Справа № 258/10845/13-а
Провадження2-а/258/274/13
Справа № 436/3998/13-а
05.11.2013 р. м. Донецьк
Кіровський районний суд м. Донецька у складі:
головуючого - судді Леонова О.С.,
при секретарі - Ярошенко І.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку адміністративну справу позовом ОСОБА_1 до Коктебельської селищної ради АР Крим про визнання протиправної бездіяльність щодо не надання інформації та зобов'язання вчинити дії щодо надання інформації на інформаційний запит, -
В липні 2013 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Коктебельської селищної ради АР Крим про визнання протиправної бездіяльність щодо не надання інформації та зобов'язання вчинити дії щодо надання інформації на інформаційний запит. Позовні вимоги обґрунтовано тим, що позивачем разом з гр. ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Коктебельської селищної ради був надісланий спільний запит на отримання інформації від 27 травня 2013р. В запиті була затребувана наступна інформація та документи: 1) інформація про земельну ділянку, що розташована в межах АДРЕСА_1, біля земельних ділянок, що позначені на графічних матеріалах літерами «А» та «Б» а саме: а) зазначена земельна ділянка перебуває в комунальній чи в приватній власності; б) чи приймала рішення Коктебельська селищна рада АР Крим щодо передачі зазначеної ділянки в приватну власність, в оренду чи постійне користування, рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації земельної ділянки, рішення про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки?; 2) У разі наявності перелічених в пп. «б» п. 1 запиту рішень Коктебельської селищної ради просили надати копії відповідних рішень.
Проте станом на 1 липня 2013 року відповіді на запит та зазначених в запиті документів, а також письмового повідомлення з обґрунтуванням подовження строку розгляду запиту відповідачем так і не надано, чим порушено ст. 19, 34, 40 Конституції України, ст.14, 20 ч Закону України «Про доступ до публічної інформації». Оскільки згідно ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації», розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Розпорядником запитуваної інформації відповідно до ч.1 ст. 122 Земельного Кодексу є Коктебельська селищна рада.
Запит на отримання інформації від 27 травня 2013р. було отримано відповідачем 29 травня 2013р.
На підставі викладеного просять суд визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо ненадання публічної інформації за запитом. Зобов'язати відповідача надати позивачу достовірну, точну та повну інформацію разом з документами згідно запиту надання інформації від 27.05.2013 року.
Позивач та представник позивача в судове засідання не з'явились, про час та місце розгляду справи повідомлялись належним чином. Надали до суду заяву про розгляд справи без їх участі у письмовому провадженні.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлялось належним чином, в установлений термін не заперечив проти позову, будь яких доказів які спростовували б заявлені позивачем доводи суду не надав і в матеріалах справи вони відсутні.
Суд, вивчивши письмові докази по справі вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що 27 травня 2013р. позивачем ОСОБА_1 разом з гр. ОСОБА_3 та ОСОБА_4 до Коктебельської селищної ради АР Крим був надісланий спільний запит на отримання інформації від 27 травня 2013р. В запиті була затребувана наступна інформація та документи: 1) інформація про земельну ділянку, що розташована в межах АДРЕСА_1, біля земельних ділянок, що позначені на графічних матеріалах літерами «А» та «Б» а саме: а) зазначена земельна ділянка перебуває в комунальній чи в приватній власності; б) чи приймала рішення Коктебельська селищна рада щодо передачі зазначеної ділянки в приватну власність, в оренду чи постійне користування, рішення про надання дозволу на виготовлення технічної документації земельної ділянки, рішення про надання дозволу на розробку проекту із землеустрою щодо відведення земельної ділянки?; 2) У разі наявності перелічених в пп. «б» п. 1 запиту рішень Коктебельської селищної ради просили надати копії відповідних рішень.
Як вбачається з матеріалів справи відповідь на запит ОСОБА_1 про інформацію від 27 травня 2013р. на момент звернення до суду з адміністративним позовом відповідачем Коктебельська селищна рада АР Крим надано не було.
