Постанова від 18.11.2013 по справі 801/9815/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА

Іменем України

18 листопада 2013 р. Справа №801/9815/13-а

Окружний адміністративний суд АР Крим у складі:

головуючого судді - Кисельової О.М.,

при секретарі судового засідання - Слабун О.М.,

за участю представників: позивача - Дружкової О.А.,

відповідача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом

Державної фінансової інспекції в АР Крим

до Алупкінської міської лікарні

про спонукання до виконання певних дій,

ВСТАНОВИВ:

До Окружного адміністративного суду АР Крим надійшов адміністративний позов Державної фінансової інспекції в АР Крим до Алупкінської міської лікарні про спонукання до виконання певних дій.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за наслідками ревізії фінансово - господарської діяльності в Алупкінській міській лікарні за період з 01.07.2010 року по 28.02.2013 року Державною фінансовою інспекцією в АР Крим встановлено ряд порушень діючого законодавства, які було зафіксовано в акті ревізії від 04.07.2013 року №04/21/89 та в письмовій вимозі від 18.07.2013 року №01-04-14-14/6416.

Відповідачем не було забезпечено повного виконання пунктів 7, 10, 11 письмової вимоги у встановлений строк, в зв'язку з чим Державною фінансовою інспекцією в АР Крим відповідно до п. 10 ст. 10 Закону України «Про основні засади здійснення державного фінансового контролю в Україні» та пп.4.3 п. 4 Положення про територіальні органи Державної фінансової інспекції України та їх підрозділи, затвердженого наказом Міністерства фінансів України № 1236 від 03.10.2011 року, прийнято заходи щодо зобов'язання підконтрольної установи усунути виявлені ревізією порушення в повному обсязі.

Просить суд зобов'язати Алупкінську міську лікарню виконати п. 7, 10, 11 письмової вимоги від 18.07.2013 року №01-04-14-14/6416.

Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав, з підстав, що зазначені у позові.

Представник відповідача в судовому засіданні проти позову заперечував, пояснивши, що п. 7 письмової вимоги від 18.07.2013 року №01-04-14-14/6416 виконано частково. Для усунення п. 10 та п. 11 письмової вимоги від 18.07.2013 року №01-04-14-14/6416 відповідачем було подано позовну заяву до Господарського суду АР Крим без сплати судового збору в зв'язку з відсутністю коштів у казначействі, але судом одну позовну заяву залишено без розгляду, в зв'язку з несплатою судового збору за подачу позову до суду.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що за результатами ревізії фінансово - господарської діяльності в Алупкінській міській лікарні за період з 01.07.2010 року по 28.02.2013 року Державною фінансовою інспекцією в АР Крим складено акт ревізії від 04.07.2013 року №04/21/89, висновками якого недостовірність даних фінансової звітності Алупкінської міської лікарні .

За наслідками проведеної ревізії на адресу відповідача направлено письмову вимогу щодо усунення порушень від 18.07.2013 року №01-04-14-14/6416. Зокрема, у п. 7 вказаної вимоги зазначено, що відповідачем в порушення п.5.1.7 Закону України «Про податок на додану вартість», Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2003 року №1949 ТОВ «Криммедтехніка» в рахунок від 16.12.2010 року №СФ 0000111 з оплати за спеціалізовані автомобілі швидкої медичної допомоги необґрунтовано включено суму ПДВ, внаслідок чого лікарнею зайво сплачено коштів на суму 43333,34 грн. У зв'язку з чим вимагається відповідно до діючого законодавства вжити дієвих заходів щодо фактичного усунення порушення (стягнення коштів) в сумі 43333,34 грн.; в іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвої оплати коштів в сумі 43333,34 грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому статтею 130 -136 КЗпП України.

Стосовно визначеного порушення в акті ревізії встановлено, що ревізією відповідності сплаченої вартості, відповідності кількості та асортименту отриманих товарів, робіт та послуг умовам укладених договорів проведено вибірково за період з 01.07.2010 року по 31.12.2011 року встановлено, що згідно до договору про закупівлю товарів за державні кошти від 08.12.2010 року №69, укладеного лікарнею в особі головного лікаря ОСОБА_2 та ТОВ «Криммедтехніка» за видатковою накладною від 16.12.2010 року №РН0000104 отримано спеціалізовані автомобілі швидкої медичної допомоги АС U-396295-ШД у кількості 2 шт. вартістю 260000,00 грн., у тому числі ПДВ в розмірі 43333,34 грн. В березні 2011 року лікарнею платіжним дорученням від 02.03.2011 року №19 сплачено ТОВ «Криммедтехніка» за отриманий спеціалізований транспорт швидкої медичної допомоги за КЕКВ 2110 260000,00 грн., у тому числі ПДВ в розмірі 43333,34 грн.

