Україна
Донецький окружний адміністративний суд
30 грудня 2013 р. Справа № 805/17479/13-а
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Постановлена у нарадчій кімнаті об 11 год. 00 хв.
Донецький окружний адміністративний суд у складі суддіМаслоід О.С.
розглянув в порядку письмово провадження адміністративну справу
за позовом Маріупольської об'єднаної державної податкової інспекції Головного
управління Міндоходів у Донецькій області
до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (м. Маріуполь)
про стягнення податкового боргу, -
Маріупольська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області (надалі - позивач) звернулась до Донецького окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (надалі - відповідач) про стягнення податкового боргу зі сплати штрафних (фінансових) санкцій з податку на доходи фізичних осіб в розмірі 340,00 грн.
Позивач у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, через канцелярію суду 30.12.2013 року надав заяву про розгляд справи в порядку письмово провадження, позовні вимоги обґрунтовує наступним. Відповідач має заборгованість в результаті несплати штрафних санкцій за несвоєчасну сплату узгодженого грошового зобов'язання з податку на доходи фізичних осіб. Податкове зобов'язання виникло згідно податкового повідомлення - рішення. На теперішній час податковий борг відповідача залишається несплаченим.
Відповідач у судове засідання не з'явився та представника не направив, про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином, заперечення на позов, заяв чи клопотань суду не надав.
Згідно ч. 6 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Таким чином, суд дійшов висновку щодо можливості розгляду даної справи в порядку письмового провадження на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку про задоволення позовних вимог, з огляду на наступне.
Відповідач зареєстрований як фізична особа - підприємець Виконавчим комітетом Маріупольської міської ради Донецької області 25.04.2006 року за номером 22740000000010894, ідентифікаційний код НОМЕР_1, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця Серія НОМЕР_2 та витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців Серія АВ № 118659.
Відповідача узято на облік в органах державної податкової служби 25.04.2006 року за № 4622, що підтверджується довідкою про взяття на облік платника податків від 10.08.2011 року № 5703.
01.08.2013 року позивачем складено акт № 1331/8317/НОМЕР_1 про результати камеральної перевірки податкової звітності, яким встановлено неподання відповідачем податкових декларацій про майновий стан і доходи за 2011 - 2012 роки. Вказаний акт було надіслано відповідачеві.
На підставі цього акту 12 вересня 2013 року позивачем було прийняте податкове повідомлення - рішення № 0007871700 на суму 340,00 грн., який було надіслано відповідачеві та отримано ним 26.09.2013 року, про що свідчить його особистий підпис на рекомендованому повідомленні про вручення поштового відправлення.
Суду не надано доказів щодо оскарження вказаного податкового повідомлення - рішення у судовому порядку.
Відповідно до зворотнього боку облікової картки відповідача та розрахунку заборгованості по платежам до бюджету загальна сума податкового боргу відповідача зі сплати штрафних (фінансових) санкцій складає 340,00 грн.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
П. 19-1.1 ст. 19 Податкового кодексу України (надалі - ПК України) передбачено, що контролюючі органи виконують такі функції, зокрема, здійснюють адміністрування податків, зборів, платежів, контролюють своєчасність подання платниками податків та платниками єдиного внеску передбаченої законом звітності (декларацій, розрахунків та інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів), своєчасність, достовірність, повноту нарахування та сплати податків, зборів, платежів; забезпечують ведення обліку податків, зборів, платежів; звертаються до суду у випадках, передбачених законодавством.
Відповідно до пп. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 ПК України орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Таким чином, позивач є органом державної влади, уповноваженим здійснювати функцію контролю за визначенням та сплатою платником податків, а також повноваження на звернення до суду із позовом про стягнення податкового боргу.
Відповідно до пп. 16.1.4. п.16.1. ст.16 ПК України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно п. 86.1 ст. 86 ПК України результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт.
Відповідно до п. 86.8 ст. 86 ПК України податкове повідомлення-рішення приймається керівником контролюючого органу (його заступником) протягом десяти робочих днів з дня, наступного за днем вручення платнику податків акта перевірки у порядку, передбаченому статтею 58 цього Кодексу, для надсилання (вручення) податкових повідомлень-рішень (за результатами фактичної перевірки - з дня реєстрації (надходження) акта такої перевірки до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків), а за наявності заперечень посадових осіб платника податків до акта перевірки приймається з урахуванням висновку про результати розгляду заперечень до акта перевірки - протягом трьох робочих днів, наступних за днем розгляду заперечень і надання (надсилання) письмової відповіді платнику податків.
Відповідно до п. 57.3 ст. 57 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
П. 38.1. ст. 38. ПК України встановлено, що виконанням податкового обов'язку визнається сплата в повному обсязі платником відповідних сум податкових зобов'язань у встановлений податковим законодавством строк.
Пп. 14.1.175. п. 14.1. ст. 14 ПК України встановлено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п.31.1 ст.31 ПК України строком сплати податку та збору визнається період, що розпочинається з моменту виникнення податкового обов'язку платника податку із сплати конкретного виду податку і завершується останнім днем строку, протягом якого такий податок чи збір повинен бути сплачений у порядку, визначеному податковим законодавством. Податок чи збір, що не був сплачений у визначений строк, вважається не сплаченим своєчасно.
Доказів сплати заборгованості суду не надано.
Станом на момент розгляду справи податкове повідомлення - рішення не є скасованим, податкове зобов'язання не сплачене та вважається податковим боргом.
Таким чином, внаслідок несвоєчасної сплати податкових зобов'язань утворилась заборгованість у розмірі 340,00 грн., яка підтверджується розрахунком заборгованості по платежам до бюджету та зворотнім боком облікової картки відповідача.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Враховуючи вищевикладене та керуючись Конституцією України, Податковим кодексом України, 185-186, 254, 257, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
Позов задовольнити.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ЄДРПОУ НОМЕР_1) на користь місцевого бюджету Орджонікідзевського району м. Маріуполя заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій з податку на доходи фізичних осіб у розмірі 340,00 грн., за наступними реквізитами: розрахунковий рахунок: № 33214801700054, код платежу 11010500, отримувач: Маріуп. УК/Орджон. р-н./ 11010500, код отримувача: 37989721, банк отримувача: ГУ ДКСУ у Донецькій області, МФО одержувача: 834016.
Зазначена постанова може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд.
Суддя Маслоід О.С.