Постанова від 16.12.2013 по справі 801/11366/13-а

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ
ПОСТАНОВА

Іменем України

16 грудня 2013 р. Справа №801/11366/13-а

Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим у складі:

головуючого судді - Кудряшової А.М.,

секретар судового засідання - Золоткова Г.Ю.,

за участю представників сторін:

від позивача - не з'явився;

від третьої особи - не з'явився,

від відповідача - Сіротенко О.С., довіреність № 01.0-07/1221 від 05.07.2013 року;

розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу

за позовом Колективного підприємства «ТехноСтрой»

третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача - Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради

до Управління Державної казначейської служби України в м. Ялта АР Крим

про визнання протиправною бездіяльність та спонукання до виконання певних дій,

ВСТАНОВИВ:

Колективне підприємство «ТехноСтрой» звернулось до Окружного адміністративного суду АР Крим із адміністративними позовом до Управління Державної казначейської служби України в м. Ялта АР Крим про зобов'язання відповідача розглянути звернення Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради про реєстрацію бюджетних фінансових зобов'язань, зобов'язання відповідача зареєструвати та взяти на облік бюджетні фінансові зобов'язання Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради по об'єкту - «Реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» в сумі 3004094,87 гривень (в тому числі 3004094,87 гривень кредиторської заборгованості перед Колективним підприємством «ТехноСтрой» за договором про виконання робіт по об'єкту - «Реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» згідно договору від 18.06.2012 року №2/06, укладеного між Колективним підприємством «ТехноСтрой» (Підрядник) і Відділом капітального будівництва Ялтинської міської ради (Замовник), визнання протиправною бездіяльності відповідача в частині не реєстрації і не взяття на облік бюджетних зобов'язань, фінансових зобов'язань Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради по об'єкту - «Реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» згідно договору від 18.06.2012 року №2/06 в сумі 3004094,84 гривень.

Представники позивача та третьої особи у судове засідання не з'явились, надалі заяви про розгляд справи за їх відсутності, вказав, що підтримують позовні вимоги.

Представник відповідача в судовому засіданні заперечував проти задоволення позовних вимог.

Заслухавши пояснення учасників процесу, розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору, суд встановив наступне.

Між Колективним підприємством «ТехноСтрой» (Підрядник) та Відділом капітального будівництва Ялтинської міської ради (Замовник) був укладений договір підряду на виконання робіт по об'єкту «Реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» від 18.06.2012 року №2/06.

Об'єктом за даним договором є роботи по реконструкції хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта.

Колективне підприємство «ТехноСтрой» як Підрядник за даним договором виконало свої зобов'язання відповідно до договору в повному обсязі та належної якості, що підтверджується актом виконаних робіт, наявним у матеріалах справи.

Замовником - Відділом капітального будівництва Ялтинської міської ради не проведена оплата за вказаним договором.

Станом на 16.12.2013 року заборгованість перед Колективним підприємством «ТехноСтрой» становить 3004094,87 гривень.

Згідно п. 10 «Договірна ціна» договору на виконання робіт по об'єкту реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта згідно договору від 18.06.2012 року №2-06 бюджетні зобов'язання Замовника виникають у разі наявності бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами бюджету.

Замовник забезпечує фінансування виконання робіт за рахунок коштів Державного бюджету.

За інформацією Замовника - Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради в 2013 році йому були доведені бюджетні асигнування для оплати заборгованості за вказаною вище договором.

Незважаючи на факт виконання позивачем зобов'язань по договору, Управлінням Державної казначейської служби України в м. Ялта АР Крим не виконана реєстрація бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань, що не дає можливості Замовнику - Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради погасити позивачу заборгованість.

Даний факт на думку позивача порушує його інтереси по отриманню коштів державного бюджету за виконані роботи по договору від 18.06.2012 року №2/06.

Перевіряючи обґрунтованість заявлених позивних вимог судом встановлено наступне.

Відділом капітального будівництва Ялтинської міської ради, як одержувачем бюджетних коштів, на адресу Управління Державної казначейської служби України в м. Ялта АР Крим був підготовлений і направлений пакет документів для реєстрації та взяття на облік бюджетних та бюджетних фінансових зобов'язань по об'єкту - «Реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» в сумі 3004100,00 гривень (а.с.42).

Управлінням Державної казначейської служби України в м. Ялта АР Крим 12.12.2013 року були повернені документи без реєстрації та взяття на облік бюджетних та бюджетних фінансових зобов'язань Відділом капітального будівництва Ялтинської міської ради.

