29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
"30" серпня 2006 р. Справа №17/4691-А
За адміністративним позовом заступника прокурора м.Хмельницького в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України , яке представляє державне підприємство „Національна енергетична компанія ”Укренерго”, м.Київ в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні” державного підприємства „Національна енергетична компанія ”Укренерго”, м.Вінниця
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Берізка”, с.Березне Старокостянтинівського району Хмельницької області
про стягнення 1020,00 грн. штрафних санкцій
Суддя Димбовський В.В. Секретар судового засідання Гороховська О.В
Представники сторін:
від позивача Пірняк Н.М. - представник за довіреністю №188 від 17.04.06 р.
від відповідача не з'явився
за участю Шкадько В.В. - прокурор відділу прокуратури
Суть спору: Прокурор в інтересах позивача у позовній заяві просить суд стягнути з відповідача 1020,00 штрафних санкцій за порушення законодавства про електроенергетику . Повноважний представник позивача та прокурор в попереднє судове засідання з'явилися, наполягають на задоволенні позовних вимог, посилаючись на те, що вони підтверджені поданими доказами .
Відповідач, незважаючи на те, що був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, оскільки ухвали про відкриття провадження у справі, про перехід до судового розгляду, повістки про виклик учасників адміністративного процесу до суду, направлені на його адресу рекомендованими листами, в судове засідання не з'явився, письмову позицію з приводу поданого позивачем адміністративного позову на розгляд суду не надав . З врахуванням викладених обставин, на підставі п.8,9 ст.35 КАСУ, суд вважає за можливе розглянути адміністративний позов без участі повноважного представника відповідача .
Розглядом матеріалів справи встановлено наступне:
Як вбачається з матеріалів справи, 8 грудня 2005 року державним інспектором Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області, у відповідності до статті 9 Закону України „Про електроенергетику" та Положення про державний енергетичний нагляд за режимами споживання електричної і теплової енергії, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 17 травня 2002 року № 665, проводилось комплексне обстеження з питань організації експлуатації та технічного стану електроустановок відповідача -сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Берізка" . За результатами обстеження вказаного підприємства було виявлено ряд порушень, на усунення яких Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області відповідачу внесений припис № 103-Х-ОКС/856 від 08 грудня 2005 року.
23 лютого 2006 року проведеною Державною інспекцією з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області контрольною перевіркою дотримання відповідачем законодавства про електроенергетику встановлено, що ним не виконано 8 пунктів припису № 103-Х-ОКС/856 від 08 грудня 2005 року та внесений припис №16/2 від 07 березня 2006 року.
За невиконання припису державного інспектора з енергонагляду, постановою начальника Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії в Хмельницькій області від 07 березня 2006 року № X-16-06 на сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю "Берізка" накладений штраф в розмірі 1020 грн., яку порушник у встановлений пунктом 10 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафу за порушення законодавства про електроенергетику не оскаржив та у встановлений 30-денний строк штрафу не сплатив.
У зв'язку з несплатою відповідачем суми штрафу в добровільному порядку позивач звернувся з позовною заявою до суду .
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, до уваги приймається наступне:
Згідно частини 3 статті 27 Закону України „Про електроенергетику" суб'єкти господарської діяльності несуть відповідальність за правопорушення в електроенергетиці, в тому числі за ухилення від виконання або несвоєчасне виконання рішень чи приписів Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної і теплової енергії.
Санкції, передбачені вказаною нормою закону, застосовуються відповідно до Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 1999 року № 1312.
У відповідності до частини 6 статті 27 Закону України "Про електроенергетику", пункту 10 Положення про порядок накладання на суб'єктів господарської діяльності штрафу за порушення законодавства про електроенергетику, суми стягнутих штрафів зараховуються до Державного бюджету України і в разі їх несплати стягуються в судовому порядку.
За таких обставин, дослідивши зібрані у справі докази та давши їм правову оцінку в сукупності, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги обґрунтовані, підтверджені належними доказами по справі, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-259, Кодексу адміністративного судочинства України , СУД, -
Позов заступника прокурора м.Хмельницького в інтересах держави в особі Міністерства палива та енергетики України , яке представляє державне підприємство „Національна енергетична компанія ”Укренерго”, м.Київ в особі відокремленого підрозділу „Держенергонагляд у Південно-Західному регіоні” державного підприємства „Національна енергетична компанія ”Укренерго”, м.Вінниця до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю „Берізка”, с.Березне Старокостянтинівського району Хмельницької області про стягнення 1020,00 грн. штрафних санкцій задовольнити .
СТЯГНУТИ З СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКОГО ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ „БЕРІЗКА”, с.БЕРЕЗНЕ СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОГО РАЙОНУ ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ, (Р\Р 26005301695 В СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКОМУ ВІДДІЛЕННІ ОЩАДБАНКУ, МФО375166, КОД ЄДРПОУ 32445390) НА КОРИСТЬ ВІДОКРЕМЛЕНОГО ПІДРОЗДІЛУ „ДЕРЖЕНЕРГОНАГЛЯД У ПІВДЕННО-ЗАХІДНОМУ РЕГІОНІ” ДЕРЖАВНОГО ПІДПРИЄМСТВА „НАЦІОНАЛЬНА ЕНЕРГЕТИЧНА КОМПАНІЯ „УКРЕНЕРГО”, М.ВІННИЦЯ, ВУЛ.І.БОГУНА, 5 (Р/Р26002301198 В АК „ПРОМІНВЕСТБАНК”, МФО 302571, КОД ЄДРПОУ 21725012) 1020,00 ГРН. (ОДНА ТИСЯЧА ДВАДЦЯТЬ ГРИВЕНЬ 00 КОП. ) ШТРАФНИХ САНКЦІЙ .
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя В.В. Димбовський