Ухвала від 13.04.2009 по справі 882-2009

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 211

УХВАЛА

13.04.2009

Справа №2-8/882-2009

За позовом - Фонд майна АР Крим, м. Сімферополь

До відповідача - Чорноморське Головне Морське Агентство «Інфлот», Одеса

Третя особа - ДП «Євпаторійський морський торгівельний порт», м. Євпаторія

Про повернення майна та стягнення 1 128,37 грн.

Суддя С.А. Чумаченко

ПРЕДСТАВНИКИ:

Від позивача - Мельніков І.В. за дов. від 30.12.08р. №157-Д

Від відповідача - не з'явився.

Третя особа - не з'явився.

Сутність спору: Позивач - Фонд майна АР Крим, звернувся до відповідача - Чорноморське Головне Морське Агентство «Інфлот», із позовною заявою, просить суд -

- стягнути з ЧГМА «Інфлот» до Державного бюджету України неустойку за безпідставне користування майном у розмірі 1 128,37 грн.

- зобов'язати ЧГМА «Інфлот» повернути балансоутримувачу орендоване державне нерухоме майно - вбудоване нежитлове приміщення № 16 (9,2 кв.м) на другому поверсі виробничо-побутової будівлі(літ. Ю), розташованої за адресою: м. Євпаторія, пл.. Моряків 1.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився, представив суду відзив на позовну заяву, відповідно до якої просить в задоволенні позовних вимог відмовити.

Представник третій особи у судове засідання не з'явився, про дату слухання справи повідомлений належним чином - рекомендованим листом.

Суд розглянувши матеріали справи встановив, 22 вересня 2006 року між Фондом майна АР Крим - Орендодавець, і Чорноморським Головним Морським Агентством «Інфлот» - Орендар, укладений Договір оренди державного нерухомого майна №686\06.

Відповідно до п.1.1. Договору оренди від 22.09.06р. Орендодавець передає державне нерухоме майно - вбудоване нежитлове приміщення №16 загальною площею 9,2кв.м. на другому поверсі виробничо-побутової будівлі (літ. Ю), розташованої за адресою м. Євпаторія, пл. Моряків,1, що знаходиться на балансі ДП «Євпаторійський морський торговельний порт», а Орендар приймає його в строкове платне користування за актом приймання-передачі.

18 серпня 2008 року на адресу відповідача Фондом майна АР Крим був направлений лист №03\2437, відповідно до якого останній повідомляє, що у зв'язку із закінченнями строку дії Договору, Договір вважати таким що припинив дію (п.10.7 Договору), а також згідно до п.2.6. Договору, при припиненні дії Договору орендар зобов'язаний повернути майно, майно вважається поверненим з моменту підписання сторонами акту приймання-передачі.

Відповідно до п.2.6. Договору оренди №686\06 від 22 вересня 2006 року у разі припинення дії цього договору орендоване Майно повертається Орендарем Балансоутримувачу. Орендар повертає майно відповідно до порядку встановленому при передачі Майна Орендарю за цим Договором. Майно вважається повернутим Балансоутримувачу з моменту підписання сторонами акту приймання - передачі.

Так, до матеріалів справи представлений Акт прийому-передачі (повернення) майна до Договору оренди державного нерухомого майна від 22 вересня 2006 року.

Згідно до Акт приймання - передачі від 28 лютого 2009 року, Орендар: Чорноморське Головне Морське Агентство «Інфлот» - передає, а Балансоутримувач: ДП «Євпаторійський морський торгівельний порт» - приймає у подальше господарське відання державне нерухоме майно, а саме вбудоване нежитлове приміщення №16 загальною площею 9,2кв.м. на другому поверсі виробничо-побутової будівлі (літ. Ю), розташованої за адресою м. Євпаторія, пл. Моряків,1.

Відповідно до п. 3.2 Роз'яснень Вищого господарського суду України за №02-5/612 від 23.08.1994 “Про деякі питання практики застосування статей 80 та 81 Господарського процесуального Кодексу України” господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку із відсутністю предмету спору, якщо спір врегульовано самими сторонами шляхом перерахування боргу (передачі майна чи усунення перешкод у користуванні ним) після звернення кредитора з позовом за умови подання доказів такого врегулювання.

При таких обставинах суд припиняє провадження по справі у зв'язку із відсутністю предмету спору на підставі ч. 1-1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи, на вищевикладене, суд вважає за необхідне провадження по справі в частині зобов'язання ЧГМА «Інфлот» повернути балансоутримувачу орендоване державне нерухоме майно - вбудоване нежитлове приміщення № 16 (9,2 кв.м) на другому поверсі виробничо-побутової будівлі(літ. Ю), розташованої за адресою: м. Євпаторія, пл.. Моряків, 1, припинити.

На підставі вищевикладеного, керуючись п.1-1 ст. 80, 86 ГПК Украины, суд

УХВАЛИВ:

Провадження по справі в частині зобов'язання Чорноморського Головного Морського Агентства «Інфлот» повернути балансоутримувачу орендоване державне нерухоме майно - вбудоване нежитлове приміщення № 16 (9,2 кв.м) на другому поверсі виробничо-побутової будівлі(літ. Ю), розташованої за адресою: м. Євпаторія, пл.. Моряків, 1 - припинити.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим Чумаченко С.А.

Попередній документ
3593892
Наступний документ
3593894
Інформація про рішення:
№ рішення: 3593893
№ справи: 882-2009
Дата рішення: 13.04.2009
Дата публікації: 19.05.2009
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Автономної Республіки Крим
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Майнові спори; Орендні правовідносини