Письмових заперечень або заяви про визнання позову від відповідача Коктебельської селищної ради АР Крим, у передбачений ч. 3 ст. 183-2 КАС України строк до суду не надходило.
Відповідно до вимог ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством. Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно вимог ст. 1 Закону України «Про доступ до публічної інформації» публічна інформація - це відображена та задокументована будь-якими засобами та на будь-яких носіях інформація, що була отримана або створена в процесі виконання суб'єктами владних повноважень своїх обов'язків, передбачених чинним законодавством, або яка знаходиться у володінні суб'єктів владних повноважень, інших розпорядників публічної інформації, визначених цим Законом. Публічна інформація є відкритою, крім випадків, встановлених законом.
Відповідно до вимог п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про доступ до публічної інформації» доступ до публічної інформації відповідно до цього Закону здійснюється на принципі прозорості та відкритості діяльності суб'єктів владних повноважень.
Згідно вимог ч. 1 ст. 20 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядник інформації має надати відповідь на запит на інформацію не пізніше п'яти робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до вимог ч. 5 ст. 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації» відмова в задоволенні запиту на інформацію надається в письмовій формі.
Оскільки, як вбачається з матеріалів справи на час звернення до суду з адміністративним позовом позивач ОСОБА_1 письмової відповіді на запит про інформацію від 27 травня 2013р. не отримував, тому суд дійшов висновку, що відповідач у порушення вимог Закону України «Про доступ до публічної інформації» відповідь позивачу про запитувану інформацію не надав, чим порушив вимоги Закону та права позивача.
Щодо заявлених вимог про зобов'язання надати достовірну, точну та повну інформацію, згідно запиту на інформацію, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні даної вимоги з наступних підстав.
Згідно вимог ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 6 КАС України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішеннями, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Згідно із ч. 1 ст. 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» розпорядники інформації зобов'язані надавати достовірну, точну та повну інформацію, а також у разі потреби перевіряти правильність та об'єктивність наданої інформації.
Відповідно до вимог ст. 23 Закону України «Про доступ до публічної інформації» рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду. Запитувач має право оскаржити: відмову в задоволенні запиту на інформацію; відстрочку задоволення запиту на інформацію; ненадання відповіді на запит на інформацію; надання недостовірної або неповної інформації; несвоєчасне надання інформації; невиконання розпорядниками обов'язку оприлюднювати інформацію відповідно до ст. 15 цього Закону; інші рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації, що порушили законні права та інтереси запитувача.
Відповідь на запит ОСОБА_1 надана не була. Однак, вказаний запит має бути розглянутий у встановленому Законом України «Про доступ до публічної інформації» порядку та за результатами розгляду запиту розпорядником має бути прийняте відповідне рішення про надання запитуваної інформації або відмову у задоволенні запиту із одночасним зазначенням підстав для відмови у її наданні. Відповідь на запит про інформацію має бути надана у відповідності до вимог закону. У разі порушення прав позивача або надання відповідачем недостовірної інформації, позивач може скористатись правом на її оскарження за правилами, які встановлені нормами закону.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 1, 14, 20, 22 Закону України «Про доступ до публічної інформації», ст. ст. 159, 160, 163, 167, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Коктебельської селищної ради АР Крим про визнання протиправної бездіяльність щодо не надання інформації та зобов'язання вчинити дії щодо надання інформації на інформаційний запит задовольнити частково.
Визнати дії Коктебельської селищної ради АР Крим щодо ненадання публічної інформації на інформаційний запит неправомірними.
Зобов'язати Коктебельську селищну раду АР Крим надати ОСОБА_1 відповідь на інформаційний запит від 27 травня 2013 року.
В решті позову відмовити.
Апеляційна скарга може бути подана до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції протягом десяти днів з дня проголошення постанови або протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Леонов О.С.