Постанова від 20.12.2013 по справі 812/10338/13-а

8.1.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

20 грудня 2013 року Справа № 812/10338/13-а

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Кисельової Є.О.,

при секретарі судового засідання Гришиній О.Ю.,

у відсутність представників сторін

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Луганську справу за адміністративним позовом державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 1029,80 грн., -

ВСТАНОВИВ:

11 грудня 2013 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 1029,80 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивачем зазначено, що відповідач ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа - підприємець виконавчим комітетом Луганської міської рад 28.10.2009 за № 2 382 000 0000 035433 та перебуває на податковому обліку в державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Луганська з 29.10.2009 за № 101612. Згідно Рішення Луганської міської ради від 12.01.2012 №19/3 для першої групи платників податків єдиного податку встановлені фіксовані податки на території м. Луганська у 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати. Заборгованість зі сплати єдиного податку у відповідача виникла внаслідок несплати суми узгодженого податкового зобов'язання нарахованого платником самостійно, відповідно до поданої заяви від 22.12.2011 у розмірі сплати щомісячно 114,70 грн. з березня по листопад 2013 року, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податків. Заборгованість відповідача перед бюджетом з єдиного податку з фізичних осіб складає 1029,88 грн. Однак до цього часу податковий борг відповідачем не сплачений і продовжує збільшуватися.

Представник позивача у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність.

Відповідач у судове засідання не прибув, про дату, місце та час слухання справи повідомлявся належним чином. Правом подати суду заперечення проти позову та докази на підтвердження своїх доводів не скористався.

Відповідно до частини 6 статті 71 та статті 128 КАС України суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 69-72 КАС України суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач - фізична особа - підприємець ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) зареєстрований виконавчим комітетом Луганської міської ради 28.10.2009 за № 2 382 000 0000 035433 (а.с.6) та знаходиться на обліку в державній податковій інспекції у Жовтневому районі м. Луганська як платник єдиного податку, про що свідчать довідка за №2859 від 30.10.2009, заява про право застосування спрощеної системи оподаткування від 22.12.2011. (а.с.13-14). Відповідно до заяви про право застосування спрощеної системи оподаткування від 22.12.2011 відповідач здійснює господарську діяльність за кодом КВЕД 52.82.0 - роздрібна торгівля з лотків на ринках, про що також зазначено у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців.(а.с.8-9).

Згідно зворотного боку облікової картки сума податкового боргу відповідача по сплаті єдиного податку з фізичних осіб складає 1029,80 грн., що також підтверджується розрахунком суми податкового боргу, довідкою про суми податкового боргу платника податків (а.с.15, 17, 23-24).

Відповідно до статті 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює Податковий кодекс України.

Згідно із п.п.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строк та у розмірах, встановлених цим кодексом.

Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, що набрав чинності з 01.01.2011, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Підпунктом 14.1.137 п. 14.1 ст.14 ПК України передбачено, що орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Згідно п. 293.1 ст. 293 Податкового кодексу України ставки єдиного податку встановлюються у відсотках (фіксовані ставки) до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, та у відсотках до доходу.

Відповідно до п. 293.2 ст. 293 Податкового кодексу України фіксовані ставки єдиного податку встановлюються сільськими, селищними та міськими радами для фізичних осіб - підприємців, які здійснюють господарську діяльність, залежно від виду господарської діяльності, з розрахунку на календарний місяць:

1. для першої групи платників єдиного податку - у межах від 1 до 10 відсотків розміру мінімальної заробітної плати;

2. для другої групи платників єдиного податку - у межах від 2 до 20 відсотків розміру мінімальної заробітної плати.

Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2013 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати станом на січень 2013 року, який становить 1147,00 грн.

Відповідно до п. 297.2 ст. 297 Податкового кодексу України нарахування, сплата та подання звітності з податків і зборів здійснюються платниками єдиного податку в порядку та розмірах, встановлених цим Кодексом.

Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму грошового зобов'язання в установлені строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

На виконання вищезазначених положень Податкового кодексу України державною податковою інспекцією у Жовтневому районі м. Луганська відповідачу було надіслано податкову вимогу від 12 серпня 2013 року № 3295-17 за адресою зазначеною у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, однак вимога повернулась до органу державної податкової служби із відміткою поштового відділенні - «за закінченням терміну зберігання». (арк. Справи16).

Відповідно до п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення. Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.

Таким чином, відповідно до положень п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу Україн податкова вимога від 12 вересня 2013 року № 3295-17 вважається надісланою (врученою) відповідачу.

Вищезазначена вимога відповідачем не оскаржена та відповідно є чинною.

Підпунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Пунктом 87.11 статті 87 Податкового кодексу України передбачено, що орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи. Стягнення податкового боргу за рішенням суду здійснюється державною виконавчою службою відповідно до закону про виконавче провадження.

Внаслідок того, що фізична особа - підприємець ОСОБА_1 до цього часу в добровільному порядку податковий борг зі сплати єдиного податку у розмірі 1029,80 грн. не сплатив, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (а.с.23-24), вимога податкового органу про стягнення суми податкового боргу у розмірі 1029,80 грн. визнається судом обґрунтованою, доведеною та такою, що підлягає задоволенню.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

Керуючись статтями 16, 20, 87, 102 Податкового кодексу України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Луганська Головного управління Міндоходів у Луганській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості перед бюджетом з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 1029,80 грн. задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) заборгованість перед бюджетом з єдиного податку з фізичних осіб у розмірі 1029,80 грн. (одна тисяча двадцять дев'ять гривень 80 копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Постанову у повному обсязі складено та підписано 24 грудня 2013 року.

Суддя Є.О. Кисельова