Ухвала від 23.12.2013 по справі 2а-6642/11/1270

8.1.5

УХВАЛА

23 грудня 2013 року Справа № 2а-6642/11/1270

Луганській окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого - судді: Дибової О.А.

при секретарі судового засідання: Саприкіній Т.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву Державного підприємства "Антрацит" про зміну чи встановлення способу і порядку виконання постанови від 16 серпня 2011 року по справі за позовом Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до Державного підприємства "Антрацит" про стягнення податкового боргу за рахунок коштів, -

ВСТАНОВИВ:

02 серпня 2011 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську до Державного підприємства "Антрацит" про стягнення податкового боргу за рахунок коштів в сумі 13918506,71 грн.

Постановою від 16 серпня 2011 року адміністративний позов Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську до Державного підприємства "Антрацит" про стягнення податкового боргу за рахунок коштів в сумі 13918506,71 грн. був задоволений в повному обсязі.

17 грудня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла заява ДП "Антрацит" про зміну чи встановлення способу і порядку виконання постанови від 16 серпня 2011 року.

В обґрунтування заяви заявником зазначено, що постановою Луганського окружного адміністративного суду від 16.08.2011 року по справі № 2а-6642/11/1270 позовні вимоги Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Луганську до Державного підприємства Антрацит» про стягнення податкового боргу з податку на додану вартість на загальну суму 13918 506,71 грн. задоволено повністю.

Проте, фінансове становище підприємства на сьогодні не дозволяє в повному обсязі виконувати свої зобов'язання перед бюджетом, робітниками, постачальниками у зв'язку з наступним.

ДП «Антрацит» є планово-збитковим підприємством, яке отримує державну підтримку на собівартість.

Станом на 14.11.2013р. ДП «Антрацит» має податкову заборгованість у розмірі 20032602,25 грн.

Заборгованість ДП «Антрацит» перед Управлінням Пенсійного фонду України у м. Антрацит станом на 16.12.2013 складає 57548,00 грн., у тому числі:

заборгованість по пільговим пенсіям: за списком № 1 на суму 53620,00 тис. грн.,

за списком № 2 на суму 3462,00 грн.

по регресним позовам на суму 305000,00 грн.

по штрафним санкціям та пені на суму 161000,00 грн.

по єдиному соціальному внеску - 39745,0 грн.

Також підприємство має заборгованість перед Фондом соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Україні зі сплати страхових внесків на суму 17809,00 грн. та пені на суму 6 58,00 грн.

Заборгованість підприємства перед Антрацитівським міськрайцентром зайнятості становить 3725,00 грн., у тому числу зі сплати страхових внесків - 3460,00 грн., штрафних санкцій та пені - 265000,00 грн.

Кредиторська заборгованість ДП "Антрацит" перед підприємствами - контрагентами за поставлені матеріали, виконані роботи та надані послуги на 01.11.2013р. становить 182102,00 грн.

Майно ДП «Антрацит» знаходиться у податковій заставі.

Згідно балансу станом на 30.09.2013 р. ДП «Антрацит» має дебіторську заборгованість у сумі 631827000,00 грн. (рядки балансу 1125, 1130, 1155), у тому числі відносно Закритого акціонерного товариства «Донецька вуглепереробляюча група» у сумі 55327,00 грн., яка включена до рядку за кодом 210 «Інша поточна дебіторська заборгованість».

Зазначена заборгованість виникла за рішенням Господарського суду Донецької області від 26.03.2011 року, яким було стягнуто з Закритого акціонерного товариства «Донецька вуглепереробляюча група» на користь Державного підприємства «Антрацит» борг в сумі 39330 000,00 грн., 3% річних в сумі 3293598,24 грн., інфляційні нарахування в сумі 12678 242,40 грн., витрати по державному миту у сумі 25396,37 грн. та витрати на ІТЗ судового процесу у сумі 235,04 грн. Всього було стягнуто заборгованість на загальну суму 55327 472,05 грн. та видано наказ №13/136 від 09.04.2012 року про примусове виконання рішення.

11.04.2013 року відділом примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України винесена Постанова про відкриття виконавчого провадження № 37528775, за якою у разі невиконання боржником рішення суду № 13/136 самостійно, органом виконавчої служби буде розпочато його примусове виконання.

Таким чином, при стягненні заборгованості з Закритого акціонерного товариства "Донецька вуглепереробляюча група" за рішенням суду від 26.03.2011 року, ДП «Антрацит» матиме можливість погашати заборгованість згідно наведеного графіку погашення заборгованості.

ДП "Антрацит" постійно збільшує темпи виробництва. Підприємством розроблений ряд заходів, спрямованих на поліпшення фінансового становища, що полягають у впровадженні науково-технічного оновлення виробництва, введенні до експлуатації нових лав, закупівлі необхідного гірничошахтного обладнання, мобілізації внутрішніх фінансових резервів. Так, протягом 2013-2020р.р. ДП "Антрацит" планує збільшити видобуток вугілля з 1900 тис. тон на рік до 2500 тис. тон на рік, що вбачається з основних техніко-економічних показників по ДП "Антрацит" на 2013-2020 роки. Підприємство планує нарощення темпів виробництва, що надасть можливість збільшити прибуток підприємства, що дасть можливість ДП "Антрацит" своєчасно сплачувати розстрочену заборгованість з податків. В той же час поліпшення фінансового стану підприємства та виконання намічених заходів, спрямованих на таке удосконалення можливе, зокрема, за умови зменшення вихідних грошових потоків. Одним із засобів зменшення вихідних грошових потоків ДП "Антрацит" вважає надання розстрочення зі сплати податкової заборгованості відповідно до наведеного графіку.

