Постанова від 17.01.2007 по справі 2/33-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

21036, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 7 тел. 66-03-00, 66-11-31 http://vn.arbitr.gov.ua

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 січня 2007 р. Справа № 2/33-07

Суддя господарського суду Мельник П.А.

при секретарі судового засідання Воробйова І.А. , розглянувши матеріали справи

за позовом:Вінницького обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів,м. Вінниця

до:споживчого товариства "Лідер", м. Тульчин

про стягнення 1950 грн.

Представники :

позивача : Болтянський В.С.

відповідача : не з"явився

Заявлено позов Вінницького обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів, м. Вінниця (далі -позивач) до Споживчого товариства «Лідер», м. Тульчин, Вінницької області (далі - відповідач) про стягнення 1950 грн. штрафних санкцій за незабезпечення встановленого нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

Відповідач у письмовому заперечені просить позов залишити без задоволення, мотивуючи тим, що товариством розроблялись заходи щодо створення робочих місць для інвалідів; на протязі 2005 р. подавались звіти за Ф ПН-3 та №10-ПІ «Звіт про зайнятість інвалідів»про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інваліда.

Вислухавши пояснення представників сторін, дослідивши наявні матеріали справи та додатково надані докази, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Згідно ст. 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» (далі -Закон) для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Відповідно до вищевказаного Закону Відповідачеві встановлено норматив робочих місць в 2005 році для забезпечення працевлаштування інвалідів, що становить 1 робоче місце.

Відповідно до поданого відповідачем звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2005 р. на підприємстві відповідача не працювало жодного інваліда.

Відповідно до п. 5. Постанови Кабінету Міністрів України №314 “Про затвердження Положення “Про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів» підприємства розробляють заходи щодо створення робочих місць для інвалідів, включають їх до колективного договору, інформують центри зайнятості, місцеві органи соціального захисту населення та відділення Фонду соціального захисту інвалідів про створення (пристосування ) робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відповідачем надано копії звітів Ф №3-ПН про наявність вільних робочих місць (вакантних посад) та потребу в працівниках за 2005 р., якими в 2005 році повідомлено центр зайнятості про 1 вільне вакантне місце призначене для працевлаштування інваліда.

Як вбачається, відповідач проінформував про вакантні місця для працевлаштування інвалідів, тому, не несе відповідальність за не створення робочих місць для працевлаштування інвалідів, а, отже, і не може нести відповідальність, що встановлена ст. 20 Закону. Таким чином, підстави для застосування штрафних санкцій за незабезпечення встановленого нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів відсутні.

Виходячи з викладеного, в позові слід відмовити.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ :

В позові відмовити

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінченя строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя Мельник П.А.