09 грудня 2013 року Справа № 803/2418/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Лозовського О.А.,
при секретарі судового засідання Новак Л.О.,
з участю представника позивача Мірочніка С.П.,
представників відповідача Подгурця В.О., Толстого Ю.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аргос СП» про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду,
Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області (далі - УДСНС у Волинській області) звернулося в суд з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Аргос СП» (далі - ТзОВ «Аргос СП») про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду, а саме: про зупинення роботи автозаправної станції, розташованої за адресою: місто Луцьк, вулиця Зв'язківців, 1а, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної безпеки.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до вимог чинного законодавства та на підставі наказу Луцького міськрайонного відділу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській області (далі - Луцький МРВ УДСНС у Волинській області) №14 від 22.10.2013 року у період з 14.11.2013 року по 15.11.2013 року співробітниками відділу проведено позапланову перевірку автозаправної станції (далі - АЗС) ТзОВ «Аргос СП», яка знаходиться за адресою: м. Луцьк, вул. Зв'язківців, 1а, з метою перевірки виконання Припису про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту №185 від 30.04.2013 року.
За результатами позапланової перевірки АЗС ТзОВ «Аргос СП» складений Акт перевірки щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб №722 від 15.11.2013 року, яким встановлені порушення вимог Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України №126 від 19.10.2004 року, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України за №1480/10009 від 04.11.2004 року, зокрема, в даному акті зафіксовані порушення, які були виявлені під час планової перевірки та термін виконання яких вже вийшов, що може призвести до загибелі людей, виникнення пожежі та нанесення матеріальних втрат в особливо великих розмірах.
Зазначає, що відносно директора ТзОВ «Аргос СП» було складено протокол про адміністративне правопорушення за статтею 188-16 Кодексу України про адміністративні правопорушення, який направлено для розгляду до Луцького міськрайонного суду Волинської області.
З врахуванням виявлених порушень, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, позивач звернувся до суду із позовом про застосування заходів реагування у вигляді зупинення роботи АЗС ТзОВ «Аргос», розташованої за адресою: м. Луцьк, вул. Зв'язківців, 1а, до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки.
Ухвалою суду від 25.11.2013 року відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.
04.12.2013 року на адресу суду надійшли заперечення відповідача на вказаний адміністративний позов, які мотивовані тим, що порушення вимог пожежної та техногенної безпеки, встановлені актом перевірки №722 від 15.11.2013 року, відповідачем усунуті. В зв'язку з чим ухвалою суду від 04.12.2013 року дану справу було призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Представники позивача в судовому засіданні заявлені позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили суд адміністративний позов задовольнити повністю.
Представники відповідача у судовому засіданні адміністративний позов не визнали з підстав, викладених у письмових запереченнях, зокрема, вказали, що ТзОВ «Аргос СП» вжито заходи по усуненню порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, зазначені в Акті перевірки №722 від 15.11.2013 року. За таких обставин вважають твердження позивача про те, що подальша експлуатація АЗС за адресою: місто Луцьк, вулиця Зв'язківців, 1а, створює загрозу та життю та/або здоров'ю людей безпідставним. Виходячи з наведеного, просять у задоволенні адміністративного позову відмовити повністю.
Заслухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, дослідивши письмові докази по справі, суд приходить до висновку, що адміністративний слід задовольнити в повному обсязі з наступних підстав.
Судом встановлено, що на підставі наказу Луцького МРВ УДСНС у Волинській області №14 від 22.10.2013 року (а.с.11), відповідно до плану-графіку перевірок суб'єктів господарювання та новобудов з нагляду у сфері пожежної та техногенної безпеки в місті Луцьку та Луцькому районі на листопад місяць 2013 року (а.с. 12-13) у період з 14.11.2013 року по 15.11.2013 року, співробітниками даного відділу здійснено позапланову перевірку АЗС №3 ТзОВ «Аргос СП», розташованої за адресою: м. Луцьк, вул. Зв'язківців, 1а, з метою перевірки виконання Припису про усунення порушень вимог законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту №185 від 30.04.2013 року.
Як вбачається із матеріалів справи, АЗС ТзОВ «АРГОС СП» відповідно до Критеріїв розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику його господарської діяльності, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №306 від 29.02.2012 року, віднесена до об'єкту з високим ступенем ризику, який планово перевіряється не частіше одного разу на рік.
