Справа № 760/27642/13-п
3-9685/13
20 грудня 2013 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Українець В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від Міністерства доходів і зборів України про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, адреса: АДРЕСА_1,
за ст. 352 МК України 2002 року, -
18 грудня 2013 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3 за порушення митних правил.
Відповідно до протоколу № 0223/10000/12 про порушення митних правил від 16 січня 2012 року в зоні митного контролю відділу митного оформлення № 1 м/п «Київ-спеціалізований» Київської регіональної митниці на території відділення цеху № 2 ДОПП «Укрпошта» 23 серпня 2011 року до митного огляду було подано міжнародне поштове відправлення № RB259439906HK, яке пересилалось з Гонконгу від ОСОБА_3 в Україну на адресу ОСОБА_2.
В митній декларації міжнародного поштового відправлення № RB259439906HK в графі «кількість та детальний опис вкладення» зазначено «Accessories» («Аксесуари»).
Під час проведення митного огляду даного відправлення було встановлено, що в ньому знаходяться предмети - «брелок з вмонтованою відеокамерою в комплекті» в кількості 10 штук.
Згідно висновку експерта Центрального митного управління лабораторних досліджень та експертної роботи Державної митної служби України від 28 грудня 2011 року № 12.3-1635 надані на дослідження пристрої у вигляді брелоку чорного кольору без маркування з вмонтованими відеокамерою та мікрофоном за конструктивним виконанням та призначенням мають ознаки товарів, зазначених в постанові КМУ № 86 від 28 січня 2004 року, а саме технічних засобів негласного одержання інформації закамуфльованих під звичайні побутові та інші предмети.
Таким чином, у діях ОСОБА_3 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 352 МК України 2002 року, а саме: дії направлені на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, шляхом подання документів, що містять неправдиві дані відносно найменування та технічних можливостей товару.
Девід в судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся.
Представник Прокуратури Солом'янського району м. Києва у суді підтримала складений щодо ОСОБА_3 протокол про порушення митних правил.
Представник Міністерства доходів і зборів України у судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_3 порушив митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил № 0223/10000/12 за ст. 352 МК України 2002 року. Зазначила, що Девід здійснював дії направлені на переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, шляхом подання документів, що містять неправдиві дані відносно найменування та технічних можливостей товару.
Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, розглянувши отримані матеріали, вбачається наступне.
Встановлено, що 23 серпня 2011 року в зоні митного контролю відділу митного оформлення № 1 м/п «Київ-спеціалізований» Київської регіональної митниці на території відділення цеху № 2 ДОПП «Укрпошта» до митного огляду було подано міжнародне поштове відправлення № RB259439906HK, яке пересилалось з Гонконгу від ОСОБА_3 в Україну на адресу ОСОБА_2.
В митній декларації міжнародного поштового відправлення № RB259439906HK в графі «кількість та детальний опис вкладення» зазначено «Accessories» («Аксесуари»).
Під час проведення митного огляду даного відправлення було встановлено, що в ньому знаходяться предмети - «брелок з вмонтованою відеокамерою в комплекті» в кількості 10 штук.
16 січня 2012 року стосовно ОСОБА_3 складено протокол про порушення митних правил № 0223/10000/12 за ст. 352 МК України 2002 року за переміщення через митний кордон України з приховуванням від митного контролю спеціальних технічних засобів негласного отримання інформації, шляхом подання документів, що містять неправдиві дані відносно найменування та технічних можливостей товару.
За диспозицією ст. 352 МК України 2002 року порушенням митних правил є, зокрема, дії, спрямовані на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з поданням митному органу як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві дані.
Санкція ст. 352 МК України, чинної на час переміщення товарів, передбачала стягнення у виді штрафу в розмірі від 500 до 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або конфіскацією цих товарів.
Відповідно до ст. 8 КпАП України особа, яка вчинила адміністративне правопорушення, підлягає відповідальності на підставі закону, що діє під час і за місцем вчинення правопорушення.
