Ухвала від 01.11.2012 по справі 9101/21312/2011

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" листопада 2012 р. справа № 2а-1711/10

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді: Сафронової С.В.

суддів: Нагорної Л.М. Чепурнова Д.В.

при секретарі судового засідання: Хімушкіної О.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засідання заяву Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про роз'яснення постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2011 року у справі за адміністративним адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИЛА:

Постановою Заводського районного суду м.Запоріжжя від 26 листопада 2010 року позов задоволено частково. Визнано неправомірними дії відповідача та зобов'язано здійснити перерахунок та виплату на користь позивача розмірі 30% мінімальної пенсії за віком згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та відповідно до ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" з 18.04.2010 року по 30.09.2010 року, з урахуванням різниці, яка була виплачена у цей період.

Не погодившись з рішенням суду першої інстанції відповідач подав апеляційну скаргу.

Постановою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2011 року апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя- задоволено частково. Постанову Заводського районного суду м.Запоріжжя від 26 листопада 2010 року -скасувано. Позовні вимоги ОСОБА_1 Прокоповича-задоволено частково. Визнано дії Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя щодо не нарахування та невиплати ОСОБА_1 підвищення до пенсії у розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком, як дитині війни з 01.05.2010 року - протиправними. Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя здійснити перерахунок та виплатити ОСОБА_1 підвищення до пенсії, у розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком, згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за період з 01.05.2010 року, з урахуванням виплачених сум. Позовні вимоги ОСОБА_1 за періоди: з 18.04.2010 року по 30.04.2010 року - залишино без розгляду.

На адресу суду від відповідача надійшла заява про роз'яснення судового рішення.

В своїй заяві про роз'яснення постанови суду відповідач зазначає, що йому незрозуміла резолютивна частина рішення Дніпропетровського апеляційного адмінітративного суду від 11 жовтня 2011 року в частині того, за який саме період потрібно здійснити перерахунок пенсії.

Згідно ст. 41 КАС України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Заслухавши доповідь судді, перевіривши матеріали справи та доводи поданої позивачем заяви, колегія суддів вважає, що заява Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про роз'яснення постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2011 року підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 170 КАС України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

Дана норма передбачає підстави для роз'яснення судового рішення.

Отже, роз'яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом.

Також роз'яснення судового рішення зумовлено його нечіткістю за змістом, коли воно є неясним та незрозумілим для осіб, стосовно яких воно ухвалене, так і для тих, що будуть здійснювати його виконання. Взагалі, це стосується випадків, коли судом недотримані вимоги ясності, визначеності рішення. Невизначеність судового рішення означає, що таке рішення містить положення, які викликають суперечки щодо його розуміння та під час виконання.

Тобто, роз'яснено може бути постанову чи ухвалу суду у разі, якщо без такого роз'яснення її важко виконати, оскільки високою є ймовірність неправильного виконання внаслідок неясності резолютивної частини рішення.

Відповідно до статей 159, 165 КАС України, з урахуванням Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судове рішення»від 29.12.1976 року, судове рішення повинно бути законним, обґрунтованим, гранично повним, ясним, чітким, обов'язково мати вступну, описову, мотивувальну і резолютивну частини і викладеним у послідовності, визначеній процесуальним законодавством, мотивувальна частина ухвали повинна містити мотиви, з яких суд дійшов до висновків, з посиланням на норми закону, яким керувався суд, постановляючи рішення.

Водночас, відповідно до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»від 14 червня 2011 року №3491 -VІ, який набрав чинності 19 червня 2011 року, Прикінцеві положення Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік»доповнено пунктом 4, яким встановлено, що норми статей 39, 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи»та ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни»в 2011 році застосовуються у порядку та розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України виходячи з наявного фінансового ресурсу бюджету пенсійного фонду України на 2011 рік.

На виконання вищенаведеної норми Закону України від 14 червня 2011 року №3491- VІ Кабінетом Міністрів України 06 липня 2011 року прийнято постанову №745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету», яка набрала чинності 23 липня 2011 року, згідно якої встановлено, серед іншого, розміри підвищень до пенсії відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та Закону України «Про соціальний захист дітей війни».

Колегія суддів вважає за потрібне звернути увагу на те, що до набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України №745 від 06 липня 2011 року, застосуванню підлягають положення статей 39 та 51 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та ст.6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», а з 23.07.2011 року - Постанова КМУ №745 від 06.07.2011 року, тому кінцевою датою перерахунку пенсії позивача є 22 липня 2011 року.

Отже, починаючи з 23.07.2011р. виплати особам, які мають статус "діти війни", повинні здійснюватись у відповідності до постанови КМУ №745.Керуючись ст.ст. 170, 197 ч.1, 199, 202, 205, 206 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Управління Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя про роз'яснення постанови Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 11 жовтня 2011 року - задовольнити.

Роз'яснити Управлінню Пенсійного фонду України в Заводському районі м. Запоріжжя, що перерахунок та виплату ОСОБА_1 підвищення до пенсії, у розмірі 30% від розміру мінімальної пенсії за віком, згідно ст. 6 Закону України "Про соціальний захист дітей війни" та ч.1 ст.28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" необхідно здійснити по 22 липня 2011 року включно.

Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий: С.В. Сафронова

Суддя: Л.М. Нагорна

Суддя: Д.В. Чепурнов