Рішення від 29.10.2013 по справі 910/16685/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/16685/13 29.10.13

За позовом Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України

До Київського квартирно - експлуатаційного управління Міністерства оборони України

Про стягнення 30 000,00 грн., пені - 30 000,00 грн. та зобов'язання виконати рішення

Суддя Прокопенко Л.В.

Представники:

Від позивача Якусевич А.М. - представник (дов. № 111 від 24.04.2013)

Максименко А.П. - представник (дов. № 110 від 24.04.2013)

Від відповідача- не з?явився

Суть спору:

Київське міське територіальне відділення Антимонопольного комітету України звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Київського квартирно - експлуатаційного управління Міністерства оборони України про стягнення штрафу 30 000,00 грн., пені - 30 000,00 грн. та зобов'язання виконати рішення.

Ухвалою суду від 30.08.2013 порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 09.10.2013.

20.09.2013 відділом діловодства суду від представника позивача отримано

14.10.2013 відділом діловодства суду від представника позивача отримано заяву про зменшення розміру позовних вимог.

В судове засідання 29.10.2013 представник позивача з?явився, підтримав позовні вимоги із врахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог.

В судове засідання 29.10.2013 представник відповідача не з?явився, причини неявки суду не повідомив, вимог ухвал суду від 30.08.2013 та 09.10.2013.

Згідно ст. 75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами, оскільки відзив на позовну заяву і витребувані господарським судом документи відповідачем не подано.

За таких обставин, суд прийшов до висновку про можливість розгляду справи по суті в судовому засіданні 29.10.2013, запобігаючи одночасно безпідставному затягуванню розгляду спору та відповідно до вимог ст. 69 ГПК України.

В судовому засіданні 29.10.2013 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи та заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, суд, -

ВСТАНОВИВ:

Рішенням Адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.06.2012 № 45/01-П "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції та накладення штрафу" на Київське квартирно-експлуатаційне управління Міністерства оборони України накладено штраф у розмірі 30 000 (тридцяти тисяч) гривень за вчинення порушення, передбаченого пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції"", у вигляді зловживання монопольним (домінуючим) становищем на ринку надання житлово-комунальних послуг, в межах гуртожитків (будинків), які знаходяться на обслуговуванні (в експлуатації) Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України на території м. Києва, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, яке було б неможливим за умов існування значної конкуренції на цьому ринку та зобов'язано відповідача припинити порушення, шляхом проведення перерахунків за надані протягом періоду з 01.09.2010 до 01.06.2012 послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій наймачам (власникам) житлових приміщень у гуртожитку №34/37 по вул. Андрющенка, 6-В, м. Київ, відповідно до тарифу, погодженого (затвердженого) відповідним розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та здійснити нарахування наймачам (власникам) житлових приміщень у гуртожитку №34/37 по вул. Андрющенка, 6-В, м. Київ плати за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за тарифом, розмір якого погоджено (затверджено) відповідним розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

Згідно зі ст. 24 Закону України «Про Антимонопольний комітет України» рішення та розпорядження, що приймаються органами Антимонопольного комітету України відповідно до законодавства про захист економічної конкуренції, надаються особам, які беруть участь у справі, у вигляді їх копій, посвідчених у порядку, встановленому законодавством.

Копію рішення від 27.06.2013 № 45/01-П із супровідним листом від 26.03. було направлено відповідачу..

Відповідно до ч. 3 ст.56 Закону України «Про захист економічної конкуренції» особа, на яку накладено штраф за рішенням органів Антимонопольного комітету, сплачує його у двомісячний строк з дня одержання рішення про накладення штрафу.

Відповідно до ч. 7 ст. 56 Закону України «Про захист економічної конкуренції»у разі несплати штрафу в строки, передбачені рішенням, та пені, органи Антимонопольного комітету України стягують штраф та пеню в судовому порядку.

Враховуючи наведене позивач просить стягнути з відповідача

Однак, відповідачем сума штрафу сплачена не була, у зв'язку із чим Комітет звернувся до господарського суду міста Києва з позовною заявою про стягнення штрафу у розмірі 30 000 грн. та пеню в розмірі 30.000 грн. та зобовязяати відповідача виконати рішення Адміністративної колегії Відділення від 27.06.2012 № 45/01-П.

Проаналізувавши матеріали справи та пояснення представника позивача, суд приходить до висновку про те, що позовні вимоги підлягають до задоволенню частково з огляду на наступне.

Відповідно до ст. 238 ГК України, за порушення встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності до суб'єктів господарювання можуть бути застосовані уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування адміністративно-господарські санкції, тобто заходи організаційно-правового або майнового характеру, спрямовані на припинення правопорушення суб'єкта господарювання та ліквідацію його наслідків. Види адміністративно-господарських санкцій, умови та порядок їх застосування визначаються цим Кодексом, іншими законодавчими актами. Адміністративно-господарські санкції можуть бути встановлені виключно законами.