Закони, які пом'якшують або скасовують відповідальність за адміністративні правопорушення, мають зворотну силу, тобто поширюються і на правопорушення, вчинені до видання цих законів. Закони, які встановлюють або посилюють відповідальність за адміністративні правопорушення, зворотної сили не мають.
Провадження в справах про адміністративні правопорушення ведеться на підставі закону, що діє під час і за місцем розгляду справи про правопорушення.
Відповідно до ч. 3 ст. 3 МК України (який вступив в силу з 01 червня 2012 року) норми законів України, які пом'якшують або скасовують відповідальність особи за порушення митних правил, передбачені цим Кодексом, мають зворотну дію в часі, тобто їх норми поширюються і на правопорушення, вчинені до прийняття цих законів. Норми законів України, які встановлюють або посилюють відповідальність за такі правопорушення, зворотної дії в часі не мають.
Згідно зі ст. 328 МК України (2002 року) адміністративні стягнення у вигляді попередження, штрафу могли бути накладені не пізніш як через два місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - два місяці з дня його виявлення. Конфіскація товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил застосувалась незалежно від часу вчинення або виявлення порушення митних правил.
За ч. 2 ст. 467 МК України (в редакції від 01 червня 2012 року), що діє під час провадження в справі, адміністративне стягнення за порушення митних правил може бути накладені не пізніше, ніж через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
Відповідно до ч. 3 ст. 467 МК України у разі закриття кримінального провадження, але за наявності в діях правопорушника ознак порушення митних правил, адміністративні стягнення за порушення митних правил може бути накладено не пізніше ніж через три місяці з дня прийняття рішення про закриття кримінального провадження, але не пізніше ніж через два роки з дня вчинення правопорушення.
Вбачається, що в матеріалах справи міститься постанова ГУ СБ України у м. Києві та Київській області від 19 вересня 2013 року про закриття кримінального провадження.
Разом з тим, зазначена постанова не стосується ОСОБА_3.
Таким чином, враховуючи, що передбачений ст. 352 МК України склад правопорушення за визначенням не є триваючим, то вбачається, що строк накладення адміністративного стягнення у вигляді штрафу закінчився 24 жовтня 2011 року, тобто ще до розгляду 20 грудня 2013 року справи судом.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 247 КпАП України провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочате, а розпочате підлягаю закриттю якщо на момент розгляду справи закінчились строки накладення адміністративного стягнення.
Вбачається, що на день розгляду справи 20 грудня 2013 року строк притягнення особу правопорушника до адміністративної відповідальності сплинув.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення у відношенні ОСОБА_3 за ст. 352 МК України 2002 року у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Відповідно до ст. 265 КпАП України речі і документи, що є знаряддям або безпосереднім об'єктом правопорушення, виявлені під час затримання, особистого огляду або огляду речей, вилучаються посадовими особами органів, зазначених у статтях 234-1, 234-2, 244-4, 262 і 264 цього Кодексу. Вилучені речі і документи зберігаються до розгляду справи про адміністративне правопорушення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України за погодженням із Державною судовою адміністрацією України, а після розгляду справи, залежно від результатів її розгляду, їх у встановленому порядку конфіскують, або повертають володільцеві, або знищують, а при оплатному вилученні речей - реалізують.
Таким чином, вилучені брелоки з вмонтованими відеокамерою в комплекті в кількості 10 штук підлягає знищенню.
Керуючись статтями 352, 328, 467 МК України (в редакції 2002 року), ст. 3 МК України (в редакції 2012 року), статтями 247, 265, 283, 284, 294 КпАП України,
Закрити провадження в справі про адміністративне правопорушення за ст. 352 МК України 2002 року відносно ОСОБА_3 у зв'язку з закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
Безпосередній предмет порушення митних правил згідно протоколу про порушення митних правил № 0223/10000/12 від 16 січня 2012 року, а саме: «брелоки з вмонтованими відеокамерою в комплекті в кількості 10 (десять) штук», які зберігаються на складі Київської міжрегіональної митниці Міндоходів за адресою: Київ, бул. Івана Лепсе, 8-а, знищити.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду міста Києва через районний суд, шляхом подання скарги протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: