Іменем України
2-а/330/59/2013
Справа № 330/3091/13-а
"20" грудня 2013 р. Якимівський районний суд Запорізької області в складі:
головуючого судді - Нестеренко Т.В.
при секретарі - Корнієнко М.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Якимівської селищної ради Запорізької області про визнання протиправним та скасування рішення Якимівської селищної ради Запорізької області №1 від 27.06.2012 року,
Позивач, ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Якимівської селищної ради Запорізької області про визнання протиправним та скасування рішення Якимівської селищної ради Запорізької області №1 від 27.06.2012 року, в якому зазначив, що 27.06.2012 року за № 1 Якимівська селищна рада Запорізької області ( далі Відповідач) прийняв рішення " Про забезпечення контролю за якістю надання житлово - комунальних послуг" ( далі - рішення). Пунктом 3 Рішення було вирішено: "Укласти з ОП "Якимівське ВОЖКГ та ПО" договір про передачу житлового фонду смт. Якимівка на житлово - комунальне обслуговування". На підставі зазначеного рішення, 06.11.2013 року, відповідачем був укладений з Якимівським ОП "ВОЖКГ та ПО" договір про передачу житлового фонду смт. Якимівка на житлово - комунальне обслуговування" 20.11.2013 року за № 1255 відповідач по запиту позивача, направив копію рішення, копію договору і копію акта прийому - передачі підприємству житлового фонду смт. Якимівка ( далі Акт прийому - передачі).Таким чином позивач вважає, що оспорюване рішення було прийнято відповідачем з порушенням законів України та нормативно - правових актів, які мають віщу юридичну силу, а тому підлягає відміні, оскільки в оспорюваному рішенні не зазначено на підставі яких повноважень відповідача, а також яких нормативно - правових актів воно було прийнято. У відповідача відсутні будь - які документи ( рішення) про наявність згоди органів місцевого самоврядування на передачу житлового фонду смт. Якимівка з державної в комунальну власність, а також відсутні акти прийому - передачі житлового фонду в комунальну власність. Таким чином, територіальна громада смт. Якимівка наколи не набувала права комунальної власності на житловий фонд смт. Якимівка. Згідно акту прийому - передачі, до переліку переданих підприємству об'єктів, включені жилі багатоквартирні будинки. Так званий - житловий фонд смт. Якимівка, а також під № 49 включений жилий багатоквартирний будинок за адресою вул. Леніна, 58. а підставі свідоцтва про право власності від 07.08.2001 року за № 323, позивачу належить нежитлове приміщення (колишня квартира - магазин "Акім"), який розташований в жилому багатоквартирному будинку за адресою: смт. Якимівка, вул. Леніна, 58. Відповідно до ч.2 ст. 10 Закону України " Про приватизацію державного житлового фонду" і рішення Конституційного Суду України від 02.03.2004 року № 1-2/2004, власники квартир багатоквартирного будинку є співвласниками такого будинку. Отже, співвласниками жилого багатоквартирного будинку по вул. Леніна, 58 смт. Якимівка є власники квартир, в тому числі і він, як власник колишньої квартири, нежилого приміщення в цьому будинку. Отже, позивач по справі просить признати неправомірним рішення Якимівської селищної ради від 27.06.2012 року за № 1 " Про забезпечення контролю за якісне надання житлово-комунальних послуг" з моменту його винесення. Скасувати рішення Якимівської селищної ради від 27.06.2012 року за № 1 " про забезпечення контролю за якістю надання житлово - комунальних послуг".
В судовому засіданні позивач по справі - ОСОБА_1 уточнив свої вимоги та просив визнати протиправним та скасувати п.3 рішення Якимівської селищної ради від 27.06.2012 року за № 1 " Про забезпечення контролю за якістю надання житлово - комунальних послуг" , яким було вирішено: " Укласти з ОП Якимівське ВОЖКГ та ПО договір про передачу житлового фонду смт. Якимівка на житлово - комунальне обслуговування". Визнати протиправним та скасувати п.2 Розпорядження селищного голови від 05.11.2013 року за № 96/1, яким передбачено: " Укласти договір з Якимівським ВОЖКГ та ПО про передачу житлового фонду смт. Якимівка на житлово - комунальне обслуговування. Визнати протиправним та скасувати рішення Якимівської селищної ради від 28.11.2013 року за № 1 в частині затвердження п.2 Розпорядження селищного голови від 05.11.2013 року за № 96/1, яким було передбачено: "Укласти договір з Якимівським ВОЖКГ та ПО про передачу житлового фонду смт. Якимівка на житлово - комунальне обслуговування".