Згідно вимогам ст.5 «Операції, що звільнені від оподаткування» п. п.5.1.7 Закону України «Про податок на додану вартість», розділу V ст.. 197.1 Податкового кодексу України звільняються від оподаткування операцій з поставки зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком, що щорічно визначається Кабінетом Міністрів України до 1 вересня року, попереднього звітному. Також, встановлено, що спеціалізовані автомобілі швидкої медичної допомоги внесено до Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2003 в року №1949, код згідно УКТЗЕД - НОМЕР_1.

Згідно наданим технічним паспортам закуплені автомобілі зареєстровані як транспорт спеціального призначення.

Робиться висновок, що ТОВ «Криммедтехніка» необґрунтовано в рахунок від 16.12.2010 року №СФ0000111 включено суму ПДВ, внаслідок чого лікарнею зайво сплачено кошти в сумі 43333,34 грн., що призвело до матеріальної шкоди, яку було допущено головним лікарем ОСОБА_2 та колишнім головним бухгалтером ОСОБА_3

В судовому засіданні відповідачем не оспорено встановлене порушення. В підтвердження встановленого порушення п. 7 вимоги надано прибуткові касові ордера по оплаті спеціального транспорту швидкої допомоги від 02.03.2011 року №19 на суму 260000,00 грн., з урахуванням ПДВ в сумі 43333,33 грн., яке є підтвердженням фактичного виконання п. 7 вимоги у повному обсязі.

У п. 10 вимоги вказано про порушення відповідачем п. 1 ст. 3 Закону України «Про бухгалтерській облік і фінансову звітність в Україні» -за 2011-2012 роки без підтверджуючих документів необґрунтовано списано пального у кількості 140 л. на суму 1540,00 грн. В зв'язку з чим вимагається відповідно до діючого законодавства вжити дієвих заходів щодо фактичного усунення порушення (відшкодування коштів) у сумі 1540,00 грн.; в іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвої оплати коштів в сумі 1540,00 грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому статтею 130 -136 КЗпП України.

Ревізією відповідно до акту від 04.07.2013 року №04/21/89 встановлено, що водієм ОСОБА_4 при находженні у відпустці, що підтверджено табелями обліку робочого часу та наказами, підписувалися подорожні листи з використання автомобілю лікарні, на якій здійснювалось списання пального. Внаслідок допущеного порушення у ф. №2м «Звіт про виконання загального фонду кошторису установи» завищено касові та фактичні видатки за КЕКВ 1135 «Оплата транспортних послуг та утримання транспортних засобів» на суму 1540,00 грн.

В підтвердження часткового виконання вимоги суду надано прибутковий касовий ордер № 55 від 12.11.2013 року на суму 300 грн. , прийняту від ОСОБА_4 на відшкодування фактичних витрат.

Пунктом 11 вимоги встановлено порушення п.3.3.10.1 ДБН Д.1.1-1-2000 «Правила визначення вартості будівництва»: підрядниками завищено вартість та обсяги виконаних ремонтно - будівельних робіт, в результаті лікарнею зайво сплачено ТОВ «Бренд Строй» коштів на суму 25267,45 грн. У зв'язку з чим вимагається відповідно до діючого законодавства вжити дієвих заходів щодо фактичного усунення порушення (стягнення коштів) в сумі 25267,45 грн.; в іншому випадку стягнути з осіб, винних у проведенні зайвої оплати коштів в сумі 25267,45 грн., шкоду у порядку та розмірі встановленому статтею 130 -136 КЗпП України.

В акті ревізії зазначено, що листом управління ДСБЕЗ ГУ МВС України в АР Крим від 15.05.2013 року №4/2536 повідомлено, що згідно матеріалів кримінальної справи №69-0146 ТОВ «Бренд Строй» має ознаки фіктивності.

В ході ревізії проведено контрольне обстеження обсягів виконаних робіт на суму 442907,21 грн., у тому числі по об'єктам: «Капітальний ремонт адміністративного корпусу літ. А по вул. Больничний тупик, 3» на суму 275101,02 грн.; «Капітальний ремонт приміщень рентгенкабінету, літ. Е по вул. Больничний тупик, 3» на суму 167806,19 грн.

