Постанова від 17.12.2013 по справі 827/2291/13-а

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

17 грудня 2013 року Справа №827/2291/13-а

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді - Прохорчук О.В.;

секретар судового засідання - Олійник С.О.,

за участю:

представника позивача - ОСОБА_1 - ОСОБА_2, довіреність № 1731 від 17.12.2013,

позивача - ОСОБА_3 - не з'явився,

позивача - ОСОБА_4 - не з'явився,

представника відповідача - ОСОБА_5, довіреність № 51/05 від 04.01.2013,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_1 до Управління Державної міграційної служби України в місті Севастополі в особі Гагарінського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в місті Севастополі про визнання дій незаконними та скасування реєстрації,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_1 звернулись до суду з адміністративним позовом до Управління Державної міграційної служби України в місті Севастополі в особі Гагарінського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в місті Севастополі про: визнання дій щодо зняття з реєстрації місця проживання ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1, незаконними; скасування зняття з реєстрації з місця проживання ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем вимог наказу Міністерства внутрішніх справ України від 22.11.2012 № 1077 "Про затвердження Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів", що виразилося у незаконному знятті з реєстрації за місцем проживання позивачів на підставі заяви власника квартири - ОСОБА_7, без заяв та паспортів, що повинні надаватися особисто.

У судовому засіданні 26.11.2013 позивачі позовні вимоги підтримали, просили позов задовольнити. Підстави заявлення позовних вимог щодо ОСОБА_6, яка не є позивачем у даній справі, суду пояснити не змогли.

17.12.2013 до канцелярії суду від ОСОБА_4 та ОСОБА_3 надійшли заяви про розгляд справи у їх відсутність, на позовних вимогах наполягали у повному обсязі.

У судовому засіданні 17.12.2013 представник позивача ОСОБА_1 наполягав на задоволенні позову у повному обсязі.

Представник відповідача просив відмовити у задоволенні позовних вимог у повному обсязі з підстав, викладених у письмових запереченнях.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позову з наступних підстав.

Судом встановлено, що 07.06.2013 Гагарінським районним відділом Управління Державної міграційної служби України в місті Севастополі було знято з реєстраційного обліку за адресою: АДРЕСА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_1. Підставою для зняття з реєстраційного обліку зазначених осіб стала заява ОСОБА_7

Порядок реєстрації місця проживання (перебування) особи, зняття з реєстрації регламентовано Законом України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" від 11.12.2003 № 1382-IV та Порядком реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні та зразків необхідних для цього документів, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України № 1077 від 22.11.2012, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.12.2012 за № 2109/22421.

Відповідно до статті 7 Закону України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні" зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви особи або її законного представника; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства; підстав для проживання або перебування особи у спеціалізованій соціальній, установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту; підстав на право користування житловим приміщенням.

Згідно з підпунктом 1.1 пункту 1 Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні, затвердженого наказом Міністерства внутрішніх справ України від 22.11.2012 № 1077, цей Порядок розроблений відповідно до Законів України "Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні", "Про загальний військовий обов'язок і військову службу" та визначає процедуру реєстрації місця проживання та місця перебування осіб в Україні, зразки документів, необхідних для реєстрації і зняття з реєстрації місця проживання та місця перебування.

Пунктом 3.1 розділу ІІІ цього Порядку передбачено, що зняття з реєстрації місця проживання особи здійснюється на підставі: заяви про зняття особи з реєстрації місця проживання, яка подається особою або її законним представником; судового рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, про виселення, про визнання особи безвісно відсутньою або оголошення її померлою; свідоцтва про смерть; паспорта або паспортного документа, що надійшов з органу державної реєстрації актів цивільного стану, або документа про смерть, виданого компетентним органом іноземної держави, легалізованого в установленому порядку; інших документів, які свідчать про припинення: підстав для перебування на території України іноземців та осіб без громадянства. Інформація територіального органу ДМС України або територіального підрозділу ДМС України, на території обслуговування якого зареєстровано місце проживання особи, про закінчення строку дії посвідки на тимчасове проживання або копія рішення про скасування посвідки на тимчасове проживання чи посвідки на постійне проживання в Україні; підстав для проживання або перебування особи на обліку у закладі/установі (повідомлення про припинення підстав для проживання/перебування особи у спеціалізованій соціальній установі, закладі соціального обслуговування та соціального захисту) (додаток 13); підстав на право користування житловим приміщенням (закінчення строку дії договору оренди, найму, піднайму житлового приміщення, строку навчання в навчальному закладі (у разі реєстрації місця проживання в гуртожитку навчального закладу на час навчання), відчуження житла та інших визначених законодавством документів).

Зняття з реєстрації на підставах, визначених в абзацах вісім та дев'ять пункту 3.1 цього розділу, здійснюється за клопотанням уповноваженої особи закладу/установи або за заявою власника/наймача житла або їх законних представників.

Згідно з пунктом 3.7 розділу ІІІ Порядку реєстрації місця проживання та місця перебування фізичних осіб в Україні якщо зняття з реєстрації місця проживання здійснюється на підставі документів, зазначених в абзацах третьому - дев'ятому пункту 3.1 цього розділу, без надання паспортного документа особи, місця проживання якої знімається з реєстрації, відомості про зняття з реєстрації вносяться до паспортного документа особи при її зверненні для реєстрації нового місця проживання.

Таким чином, як вбачається з наведених норм, зняття з реєстраційного обліку за певною адресою здійснюється, у тому числі, у разі припинення підстав на право користування житловим приміщенням та відчуження житла, як за заявою особи, місце реєстрації якої знімається з реєстрації, так і за заявою власника житла. При цьому, у останньому випадку надання власником квартири заяви або паспорту особи, яка повинна бути зняття з реєстрації, не вимагається.

Судом встановлено, що ОСОБА_7 є власником квартири АДРЕСА_1, що підтверджується свідоцтвом про придбання нерухомого майна з прилюдних торгів від 22.05.2013, виданим приватним нотаріусом Севастопольського міського нотаріального округу ОСОБА_8 та зареєстрованим в реєстрі за № 812, та витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.

ОСОБА_7 звернувся до Гагарінського районного відділу Управління Державної міграційної служби України в місті Севастополі з заявою встановленої форми про зняття з реєстрац місця проживання у квартирі АДРЕСА_1 ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_3, ОСОБА_1.

07.06.2013 Гагарінським районним відділом Управління Державної міграційної служби України в місті Севастополі на підставі заяви ОСОБА_7, як власника квартири АДРЕСА_1, було знято з реєстрації місце проживання ОСОБА_6, ОСОБА_4, ОСОБА_1, ОСОБА_3 за зазначеною адресою, що повністю узгоджується з вимогами абзацу 9 пункту 3.1 розділу ІІІ Порядку № 1077.

Статтею 69 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.

Згідно зі статтею 70 вказаного Кодексу належними є докази, які містять інформацію щодо предмету доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмету доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до частин 1, 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Під час судового розгляду справи відповідач довів суду, що він діяв у порядку, у межах повноважень та у спосіб, передбачені діючим законодавством.

Доводи позивачів не знайшли свого підтвердження та спростовані фактичними обставинами та доказами, встановленими судом.

На підставі викладеного суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення позову.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України,

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя підпис О.В. Прохорчук

Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 23 грудня 2013 року.

З оригіналом згідно.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя О.В. Прохорчук