Ухвала від 21.05.2012 по справі 9101/34206/2012

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"21" травня 2012 р. справа № 2а-2666/2011

Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів: головуючого судді: Богданенка І.Ю.

суддів: Уханенка С.А. Дадим Ю.М.

розглянувши в порядку письмового провадження в м. Дніпропетровську апеляційну скаргу ОСОБА_1

на постанову Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 08 липня 2011 року

справа № 2а-2666/2011

за позовом ОСОБА_1

до управління праці та соціального захисту населення Бобринецької районної державної адміністрації

про стягнення боргу з виплати державної допомоги по догляду за дитиною,-

ВСТАНОВИВ:

У червні 2011 ОСОБА_1 звернулася у Бобринецький районний суд Кіровоградської області з позовом до управління праці та соціального захисту населення Бобринецької районної державної адміністрації про визнання дій неправомірними та стягнення заборгованості по виплаті допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку з часу виникнення права на її отримання.

Постановою Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 08 липня 2011 року у задоволенні позовних вимог відмовлено.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, ОСОБА_1 звернулась з апеляційною скаргою, в якій посилаючись на порушення судом норм матеріального права, просить скасувати оскаржувану постанову та прийняти нову, якою задовольнити позовні вимоги.

Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість постанови суду в межах доводів апеляційної скарги і заявлених позовних вимог, суд апеляційної інстанції приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає, з огляду на наступне.

ОСОБА_1 є матір'ю ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5), на момент звернення до суду має право на отримання допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку відповідно до статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

Так, відповідно до положень пункту 23 підпункту 7 розділу II Закону України «Про Державний бюджет України на 2008 рік» стаття 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» викладена в наступній редакції: «допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці між прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, та середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців, але не менше 130 гривень».

Вказані положення закону не визнавалися неконституційними і діють на цей час.

З матеріалів справи, суд апеляційної інстанції вбачає, що відповідач здійснював виплати в розмірі 130 гривень, що підтверджується копією довідки, яка міститься в матеріалах справи, а тому не допустив порушень статті 15 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» при нарахуванні та виплаті позивачці допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку у період.

Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Керуючись статтями 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - залишити без задоволення.

Постанову Бобринецького районного суду Кіровоградської області від 08 липня 2011 року - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту постановлення є остаточною і оскарженню не підлягає.

Головуючий: І.Ю. Богданенко

Суддя: С.А. Уханенко

Суддя: Ю.М. Дадим