За результатами даної позапланової перевірки АЗС складено Акт перевірки щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб №722 від 15.11.2013 року (а.с. 15-21, зворот), яким встановлені порушення вимог Кодексу цивільного захисту України, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України №126 від 19.10.2004 року, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України за №1480/10009 від 04.11.2004 року (далі - НАПБ А.01.001-2004).
Зокрема, в даному акті зафіксовані наступні порушення, які були виявлені під час планової перевірки та термін виконання яких закінчився та які можуть призвести до загибелі людей, виникнення пожежі та нанесення матеріальних втрат в особливо великих розмірах:
1. Відсутній покажчик місця розташування пожежного гідранту із зазначенням відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водогінної мережі (тупикова чи кільцева), що є порушенням пункту 6.3.1.11 НАПБ А. 01.001-2004.
2. Територією АЗС прокладено повітряні лінії електропередач та слабострумовімережі - порушення Розділу 1 та пункту 5.1.2 НАПБ А.01.001-2004.
3. На АЗС відсутній один пересувний порошковий вогнегасник з масою заряду вогнегасної речовини на менше 100 кг. - порушення пункту. 6 та пункту 10 Додатку 2 Правил пожежної безпеки для об'єктів зберігання, транспортування та реалізації нафтопродуктів, затверджених наказом Мінпаливенерго України №658 від 24.12.2008 року, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України за № 235/16251 16.03.2009 року (НАПБ В.01.058-2008/112).
4. На в'їзді і виїзді з території АЗС не влаштовано пологі підвищення висотою не менше 0,2м. або дренажні лотки, щоб виключити можливість потрапляння розлитих нафтопродуктів (у тому числі у разі аварії) за її межі, що є порушенням пункту 7.12.5 НАПБ А.01.001-2004.
5. Кришки оглядових і приймальних колодязів не влаштовано таким чином, щоб унеможливлювати іскроутворювання під час ударів - порушення пункту 7.12.15 НАПБ А.01.001-2004.
6. Каналізаційні споруди (очисних споруд ЛЗР та ГР) не обладнано вентиляцією з виведенням викиду повітря з вентиляційних стояків на висоту не менше як 2м. від землі - порушення пункту 5.4.5 НАПБ А. 01.001-2004.
7. Не встановлено протипожежні двері в електрощитові - порушення Розділу 1 та пункту 4.2.4. НАПБ А. 01.001-2004.
8. Система пожежної сигналізації знаходиться в несправному стані - порушення пункту 6.1.3 НАПБ А.01.001-2004.
9. На об'єкті відсутня експлуатаційна документація по системі пожежної сигналізації відповідно до вимог нормативно-правових актів - порушення пункту 6.1.10 НАПБ А.01.001-2004.
10. Проводиться експлуатація АЗС без подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки - порушення пунктів 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України №440 від 05.06.2013 року «Про затвердження Порядку подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки».
11. Відсутні в осіб, які задіяні в оповіщенні, локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій, засоби захисту органів дихання з переговорним пристроєм - порушення пункту 4.3.4 Правил техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях, затверджених наказом МНС України №557 від 15.08.2007 року та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України за №1006/14273 від 03.09.2007 року.
Правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю) визначаються Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» №877-V від 05.04.2007 року із наступними змінами та доповненнями (далі - Закон №877-V).
Так, відповідно до статті 1 даного Закону державний нагляд (контроль) - діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державних колегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.
Заходи державного нагляду (контролю) - планові та позапланові заходи, які здійснюються шляхом проведення перевірок, ревізій, оглядів, обстежень та інших дій.
Абзацом третім частини першої статті 6 наведеного Закону встановлено, що підставами для здійснення позапланових заходів є перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю).
Відповідно до частини першої статті 6 Закону №877-V підставами для здійснення позапланових заходів є: подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням; виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання; перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю); звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення; неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів; настання аварії, смерті потерпілого внаслідок нещасного випадку або професійного захворювання, що було пов'язано з діяльністю суб'єкта господарювання.