Представник відповідача підтримав заяву про зміну способу і порядку виконання судового рішення.

Представник позивача проти заяви відповідача про зміну способу і порядку виконання судового рішення не заперечував.

Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

Згідно зі статтею 263 Кодексу адміністративного судочинства України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду. Суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.

Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Заявником надано баланс станом на 30 вересня 2013 року згідно якого, ДП «Антрацит» має дебіторську заборгованість у сумі 631 827000,00 грн. (рядки балансу 1125, 1130, 1155), у тому числі відносно Закритого акціонерного товариства «Донецька вуглепереробляюча група» у сумі 55 327,00 грн., яка включена до рядку за кодом 210 «Інша поточна дебіторська заборгованість» (а.с.67) та надано розшифровку дебіторської заборгованості по підприємствам (а.с.68).

ДП «Антрацит» на обґрунтування заявленого клопотання також надано рішення Господарського суду Донецької області від 26.03.2011 року, яким задоволено вимогу про стягнення з ЗАТ «Донецька вуглепереробляюча група» м. Донецьк на користь ДП «Антрацит» суму дебіторської заборгованості (а.с.69-70).

Також надано копію наказу на примусове виконання зазначеного рішення та постанову про відкриття виконавчого провадження від 11.04.2013 року ВП 37528775 (а.с.72).

Також позивачем надано довідку про основні техніко-економічні показники по ДП «Антрацит» (а.с.73).

Сума заборгованості перед фондами соціального страхування підтверджується довідкою про стан заборгованості (а.с.65). Загальна сума кредиторської заборгованості підтверджується відповідною довідкою (а.с.66)

Відповідно до пункту 10 постанови Пленуму Верховного Суду України від 26 грудня 2003 року № 14 "Про практику розгляду скарг на рішення, дії або бездіяльність органів і посадових осіб державної виконавчої служби та звернення учасників виконавчого провадження" при вирішенні заяв державного виконавця чи сторони про відстрочку чи розстрочку виконання рішення суду потрібно мати на увазі, що відповідно до статті 263 Кодексу адміністративного судочинства України - їх задоволення можливе лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо).

Підставою для розстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим у строк встановлений судом, тому всі ці обставини повинні бути доведені заявником.

В заяві про розстрочення виконання судового рішення ДП «Антрацит» зазначає, що єдиним способом, що уможливлює дійсне виконання рішення по справі, є зміна встановленого способу та порядку виконання постанови суду про стягнення заборгованості з податку па прибуток шляхом сплати боргу згідно наданого графіку.

Суду надані відповідачем письмові докази та обґрунтування неможливості виконання рішення суду без застосування режиму відстрочення та розстрочення сплати боргу

Всі ці показники свідчать про не можливість погашення зазначеного боргу без застосування режиму відстрочення та розстрочення сплати боргу. Погашення заборгованості при наданні розстрочення виконання судового рішення планується підприємством за рахунок надходження коштів за дебіторською заборгованістю. Виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють виконання судового рішення, а також враховуючи фінансовий стан відповідача, відповідно до ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України, судом встановлено, що заява Державного підприємства "Антрацит" про зміну чи встановлення способу і порядку виконання постанови від 16 серпня 2011 року підлягає задоволенню, відповідно до графіку, наданого відповідачем, з урахування фінансового стану боржника.

Керуючись ст.ст. 158, 160, 165, 254, 263 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Заяву Державного підприємства "Антрацит" про зміну чи встановлення способу і порядку виконання постанови від 16 серпня 2011 року по справі за позовом Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів до Державного підприємства "Антрацит" про стягнення податкового боргу за рахунок коштів задовольнити повністю.

Розстрочити виконання постанови Луганського окружного адміністративного суду від 16.08.2011 по справі №2а-6642/11/1270 про стягнення податкового боргу в сумі 579937,80 на 60 календарних місяців, починаючи з 20.01.2014 року по 20.12.2015 року, включно, рівними частинами щомісячно в сумі 10000,00 грн., з 20.01.2016 року по 20.11.2018 року, включно, рівними частинами щомісячно в сумі 9442,00 грн., останній платіж 20.12.2018 року у сумі 9467,80 грн.

Зобов'язати Спеціалізованої Державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Луганську Міжрегіонального головного управління Міндоходів внести відповідні зміни щодо розстрочення вказаного податкового боргу до карток особових рахунків платника податків Державного підприємства «Антрацит» (ідентифікаційний код 32226065, адреса: 94613, Луганська область, м. Антрацит, вул. Ростовська, 38).

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. В інших випадках в строк, встановлений ст. 254 КАС України.

СуддяО.А. Дибова