В судовому засіданні представник Якимівської селищної ради - ОСОБА_2 вимоги за адміністративним позовом не визнав, заперечував проти їх задоволення, пояснив, що в смт.Якимівка існує єдине підприємство, яке надає житлово-комунальні послуги, це Якимівським ВОЖКГ та ПО, іншого підприємства не має, тому відповідно і договори про надання житлово-комунальних послуг та інших пов'язаних з цією діяльністю питань, укладаються з цим підприємством. Зазначені позивачем рішення прийняті з урахуванням ст.ст. 4,5,16 Житлового кодексу Української РСР, та є законним. Крім того зауважив, що вказане рішення жодним чином не порушує права та законні інтереси позивача ОСОБА_1, а навпаки дозволяє належним чином зберегти та організувати капітальні і поточні ремонти житлових будинків, що є обов'язком Якимівської селищної ради і входить до її функцій по управлінню і збереженню житлового фонду Ради.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, представника відповідача, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню у повному обсязі з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири № 13 у житловому будинку № 58 по вул. Леніна в смт. Якимівка Запорізької області, де розташовано магазин промислових товарів ПП ОСОБА_1, який також належить позивачу ОСОБА_1, що підтверджується свідоцтвом про право власності реєстраційний номер 20 від 10.08.2001 року (а.с. 10). 27.06.2012 року рішенням № 1 двадцятої сесії шостого скликання Якимівської селищної ради Якимівського району Запорізької області було укладено з ОП " Якимівське ВОЖКГта ПО" договір про передачу житлового фонду смт. Якимівка на житлово - комунальне обслуговування. (а.с.6). Як пояснив представник відповідача права власності на будинок № 58 по вул. Леніна в смт Якимівка у Якимівська селищна рада не має свідоцтва про права власності на будинок. Згідно Розділу 10 Перехідних положень ЗУ «Про місцеве самоврядування в Україні» майно, яке у встановленому законом порядку передано державою у комунальну власність адміністративне - територіальних одиниць і придбано ними на інших законних підставах, крім майна, відчуженого у встановленому законом порядку, є комунальною власністю відповідних територіальних громад, селищ, міст.
Згідно ст. 4 Житлового кодексу Української РСР житлові будинки, а також житлові приміщення в інших будівлях, що знаходяться на території України, утворюють житловий фонд.
Згідно ст. 5 Житлового кодексу Української РСР державний житловий фонд перебуває у віданні місцевих рад (житловий фонд місцевих рад).
Згідно ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» «Про місцеве самоврядування в Україні» вказано, що виконавчі комітети селищних рад на території відповідної ради: здійснюють державний контроль за використанням та збереженням житлового фонду; керують житловим господарством, забезпечують правильну експлуатацію і збереження житлових будинків, що є у віданні Ради; організують їх капітальний і поточний ремонт; здійснюють управління житловим фондом Ради.
Згідно ч. 1 ст. 321 Цивільного Кодексу України право власності є непорушним, ніхто не може бути протиправне позбавлений цього права або обмежений в його реалізації.
В судових засіданнях позивачем не надано суду підтверджень порушення його прав, затвердженого оскаржуваним рішенням.
Крім того, не підтверджується у судовому засіданні посилання позивача на те, що рішення двадцятої сесії шостого скликання Якимівської селищної ради від 27.06.2012 року № 6 «Про забезпечення контролю за якістю надання житлово - комунальних послуг" свідчить про втручання в розпорядження, володіння і користування його, як мешканця багатоквартирного будинку своєю власністю, так як відповідно до вимог статті 2 КАС України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, інших посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ. З вказаної правової норми вбачається, що судовому захисту підлягають лише ті права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтересів юридичних осіб, які є порушеними на момент розгляду справи в суді. В свою чергу права та інтереси осіб, які не порушені не можуть бути предметом розгляду в суді. Тому, суд вважає, що рішення двадцятої сесії Якимівської селищної ради шостого скликання від 27.06.2012 року № 1 Про забезпечення контролю за якістю надання житлово - комунальних послуг" ніяким чином не порушує права позивача ОСОБА_1 по володінню, користуванню та розпорядженню нежитловим приміщенням.
Відповідно до ч. І, ч.2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Згідно ст. 100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала не знайде підстав для поновлення строку.
Підстави для поновлення строку були розглянуті судом при відкритті провадження за клопотанням позивача строки звернення до суду з даним позовом були поновлені.
На підставі викладеного, суд вважає, що рішення двадцятої сесії Якимівської селищної ради шостого скликання від 27.06.2012 року № 1 «Про забезпечення контролю за якістю надання житлово - комунальних послуг"» було винесено з урахуванням інтересів власників квартир та їх законних інтересів в межах свої повноважень.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 6, 9, 11, 69, 70, 71, 158, 159,160,161, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Якимівської селищної ради Запорізької області про визнання протиправним та скасування рішення Якимівської селищної ради Запорізької області №1 від 27.06.2012 року - відмовити.
Апеляційну скаргу на постанову може бути подано до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Якимівський районний суд протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Суддя: Т.В. Нестеренко