Згідно з підпунктом 12 частини першої статті 67 Кодексу цивільного захисту України №5403-VІ від 02.10.2012 року (із наступними змінами та доповненнями) до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежо-небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Відповідно до положень частини першої статті 68 Кодексу цивільного захисту України посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.
Згідно з частиною другою статті 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежо-небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.
Як встановлено пунктами 1 та 2 частини першої статті 70 Кодексу цивільного захисту України, підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є: недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами; порушення вимог пожежної безпеки, передбачених стандартами, нормами і правилами, під час будівництва приміщень, будівель та споруд виробничого призначення.
Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.
Відповідно до частини п'ятої статті 4 Закону №877-V повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.
За правилами частини третьої статті 55 Кодексу цивільного захисту України забезпечення пожежної безпеки суб'єкта господарювання покладається на власників та керівників таких суб'єктів господарювання.
Надаючи оцінку твердженням відповідача, викладеним у письмових запереченнях на адміністративний позов та представників відповідача у судовому засіданні про часткове усунення виявлених в ході перевірки порушень та про відсутність у зв'язку з цим підстав для задоволення позову, а також доказам, наданим на підтвердження таких тверджень, суд виходить з наступного.
Так, відповідач зазначає, що з метою усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки ТзОВ «Аргос СП» придбано для АЗС № 3 покажчик місця розташування пожежного гідранту із зазначенням відстані в метрах від покажчика до гідранта, внутрішнього діаметра трубопроводу в міліметрах, зазначенням виду водогінної мережі, та встановлено на автозаправній станції.
Також вказує, що наведені в акті перевірки нормативні документи не містять заборони на вже існуючі повітряні лінії електропередач та слабострумні мережі (телефонні лінії), прокладені на території АЗС.
Зазначає, що ним оплачено рахунок на придбання для АЗС №3 одного пересувного порошкового вогнегасника з масою заряду вогнегасної речовини не менше 100 кг (ВП-100). Вогнегасник буде отримано від постачальника 05.12.2013 року та встановлено на автозаправній станції.
З метою влаштування на в'їзді і виїзді АЗС №3 пологих підвищень висотою не менше 0,2 м, щоб виключити можливість потрапляння розлитих нафтопродуктів за її межі, заключено з ПП «Волинська Торгова Компанія «ШКО» договір підряду №27/11/13 від 27.11.2013 року на проведення ремонтних робіт на території АЗС. Ремонтні роботи на АЗС №3 розпочато 03.12.2013 року.
Вказує на те, що кришки оглядових і приймальних колодязів на АЗС №3 облаштовані алюмінієвими прокладками, що унеможливлюють іскроутворення під час ударів. Каналізаційні споруди на АЗС№ 3 обладнані вентиляцією з виведенням викиду повітря з вентиляційних стояків на висоту не менше як 2 м від землі. На території АЗС №3 в приміщенні операторської відсутнє приміщення електрощитової, тому немає і необхідності у встановленні протипожежних дверей.
Представниками аварійно-рятувального загону спецпризначення УДСНС України у Волинській області, згідно договору з ТзОВ «Аргос СП» на технічне обслуговування №24 від 01.01.2011 року, проведено технічне обслуговування систем автоматичної пожежної сигналізації на АЗС №3. Встановлено, що автоматична пожежна сигналізація на вищевказаній АЗС знаходиться в технічно справному стані.
Також на АЗС № 3 заведена експлуатаційна документація по системі пожежної сигналізації відповідно до вимог нормативно-правових актів.
З метою подання і реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки заключено з ПП «Безпека-Сервіс-Плюс» договір про здійснення експертної оцінки протипожежного стану об'єкту від 29.11.2013 р оку та оплачено вартість робіт в сумі 2000 грн.
ТзОВ «Аргос СП» закуплені два засоби захисту органів дихання з переговорним пристроєм (протигази ЦП-5м) для осіб, які задіяні в оповіщенні, локалізації та ліквідації аварійних ситуацій та аварій на АЗС №3.