Проведеним контрольним обстеженням встановлено завищення обсягів виконаних робіт на загальну суму 25267,45 грн. (КФК 150114, КЕКВ 2133), у тому числі по об'єктам: «Капітальний ремонт адміністративного корпусу літ. А по вул. Больничний тупик, 3» на суму 11520,75 грн.; «Капітальний ремонт приміщень рентгенкабінету, літ. Е по вул. Больничний тупик, 3» на суму 13746,70 грн.

Акти виконаних робіт, у тому числі із завищенням вартості робіт підписано та скріплено печатками з обох сторін.

Порушення щодо прийняття до сплати актів виконаних робіт із завищенням вартості виконаних робіт в сумі 25267,45 грн. допущено з вини колишнього головного лікаря, та на теперішній час заступника головного лікаря Алупкінської міської лікарні ОСОБА_2, яким підписано акти виконаних робіт у тому числі із завищенням вартості.

Робиться висновок, що в результаті оплати та проведення по бухгалтерському обліку завищеної вартості виконаних робіт Лікарні завдано матеріальної шкоди на суму 25267,45 грн.

В результаті оплати та проведення по бухгалтерському обліку завищеної вартості виконаних робіт підрядними організаціями, лікарні завдано матеріальної шкоди на суму 28613,41 грн.

З факту прийняття від підрядників завищеної вартості виконаних робіт у сумі 28613,41 грн. в.о. головного лікаря Алупкінської міської лікарні ОСОБА_2 пояснено, що акти виконаних підрядних робіт були підписані по завершенню ремонту, але достовірність виконання ремонтних робіт та їх якість не перевірено в зв'язку з відсутністю у штатному розкладі Лікарні осіб, які б мали спеціальні будівельні знання та освіту. Згідно з договірними умовами з підрядниками, контроль за обсягом виконаних робіт повинен здійснювати інженер з технагляду ФОП ОСОБА_5

Щодо пунктів 10 та 11 вимоги відповідачем в судовому засіданні надано позовну заяву до ТОВ «Бренд Строй» та ухвалу Господарського суду АР Крим про повернення її без розгляду, а також позовну заяву до ТОВ « Криммедтехніка» не прийняту до розгляду судом. Зазначені документи не свідчать про результат фактичного усунення встановлених порушень, оскільки вказані документи підтверджують лише факт подальшого звернення до суду для усунення виявлених порушень щодо зайвої сплати коштів ТОВ «Бренд Строй» та ТОВ «Криммедтехніка» . Тоді як факт сплати податку на додану вартість підтверджується нормами Закону України «Про податок на додану вартість» та Переліком лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2003 року №1949.

Так, відповідно до пп.5.1.7 п. 5.1. ст.. 5 Закону України «Про податок на додану вартість» звільняються від оподаткування операції з поставки (у тому числі аптечними закладами) зареєстрованих та допущених до застосування в Україні лікарських засобів та виробів медичного призначення за переліком, що щорічно визначається Кабінетом Міністрів України до 1 вересня року, попереднього звітному. Якщо у такий строк перелік не встановлено, діє перелік минулого року.

Згідно до Переліку лікарських засобів та виробів медичного призначення, операції з продажу яких звільняються від обкладення податком на додану вартість, затвердженого Постановою КМУ від 17.12.2003 року №1949, звільняються від обкладення податком на додану вартість, зокрема, автомобілі спеціального призначення, пересувна радіологічна станція, моторні транспортні засоби спеціального призначення; автомобілі спеціалізовані для надання медичної допомоги (код згідно УКТЗЕД - НОМЕР_1).

Факт сплати зайвих коштів за ремонт підтверджується актом №2 контрольного обстеження обсягів виконаних робіт по об'єкту «Капітальний ремонт рентген - кабінету Алупкінської міської лікарні літ. Е по вул. Больничний тупик, 3» від 20.06.2013 року, яким встановлено завищення обсягів виконаних робіт в сумі 13746,70 грн. та фактичним складанням відповідачем позовної заяви до ТОВ «Бренд Строй» .

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Як встановлено в судовому засіданні відповідачем не надано належних доказів в підтвердження виконання п. 7, 10, 11 письмової вимоги від 18.07.2013 року №01-04-14-14/6416, а також доказів їх неправомірності, в зв'язку з чим позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст. 71, ст.ст. 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Зобов'язати Алупкінську міську лікарню виконати пункти 7, 10, 11 письмової вимоги Державної фінансової інспекції в АР Крим від 18.07.2013 року №01-04-14-14/6416.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кисельова О.М.