильним висновок суду першої інстанції про те, що надання згоди комунального підприємства "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради на розміщення та установку спірних об'єктів підтверджується додатковим договором від 01 січня 2010 року, на підставі якого комунальне підприємство "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради прийняло на себе відповідальність за зберігання торгівельних павільйонів НОМЕР_2, НОМЕР_3.
Колегія суддів також вважає за необхідне зазначити наступне.
Згідно зі статтею 2 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" нерухоме майно - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення.
Відповідно до статті Закону України "Про іпотеку" нерухоме майно (нерухомість) - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці і невід'ємно пов'язані з нею, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.
Статтею 2 Закону України "Про фінансово-кредитні механізми і управління майном при будівництві житла та операціях з нерухомістю" визначено, що об'єкт будівництва - будівля, споруда або комплекс споруд, будівництво яких організує забудовник та фінансування будівництва яких здійснює управитель за рахунок отриманих в управління коштів.
Згідно з пунктом 1 Порядку розроблення проектної документації на будівництво об'єктів, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №45 від 16.05.2011 року, об'єкт будівництва - будинки, будівлі, споруди будь-якого призначення, їх комплекси, лінійні об'єкти інженерно-транспортної інфраструктури.
Положення пункту 2.1.1 Правил визначення вартості будівництва (ДБН Д.1.1-1-2000), затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від №174 27.08.2000 року, об'єктом будівництва є кожна відокремлена будівля (виробничий корпус або цех, склад, житловий будинок тощо) або споруда (міст, тунель, платформа тощо) з усіма улаштуваннями (галереями, естакадами тощо), устаткуванням, меблями, інвентарем, підсобними та допоміжними пристроями, що належать до неї, а також, за необхідності, з інженерними мережами, які прилягають до неї.
Пунктом 2.1.4 зазначених Правил визначено, що будовою є сукупність будівель та споруд (об'єктів) різного призначення, будівництво яких здійснюється, як правило, за єдиною проектно-кошторисною документацією із зведеним кошторисним розрахунком вартості будівництва (розрахунком вартості будівництва) або, у відповідних випадках, із зведенням витрат і на які у встановленому порядку затверджується окремий титул будови.
Згідно з Класифікатором державного майна, затвердженого наказом Фонду державного майна України №461 від 15.03.2006 року, будівлі - споруди, що складаються з несучих та огороджувальних або сполучених (несуче-огороджувальних) конструкцій, які утворюють наземні або підземні приміщення, призначені для проживання або перебування людей, розміщення устаткування, тварин, рослин, а також предметів. До будівель відносяться: житлові будинки, гуртожитки, готелі, ресторани, торговельні будівлі, промислові будівлі, вокзали, будівлі для публічних виступів, для медичних закладів та закладів освіти та інше.
Відповідно до пункту 1.3 Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №244 від 21.10.2011 року, тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту.
Частиною 2 статті 21 Закону України "Про благоустрій населених пунктів" передбачено, що мала архітектурна форма - це елемент декоративного чи іншого оснащення об'єкта благоустрою. До малих архітектурних форм належать: альтанки, павільйони, навіси; паркові арки (аркади) і колони (колонади); вуличні вази, вазони і амфори; декоративна та ігрова скульптура; вуличні меблі (лавки, лави, столи); сходи, балюстради; паркові містки; огорожі, ворота, ґрати; інформаційні стенди, дошки, вивіски; інші елементи благоустрою, визначені законодавством. Розміщення малих архітектурних форм здійснюється відповідно до цього Закону за рішенням власника об'єкта благоустрою з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.
З наведених правових норм вбачається, що спірні торгівельні павільйони відносяться до тимчасових споруд (МАФ) та не є об'єктом будівництва або будівлями в розумінні статті 376 Цивільного кодексу України, до яких, як правильно зазначив суд першої інстанції, не можуть бути застосовані положення правових норм, на які посилається позивач в обґрунтування своїх позовних вимог.
Оскільки позовні вимоги комунального підприємства "Красноперекопський міський ринок" Красноперекопської міської ради стосуються знесення тимчасових конструкцій (споруд), які є встановленими та розміщеними, однак не є об'єктами будівництва, якими у відповідності до законодавства України є будівлі, споруди або комплекс споруд, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про обрання позивачем невірного способу захисту порушеного права та обґрунтовано відмовив у задоволенні позовних вимог.
Вказане свідчить про відповідність висновків, викладених у рішенні місцевого господарського суду, обставинам справи, дотримання судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права та відсутність підстав для скасування прийнятого у справі рішення.
Керуючись статтями 101, пунктом 1 статті 103, 105 Господарського процесуального кодексу України, суд
1. Апеляційну скаргу комунального підприємства "Красноперекопський міський ринок" залишити без задоволення.
2. Рішення господарського суду Автономної Республіки Крим від 07 листопада 2013 року у справі №901/263/13-г залишити без змін.
Головуючий суддя І.В. Антонова
Судді І.В. Євдокімов
Л.М. Заплава
Розсилка:
1.КП"Красноперекопський міський ринок" (вул. Таврійська, 15,Красноперекопськ,96000)
2.Фізична особа - підприємець ОСОБА_3 (АДРЕСА_1)
3.Красноперекопська міська рада (вул. Гер. Перекопа, 1,Красноперекопськ,96000)
4.Виконавчий комітет Красноперекопської міської Ради (пл. Гер. Перекопа, 1а,Красноперекопськ,Красноперекопський район, Автономна Республіка Кр,96000)
5.ОСОБА_6 (АДРЕСА_2)
6.ОСОБА_8 (АДРЕСА_3)
7.ОСОБА_9 (АДРЕСА_4)
8.ОСОБА_10 (АДРЕСА_5)
9.ОСОБА_11 (АДРЕСА_6)
10.ОСОБА_12 (АДРЕСА_7)