Іменем України
16 грудня 2013 р. Справа №801/11361/13-а
Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:
головуючого судді - Кудряшової А.М.,
секретар судового засідання - Золоткова Г.Ю.,
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився,
від третьої особи - не з'явився,
від відповідача - Сіротенко О.С., довіреність № 11.0-19/9 від 03.07.2013 року,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд»
третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради
до Управління Державної казначейської служби України у м. Феодосії АР Крим
про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій,
Товариство з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд» звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративними позовом до Управління Державної казначейської служби України у м. Феодосії АР Крим про зобов'язання відповідача розглянути звернення Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради про реєстрацію бюджетних фінансових зобов'язань, зобов'язання відповідача зареєструвати та взяти на облік бюджетні фінансові зобов'язання Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради по об'єкту - капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія Товариством з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд» (Підрядник) в сумі 214470,83 гривень по договору на виконання робіт по капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 в м. Феодосія від 03.10.2012 №18, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд» (Підрядник) та Управлінням капітального будівництва Феодосійської міської ради (Замовник), визнання протиправною бездіяльності відповідача в частині не реєстрації і не взяття на облік бюджетних зобов'язань, фінансових зобов'язань Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради по об'єкту - роботи по капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія в сумі 214470,83 гривень.
Представники позивача та третьої особи у судове засідання не з'явились, надалі заяви про розгляд справи за їх відсутності, вказав, що підтримують позовні вимоги.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог.
Заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд встановив наступне.
Між Товариством з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд» (Підрядник) та Управлінням капітального будівництва Феодосійської міської ради (Замовник) був укладений договір від 03.10.2012 №18 на виконання робіт по капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія.
Об'єктом за даним договором є роботи по капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд» як Підрядник за даним договором виконало свої зобов'язання відповідно до договору в повному обсязі та належної якості, що підтверджується актом виконаних робіт, наявним у матеріалах справи.
Замовником - Управлінням капітального будівництва Феодосійської міської ради не проведена оплата за вказаним договором.
Станом на 01.12.2013 року заборгованість перед Товариством з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд» становить 214470,83 гривень.
Згідно з договором по виконанню робіт по капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія від 03.10.2012 року №18 замовник забезпечує фінансування виконання робіт за рахунок коштів Державного бюджету.
За інформацією Замовника - Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради в 2013 році йому були доведені бюджетні асигнування для оплати заборгованості за вказаною вище договором.
Незважаючи на факт виконання позивачем зобов'язань по договору, Управління Державної казначейської служби України у м. Феодосії АР Крим не виконана реєстрація бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань, що не дає можливості Замовнику - Управлінню капітального будівництва Феодосійської міської ради погасити позивачу заборгованість.
Даний факт на думку позивача порушує його інтереси по отриманню коштів державного бюджету за виконані роботи по договору від 03.10.2012 року №18.
Перевіряючи обґрунтованість заявлених позивних вимог судом встановлено наступне.
Управлінням капітального будівництва Феодосійської міської ради, як одержувачем бюджетних коштів, на адресу Управління Державної казначейської служби України у м. Феодосії АР Крим був підготовлений і направлений пакет документів для реєстрації та взяття на облік бюджетних та бюджетних фінансових зобов'язань по об'єкту - капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія в сумі 214470,83 гривень.
Управлінням Державної казначейської служби України у м. Феодосії АР Крим 13.12.2013 року були повернені документи без реєстрації та взяття на облік бюджетних та бюджетних фінансових зобов'язань Управлінням капітального будівництва Феодосійської міської ради.
Бюджетні призначення для здійснення фінансування по об'єкту - капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія в сумі 214,5 тис. грн., визначені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 472-р (із змінами).
Вищезазначеним нормативно-правовим актом, розпорядженням Ради Міністрів АР Крим від 10.07.2013 року №626-р, вказана сума 214,5 тис. грн. по об'єкту - роботи по капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія визначена як погашення заборгованості.
Пунктом 5 розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 472-р наказано Державній казначейській службі України забезпечити перерахування бюджетних коштів відповідно до бюджетних призначень.
Управлінням Державної казначейської служби України у м. Феодосії АР Крим, що входить в структуру Державної казначейської службі України, пункт 5 Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 року № 472-р не виконало - бюджетні фінансові зобов'язання Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради по об'єкту - роботи по капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія в сумі 214470,83 гривень не зареєстровані і не узяті на облік - що робить неможливим перерахування бюджетних коштів, а також оплату заборгованості перед позивачем - Товариством з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд» за виконані роботи по договору від 03.10.2012 року №18.
Згідно з пунктом 7 статті 48 Бюджетного Кодексу України Міністерством фінансів України визначено Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 №309 (далі-Порядок).
Відповідно до пункту 2.1 цього Порядку, п.46 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 № 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог щодо виконання кошторисів бюджетних установ" обсяг бюджетних зобов'язань, узятих установою протягом бюджетного періоду, повинен забезпечувати зменшення рівня заборгованості за бюджетними зобов'язаннями минулих періодів та недопущення виникнення заборгованості за бюджетними зобов'язаннями у поточному році.
Згідно з пунктом 2.14 Порядку у міру прийняття рішень розпорядником бюджетних коштів про погашення бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань, які були зареєстровані в органах Казначейства і залишилися непогашеними на кінець минулого бюджетного періоду, органами Казначейства такі зобов'язання відображаються в обліку в поточному бюджетному періоді на підставі наданого розпорядником бюджетних коштів Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов'язань і відповідних документів.
З огляду на викладені обставини по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про зобов'язання відповідача розглянути звернення Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради про реєстрацію бюджетних фінансових зобов'язань, а також зареєструвати та взяти на облік бюджетні фінансові зобов'язання Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради по об'єкту - капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія в сумі 214470,83 гривень є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Стосовно позовних вимоги визнання протиправною бездіяльності відповідача в частині не реєстрації і не взяття на облік бюджетних зобов'язань, фінансових зобов'язань Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради по об'єкту - роботи по капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія в сумі 214470,83 гривень, суд зазначає, що матеріали справи не свідчать про протиправну бездіяльність відповідача, тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.
Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази в їх сукупності в порядку статей 69, 70, 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, суд
1. Адміністративний позов задовольнити частково.
2. Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України у м. Феодосії АР Крим розглянути звернення Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради про реєстрацію бюджетних фінансових зобов'язань, зареєструвати та взяти на облік бюджетні фінансові зобов'язання Управління капітального будівництва Феодосійської міської ради по об'єкту - капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 у м. Феодосія Товариством з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд» (Підрядник) в сумі 214470 (двісті чотирнадцять тисяч чотириста сімдесят) 83 копійки по договору на виконання робіт по капітальному ремонту харчоблоку ДУЗ №14 в м. Феодосія від 03.10.2012 №18, укладеного між Товариством з обмеженою відповідальністю «Південькримбуд» (Підрядник) та Управлінням капітального будівництва Феодосійської міської ради (Замовник).
3. В іншій частині позовних вимог - відмовити.
Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кудряшова А.М.