Бюджетні призначення для здійснення фінансування по об'єкту - роботи з реконструкції хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» в сумі 3004100,00 гривень, визначені розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 № 737-р «Про внесення змін у додаток 2 до розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 № 472» (у дану суму входить заборгованість за виконані роботи Колективним підприємством «ТехноСтрой» у розмірі 3004094,87 гривень).

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 21.08.2013 року № 737-р вказана вище сума 3004100,00 гривень по об'єкту - роботи з реконструкції хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта, визначена як погашення заборгованості.

Пунктом 5 розпорядження Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 року № 472-р наказано Державній казначейській службі України забезпечити перерахування бюджетних коштів відповідно до бюджетних призначень.

Управлінням Державної казначейської служби України в м. Ялта АР Крим, що входить в структуру Державної казначейської службі України, пункт 5 Кабінету Міністрів України від 03.07.2013 року № 472-р не виконало - бюджетні фінансові зобов'язання Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради по об'єкту реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта в сумі 3004094,87 гривень не зареєстровані і не узяті на облік - що робить неможливим перерахування бюджетних коштів, а також оплату заборгованості перед позивачем - Колективним підприємством «ТехноСтрой» за виконані роботи по договору від 18.06.2012 року №2/06.

Згідно з пунктом 7 статті 48 Бюджетного Кодексу України Міністерством фінансів України визначено Порядок реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України, затверджений наказом Міністерства фінансів України від 02.03.2012 року №309 (далі-Порядок).

Відповідно до пункту 2.1 цього Порядку, п.46 постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228 "Про затвердження Порядку складання, розгляду, затвердження та основних вимог щодо виконання кошторисів бюджетних установ" обсяг бюджетних зобов'язань, узятих установою протягом бюджетного періоду, повинен забезпечувати зменшення рівня заборгованості за бюджетними зобов'язаннями минулих періодів та недопущення виникнення заборгованості за бюджетними зобов'язаннями у поточному році.

Згідно з пунктом 2.14 Порядку у міру прийняття рішень розпорядником бюджетних коштів про погашення бюджетних зобов'язань та бюджетних фінансових зобов'язань, які були зареєстровані в органах Казначейства і залишилися непогашеними на кінець минулого бюджетного періоду, органами Казначейства такі зобов'язання відображаються в обліку в поточному бюджетному періоді на підставі наданого розпорядником бюджетних коштів Реєстру та/або Реєстру фінансових зобов'язань і відповідних документів.

З огляду на викладені обставини по справі, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача про зобов'язання відповідача розглянути звернення Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради про реєстрацію бюджетних фінансових зобов'язань, а також зареєструвати та взяти на облік бюджетні фінансові зобов'язання Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради по об'єкту - «Реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» в сумі 3004094,87 гривень є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Стосовно позовних вимог про визнання протиправною бездіяльності відповідача в частині не реєстрації і не взяття на облік бюджетних зобов'язань, фінансових зобов'язань Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради по об'єкту - «Реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» згідно договору від 18.06.2012 року №2/06 в сумі 3004094,84 гривень, суд зазначає, що матеріали справи не свідчать про протиправну бездіяльність відповідача, а тому позовні вимоги в цій частині задоволенню не підлягають.

Враховуючи вищевикладене, оцінивши надані сторонами докази в їх сукупності в порядку статей 69, 70, 86 Кодексу адміністративного судочинства України, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 160-163 КАС України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити частково.

2. Зобов'язати Управління Державної казначейської служби України в м. Ялта АР Крим розглянути звернення Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради про реєстрацію бюджетних фінансових зобов'язань, зареєструвати та взяти на облік бюджетні фінансові зобов'язання Відділу капітального будівництва Ялтинської міської ради по об'єкту - «Реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» в сумі 3004094,87 гривень (в тому числі 3004094,87 гривень кредиторської заборгованості перед Колективним підприємством «ТехноСтрой» за договором про виконання робіт по об'єкту - «Реконструкція хірургічного корпусу Ялтинської міської лікарні по вулиці Севастопольське шосе, 2 в м. Ялта» згідно договору від 18.06.2012 року №2/06, укладеного між Колективним підприємством «ТехноСтрой» (Підрядник) та Відділом капітального будівництва Ялтинської міської ради (Замовник).

3. В іншій частині позовних вимог - відмовити.

Постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її проголошення. Якщо проголошено вступну та резолютивну частину постанови або справу розглянуто у порядку письмового провадження, постанова набирає законної сили через 10 днів з дня її отримання у разі неподання апеляційної скарги.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через Окружний адміністративний суд Автономної Республіки Крим протягом 10 днів з дня проголошення. У разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови або розгляду справи у порядку письмового провадження, апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Севастопольського апеляційного адміністративного суду.

Суддя Кудряшова А.М.