Постанова від 13.01.2014 по справі 817/4591/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/4591/13-а

13 січня 2014 року 15год. 15хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Жуковської Л.А. за участю секретаря судового засідання Мельничук О.А. та сторін і інших осіб, які беруть участь у справі:

позивача: представник не з'явився ,

відповідача: представник не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Дубровицький районний центр зайнятості

до Рівненської митниці Міндоходів

про стягнення заборгованості,

ВСТАНОВИВ :

Дубровицький районний центр зайнятості звернувся з позовом до Рівненської митниці Міндоходів про стягнення коштів виплачених ОСОБА_1 в сумі 25 236 (двадцять п'ять тисяч двісті тридцять шість) грн. 32 коп., в зв'язку з його поновленням на роботі по рішенню суду.

Відповідач позов не визнав про що подав письмове заперечення (вх.№564/14 від 13.01.2014 р.). На думку відповідача, посадові особи МП «Городище» та ОСОБА_1, зокрема, умисно не виконували свої посадові обов'язки та зловживали ними. Зазначене доведено у судах першої та касаційної інстанцій та не заперечувалось судом апеляційної інстанції. За таких обставин, стягнення коштів, виплачених зазначеним особам в якості допомоги по безробіттю, не може проводитись з Рівненської митниці Міндоходів, а підлягає до стягнення з цих осіб.

Крім того вказує, що на сьогоднішній день у кошторисі Рівненської митниці Міндоходів не передбачені кошти для відшкодування центру зайнятості виплаченої допомоги по безробіттю.

До початку судового засідання представником позивача подано письмове клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника (вх.№551/14 від 13.01.2014 р.).

Відповідач у судове засідання не з'явився, хоча про дату, час та місце судового розгляду повідомлений у встановленому порядку.

З врахуванням положень ч.4 ст. 128, ч.1 ст. 41 КАС України, суд розглядає справу за відсутності представників сторін та без технічного фіксування судового процесу, за наявними доказами, що містяться у матеріалах адміністративної справи.

Дослідивши подані документи та матеріали справи, судом встановлене наступне.

Відповідно до статті 34 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-III від 02.03.2000 року забезпечення збору страхових внесків, контроль правильності їх нарахування та своєчасності сплати віднесено до обов'язків Фонду загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття .

Згідно з частиною другою статті 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" № 1533-III від 02.03.2000 року функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Правовий статус центрів зайнятості визначений Законом України "Про зайнятість населення" № 803-XII від 01.03.1991 року, статтею 18 якого встановлено, що для реалізації державної політики зайнятості населення, професійної орієнтації, підготовки і перепідготовки, працевлаштування та соціальної підтримки тимчасово не працюючих громадян у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України, створюється державна служба зайнятості, діяльність якої здійснюється під керівництвом Міністерства праці та соціальної політики України, місцевих державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування.

Державна служба зайнятості складається з: Державного центру зайнятості Міністерства праці та соціальної політики України, центру зайнятості Автономної Республіки Крим, обласних, Київського та Севастопольського міських, районних, міськрайонних, міських і районних у містах центрів зайнятості, центрів організації професійного навчання незайнятого населення і центрів професійної орієнтації населення, інспекцій по контролю за додержанням законодавства про зайнятість населення.

Отже, судом встановлено, що Дубровицький районний центр зайнятості є установою Державної служби зайнятості, та підпорядковується Міністерству праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, яке відповідно до пункту 1 Положення про Міністерство праці та соціальної політики Автономної Республіки Крим, затвердженого Постановою Ради Міністрів Автономної Республіки Крим від 13.06.2005 року № 249, являється республіканським органом виконавчої влади.

Судом встановлено, що центри зайнятості населення відносяться до робочих органів виконавчої дирекції Фонду, у той же час повноваження центрів зайнятості також визначені абзацом 9 пункту 2 статті 19 Закону України "Про зайнятість населення" № 803-XII від 01.03.1991 року, відповідно до якого Державна служба зайнятості має право в установленому законодавством порядку подавати громадянам допомогу по безробіттю та матеріальну допомогу по безробіттю, припиняти і відкладати їх виплати.

Можливість вирішення спорів, які виникають у зв'язку зі застосуванням Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" саме у судовому порядку, визначена також статтею 39 зазначеного Закону.

Суд зазначає, що відповідно до ст. 6 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття"право на матеріальне забезпечення на випадок безробіття (далі - забезпечення) та соціальні послуги мають застраховані особи.

Судом встановлено, що згідно із ст. 2 Закону України «Про зайнятість населення" із змінами та доповненнями, ч. 1,3.4 ст.22 та ч.1 ст.23 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Порядку реєстрації, перереєстрації та ведення обліку громадян, які шукають роботу, і безробітних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 219 від 14.02.2007, із змінами та доповненнями та п. 2.1 Порядку надання допомоги по безробіттю, у тому числі одноразової її виплати для організації безробітним підприємницької діяльності, затвердженого наказом Міністерства праці та соціальної політики України № 307 від 20.11.2000р., із змінами та доповненнями гр. ОСОБА_1 30.08.2012 р. був надбаний статус безробітного та призначена допомога по безробіттю.

Постановою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 06.09.2012 р. по справі №2а1770\1265\2012 суд поновив гр. ОСОБА_1 на посаді головного інспектора митного поста «Городище» Рівненської митниці з 07.03.2012 року. Наказом Рівненської митниці гр. ОСОБА_1 було поновлено на посаді головного інспектора митного поста «Городище» Рівненської митниці з 07.03.2012 року (а.с.7).

Як встановлено судом, ОСОБА_1 з 23.08.2012 по 13.06.2013 перебував на обліку у Дубровицькому районному центрі зайнятості як безробітний (ПС №175412082300002). При цьому, Дубровицьким районним центром зайнятості було виплачено допомогу по безробіттю розмірі 25 236, 32 грн., а відповідні кошти було перераховано на картовий рахунок ОСОБА_1 за №10017/0133, відкритий у Дубровицькому відділенні Ощадбанку.

Згідно з ст. 25 Закону України "Про зайнятість населення" держава створює умови незайнятим громадянам у поновленні їх трудової діяльності та забезпечує їм виплату в установленому порядку допомоги по безробіттю.

Розміри та умови надання матеріального забезпечення на випадок безробіття визначаються Законом України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Відповідно до ч. 4 ст. 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг безробітному у разі поновлення його на роботі за рішенням суду утримуються із роботодавця.

Судом встановлено, що станом на момент розгляду справи відповідачем кошти в сумі 25 236, 32 грн. не повернені.

Враховуючи вищевикладене, позовні вимоги являються обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.

Судові витрати по справі згідно ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути з Рівненської митниці на користь Дубровицького районного центру зайнятості , кошти виплачені ОСОБА_1 в сумі 25 236 (двадцять п'ять тисяч двісті тридцять шість) грн. 32 коп. (р/р 37175974900128, банк - ГУ ДКСУ в Рівненській області, МФО 833017, одержувач - Дубровицький районний центр зайнятості, код ЄДРПОУ 37863689 - із зазначенням в платіжному дорученні в "Призначення платежу" - "відшкодування коштів на матеріальне забезпечення гр. ОСОБА_1, в зв'язку з поновленням на роботі по рішенню суду".

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Жуковська Л.А.