Ухвала від 26.12.2013 по справі 803/2785/13-а

УХВАЛА

про відмову у вжитті заходів забезпечення адміністративного позову

26 грудня 2013 року Справа № 803/2785/13-a

Волинський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Лозовського О.А.,

при секретарі судового засідання Новак Л.О.,

з участю прокурора Климюк Н.В.,

представників відповідача Павленко Л.М., Свідерського О.М.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку клопотання Володимир-Волинського міжрайонного прокурора про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі за позовом Володимир-Волинського міжрайонного прокурора до Володимир-Волинської міської ради Волинської області про визнання незаконним та скасування рішення №29/2 від 25.11.2013 року,

ВСТАНОВИВ:

Володимир-Волинський міжрайонний прокурор звернувся з позовом до Володимир-Волинської міської ради Волинської області про визнання незаконним та скасування рішення №29/2 від 25.11.2013 року.

У позовній заяві позивач заявив клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову шляхом зупинення дії рішення Володимир-Волинської міської ради Волинської області №29/2 від 25.11.2013 року «Про підтримку курсу європейської інтеграції України» до розгляду справи по суті.

Необхідність вжиття заходів забезпечення позову позивач обґрунтовував тим, що існує очевидна небезпека заподіяння шкоди інтересам держави до ухвалення рішення в адміністративній справі, захист цих інтересів стане неможливим без вжиття заходів забезпечення позову, а для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 26.12.2013 року відкрито провадження в даній адміністративній справі.

В судовому засіданні прокурор клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову підтримала, просила його задовольнити.

Представники відповідача в судовому засіданні клопотання заперечили, просили відмовити в задоволенні даного клопотання.

Заслухавши думку осіб, які беруть участь в справі, суд прийшов до висновку, що клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову не підлягає до задоволення з таких мотивів та підстав.

Відповідно до частини першої статті 117 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України) суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.

Згідно із частиною третьою статті 117 КАС України подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються.

На думку суду, прокурором в судовому засіданні не доведено існування очевидної небезпеки заподіяння шкоди правам та законним інтересам позивача рішенням Володимир-Волинської міської ради Волинської області №29/2 від 25.11.2013 року до ухвалення рішення у справі, а також те, що захист цих прав буде неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат.

При розгляді клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову судом не встановлено очевидних ознак протиправності оскаржуваного рішення. Як слідує із тексту позовної заяви, публічно-правовий спір між сторонами існує щодо правомірності рішення №29/2 від 25.11.2013 року, проте, оцінка на предмет законності цього рішення буде дана судом лише за результатами розгляду справи по суті.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку, що клопотання про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову є необґрунтованим та до задоволення не підлягає.

Керуючись статтями 117, 118 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Володимир-Волинського міжрайонного прокурора про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову у справі за позовом Володимир-Волинського міжрайонного прокурора до Володимир-Волинської міської ради Волинської області про визнання незаконним та скасування рішення №29/2 від 25.11.2013 року до розгляду справи по суті відмовити.

Роз'яснити особам, які беруть участь у справі, що оскарження ухвали не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Копію ухвали надіслати особам, які беруть участь у справі.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня тримання копії ухвали, повний тест якої буде виготовлено 30 грудня 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.

Головуючий О.А.Лозовський