Ухвала від 20.12.2013 по справі 263/9844/13-а

Головуючий у 1 інстанції - Шатілова Л.Г.

Суддя-доповідач - Гаврищук Т.Г.

ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 грудня 2013 року справа №263/9844/13-а приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26

Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого судді: Гаврищук Т.Г.

суддів: Білак С.В.

Сухарька М.Г.

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області на постанову Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області від 28 жовтня 2013р. по справі №263/9844/13-а (головуючий І інстанції Марчук К.І.) за позовом ОСОБА_3 до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області про визнання неправомірними дій та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом до Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області про визнання нечинним рішення Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області викладеному у листі №240/У-14-01-03 від 30.08.2013 року про відмову врахувати при перерахунку пенсії за іншим періодом (60 календарних місяців) достовірних даних викладених у довідках ДПІ у м.Маріуполі №151/10/05-013 від 01.08.2013 року, №152/10/05-013 від 01.08.2013 року та №153/10/05-013 від 01.08.2013 року; зобов'язання провести перерахунок пенсії за іншим періодом (60 календарних місяців) з 06.08.2013 року із урахуванням виплати та платежів матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань та доплати за заміщення посад які враховуються при обчисленні пенсій відповідно до Закону України «Про державну службу» з яких сплачено страхові внески згідно довідок ДПІ у м.Маріуполі №151/10/05-013 від 01.08.2013 року, №152/10/05-013 від 01.08.2013 року та на підставі даних персоніфікованого обліку ПФУ.

Постановою Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області від 28 жовтня 2013р. позов задоволено частково, внаслідок чого зобов'язано здійснити перерахунок та виплату пенсії з 06.08.2013 року, з урахуванням нарахованих та виплачених сум матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги на вирішення соціально-побутових питань та доплат за заміщення посад, на підставі довідок ДПІ у м.Маріуполі №151/10/05-013 від 01.08.2013 року, №152/10/05-013 від 01.08.2013 року, з урахуванням раніше сплачених сум.

В апеляційній скарзі відповідач просить скасувати постанову суду першої інстанції та ухвалити нове рішення, яким відмовити позивачу у задоволенні позову.

В обґрунтування доводів апеляційної скарги відповідач посилається на порушення судом першої інстанції норм матеріального права. Відповідач вважає, що матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань та на оздоровлення не є складовою частиною заробітної плати працівників, а є одноразовою виплатою, а тому не включається до заробітку при обчисленні пенсії.

Колегія суддів, заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши доводи апеляційної скарги, дійшла висновку про те, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.

Судом першої та апеляційної інстанції встановлено, що позивач працювала на посаді головного державного податкового інспектора в ДПІ у м.Маріуполі, загальний страховий стаж - 32 роки 01 місяць 21 день, у тому числі стаж державної служби складає 10 років 01 місяць 01 день. З 22.12.2011 року позивач одержує пенсію за віком. Призначеної у відповідності до Закону України «Про державну службу».

Позивач 12 липня 2011 року звернувся до відповідача з заявою про перерахунок пенсії по заробітній платі з моменту призначення пенсії, надавши довідки ДПІ у м.Маріуполі №151/10/05-013 від 01.08.2013 року, №152/10/05-013 від 01.08.2013 року.

Відповідач рішенням від 30 серпня 2013 року №240/У-14-01-03 відмовив у здійсненні перерахунку пенсії, оскільки допомога на оздоровлення та допомога на соціально-побутові питання не належить до інших надбавок, які носять системний характер, а тому не враховуються для обчислення пенсії.

Відповідно до довідки про складові заробітної плати за останні 24 календарні місяці роботи, що подається за призначенням пенсії, №151/10/05-013 від 01.08.2013 року, сума заробітної плати позивача за період роботи з 01.07.2006 року по 30.06.2011 року, на яку нараховано страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, (а з 01 січня 2011р. - єдиний внесок на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування), становить 19499,00 грн., до якої включена матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових питань та індексація заробітної плати.

Відповідно до ст.37 Закону України «Про державну службу» пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

Частиною другою статті 33 цього Закону передбачено, що заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій, доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.

У частині першій статті 1 Закону України від 24 березня 1995 року №108/95ВР "Про оплату праці» встановлено, що заробітна плата це винагорода, обчислена, як правило, у грошовому виразі, яку за трудовим договором власник або уповноважений ним орган виплачує працівникові за виконану ним роботу.

Статтею 2 цього Закону визначено структуру заробітної плати, до якої входить: основна та додаткова заробітна плата, а також заохочувальні та компенсаційні виплати.

Відповідно до частини першої статті 66 Закону України «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподатковуваного доходу (прибутку), сукупного оподатковуваного доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).

Стаття 41 Закону України від 9 липня 2003 року № 1058-IV "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" визначає виплати (доходи), що враховуються в заробітну плату (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії. Так, зокрема до такого доходу (заробітної плати) враховуються: суми виплат, отримуваних застрахованою особою після набрання чинності цим Законом, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески; суми виплат, отримуваних застрахованою особою до набрання чинності цим Законом, у межах сум, на які відповідно до законодавства, що діяло раніше, нараховувалися внески на державне соціальне страхування або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування.

За змістом наведених норм отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

З урахуванням викладеного, суд апеляційної інстанції погоджує висновок суду першої інстанції про те, що відповідачем безпідставно було відмовлено у здійсненні позивачеві перерахунку пенсії з урахуванням матеріальної допомоги на оздоровлення, допомоги для вирішення соціально-побутових питань та індексації заробітної плати , на які нараховувався збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, а тому правомірно задоволено позов.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів дійшла висновку, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Відповідно до вимог Кодексу адміністративного судочинства України підставами для скасування рішення є порушення судом норм матеріального чи процесуального права.

Доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про те, що при розгляді справи судом першої інстанції було допущено неправильне застосування норм матеріального чи процесуального права.

Судова колегія дійшла висновку про те, що підстави для скасування рішення суду першої інстанції відсутні, а тому відхиляє апеляційну скаргу і залишає судове рішення без змін.

Керуючись статтями 24, 184, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Маріуполя Донецької області на постанову Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області від 28 жовтня 2013р. по справі №263/9844/13-а - залишити без задоволення.

Постанову Жовтневого районного суду м.Маріуполя Донецької області від 28 жовтня 2013р. по справі №263/9844/13-а - залишити без змін.

Ухвала суду апеляційної інстанції за наслідками перегляду набирає законної сили через п'ять днів після направлення їх копій особам, які беруть участь у справі, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції.

Головуючий: Т.Г. Гаврищук

Судді: С.В. Білак

М.Г.Сухарьок