Надані відповідачем докази на підтвердження наведених тверджень, зокрема, рахунки-фактури, платіжні доручення, видаткові накладні (а.с. 27-31, а.с. 58-61) свідчать про проведення оплати та про придбання ТзОВ «Аргос» покажчика «Пожежний гідрант» світловідбиваючий, вогнегасника ВП-100, протипожежних однополотних дверей УШ30(2), дорожніх бордюрів для пологих підвищень, копії розрахункової квитанції та товаротранспортної накладної (а.с.56) підтверджують придбання товариством двох засобів дихання з переговорним пристроєм, однак, дані докази не вказують на те, що придбані відповідачем товарно-матеріальні цінності наявні чи були встановлені саме на об'єкті, який перевірявся.
Також з копії договору підряду на виконання ремонтних робіт на АЗС по вул. Зв'язківців, 1а в місті Луцьку та кошторису ремонтних робіт (а.с. 32-34), заяви на проведення органом Приватним підприємством «Безпека-Сервіс-Плюс» оцінки (експертизи) протипожежного (а.с. 38), договору про здійснення оцінки протипожежного стану об'єкта від 29.11.2013 року, укладеного з даним підприємством (яке має відповідну ліцензію на проведення такого виду робіт), та виставленого рахунку на проведення оплати даних послуг (а.с. 33-42) не вбачається за можливе без виїзду на об'єкт, де проводилась перевірка, встановити чи почалось виконання вказаних робіт та не підтверджується факт подання чи реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази суб'єкта господарювання вимогам законодавства з питань пожежної безпеки.
Разом з тим, відповідачем суду не представлено доказів на усунення порушень пунктів 7.12.15 та 5.4.5 НАПБ А.01.001-2004 - влаштування кришок оглядових та приймальних колодязів таким чином, щоб унеможливлювати іскроутворення під час ударів, обладнання каналізаційних споруд вентиляцією з виведенням викиду повітря з вентилізаційних стояків на висоту не менше як 2 метри від землі.
Також представники відповідача в судовому засіданні не заперечували той факт, що відповідачем не перенесено повітряні лінії електропередач та струмові мережі, які прокладені територією АЗС.
Виходячи з вищевикладеного, суд вважає, що з наданих відповідачем доказів не вбачається за можливе встановити, чи усунуті порушення законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, встановлені актом №722 від 15.11.2013 року, на об'єкті, де проводилась перевірка суб'єкта господарювання та чи перестали існувати обставини, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Крім того, на підставі статті 6 Закону №877-V відповідач не звернувся до органу, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки із письмовою заявою про здійснення позапланового заходу державного нагляду (контролю) з метою перевірки, чи усунуті порушення, які були виявлені під час перевірки, та чи перестали існувати обставини, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.
Разом з тим, судом встановлено, що в період з 12.04.2013 року по 30.04.2013 року була проведена планова перевірка ТзОВ «Аргос» з аналогічних питань. За результатами цієї перевірки позивачем було винесено відповідачу припис №185 від 30.04.2013 року (а.с. 62- 63) про усунення порушень вимог законодавства у сфері пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту.
Однак, вимоги припису відповідачем у встановлений строк усунуті не були. ТзОВ «Аргос СП» почались вживатись заходи з метою усунення виявлених порушень лише після проведення позапланової перевірки та звернення УДСНС у Волинській області в суд із позовом про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду.
Відповідно до статті 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Таким чином, оскільки відповідачем суду не доведено, що на об'єкті, де проводилась перевірка суб'єкта господарювання перестали існувати обставини, які створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей, суд дійшов висновку, що позовні вимоги Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Волинській про застосування заходів реагування у сфері державного нагляду підлягають до задоволення.
Разом з тим, суд зазначає, що за наявності відповідних доказів того, що обставини, які є підставою для вжиття заходів реагування, перестануть існувати або будуть усунуті, відповідач може подати відповідну заяву до суду про їх скасування, в порядку, передбаченому частинами дванадцятою та тринадцятою статті 183-2 КАС України.
Керуючись статтями 11, 17, 158, частиною 3 статті 160, статтями 162, 163, 186 КАС України, на підставі Кодексу цивільного захисту України, Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду у вигляді зупинення роботи автозаправної станції Товариства з обмеженою відповідальністю «Аргос СП», розташованої за адресою: місто Луцьк, вулиця Зв'язківців, 1а, до усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної безпеки.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови, повний текст якої буде виготовлено 13 грудня 2013 року. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Головуючий О.А.Лозовський