Статтею 239 ГК України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та у порядку, встановленому законом, можуть застосовувати до суб'єктів господарювання такі адміністративно-господарські санкції: вилучення прибутку (доходу); адміністративно-господарський штраф; стягнення зборів (обов'язкових платежів); застосування антидемпінгових заходів; припинення експортно-імпортних операцій; застосування індивідуального режиму ліцензування; зупинення дії ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання певних видів господарської діяльності; анулювання ліцензії (патенту) на здійснення суб'єктом господарювання окремих видів господарської діяльності; обмеження або зупинення діяльності суб'єкта господарювання; скасування державної реєстрації та ліквідація суб'єкта господарювання; інші адміністративно-господарські санкції, встановлені цим Кодексом та іншими законами.

Відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції", рішення та розпорядження органів Антимонопольного комітету України, голів його територіальних відділень є обов'язковими до виконання.

Однак, як вбачається з з матеріалів справи позивачем надано до суду заяву про зменшення розміру позовних вимог, в зв'язку з погашенням відповідачем заборгованості, а саме штрафу в розмірі 30 000 грн.

Відповідно до п. 1-1 ч. 1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Відповідно до Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.2011, припинення провадження у справі на підставі зазначеної норми ГПК можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі розгляду справи. Якщо ж він був відсутній і до порушення провадження у справі, то зазначена обставина тягне за собою відмову в позові.

Таким чином, оскільки відповідачем сплачено штраф в розмірі 30 000 грн. в процесі розгляду даної справи, та відсутністю в цій частині позовних вимог предмету спору, суд припиняє провадження у справі № 910/16685/13 в частині стягнення з відповідача штрафу в розмірі 30 000 грн.

Відповідно до частин 7 і 9 ст. 56 Закону у разі несплати штрафу у строки, передбачені рішенням, та пені органи Комітету стягують штраф та пеню у судовому порядку; суми стягнутих штрафів та пені зараховуються до державного бюджету.

Приписами статті 16 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" встановлені повноваження державного уповноваженого Комітету, до яких, зокрема, належать: звернення до суду з позовами, заявами і скаргами у зв'язку із застосуванням законодавства про захист економічної конкуренції.

Відповідно до приписів статті 25 Закону України "Про Антимонопольний комітет України" з метою захисту інтересів держави, споживачів та суб'єктів господарювання Комітет у зв'язку з порушенням законодавства про захист економічної конкуренції органами влади, юридичними чи фізичними особами подають заяви, позови, скарги до суду, в тому числі про стягнення не сплачених у добровільному порядку штрафів та пені.

Відповідно до ч. 5 ст. 56 Закону України "Про захист економічної конкуренції" за кожний день прострочення сплати штрафу стягується пеня у розмірі півтора відсотка від суми штрафу. Розмір пені не може перевищувати розміру штрафу, накладеного відповідним рішенням органу Антимонопольного комітету України.

Сума штрафу, накладеного Рішенням від 27.06.2012 р. № 45/01-П, складає 30 000,00 грн. Розмір пені за один день складає 450 грн. (30 000,00 грн. х 1,5 %=450 грн.)

Розглянувши розрахунок позивача відносно стягнення пені в сумі 30 000,00 грн. суд приходить до висновку що наданий позивачем розрахунок пені є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню

Згідно з ч. 2 ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті судового збору підлягають стягненню з відповідача

За таких обставин та керуючись ст. ст. 33, 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

1. Позовні вимоги задовольнити частково.

2. Стягнути з Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ 22991617, юридична адреса: вул.. Івана Мазепи, 38, м. Київ, 01015,; фактичне місцезнаходження: вул. Антонова, 2/32, корп.. 97, а/с 37, м. Київ, 03186) пеню у розмірі 30 000 (тридцять тисяч) гривень, за прострочення сплати штрафу накладеного рішенням Адміністративної колегії Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України від 27.06.2012 № 45/01-П, зарахувавши до доходів загального фонду Державного бюджету України за кодом бюджетної класифікації:21081100, на р/р 31114106700007, МФО 820019, код ЄДРПОУ 38004897, отримувач: УДК у Печерському районі міста Києва)

3. Припинити провадження у справі № 910/16685/13 в частині стягнення з відповідача штрафу в розмірі 30 000 грн.

4. Зобов?язати Київське квартирно-експлуатаційне управління Міністерства оборони України виконати пункт 3 резолютивної частини рішення Адміністративної колегії Відділення від 27.06.2012 № 45/01-П, а саме припинити порушення шляхом перерахунків за надані протягом періоду з 01.09.2010 до 01.06.2012 послуги з утримання будинків з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій наймачам (власником) житлових приміщень у гуртожитку № 34/37 по вул.. Андрющенка, 6-В, м. Київ, до тарифу, погодженого (затвердженого) відповідним розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

5. Зобов?язати Київське квартирно-експлуатаційне управління Міністерства оборони України виконати пункт 4 резолютивної частини рішення Адміністративної колегії Відділення від 27.06.2012 № 45/01-П, а саме здійснити нарахування наймачам (власникам) житлових приміщень у гуртожитку № 34/37 по вул.. Андрющенка, 6-В, м. Київ, плати за надані послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій за тарифом, розмір якого погоджено (затверджено) відповідним розпорядженням виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації)

6. Стягнути з Київського квартирно-експлуатаційного управління Міністерства оборони України (код ЄДРПОУ 22991617, юридична адреса: вул. Івана Мазепи, 38, м. Київ, 01015,; фактичне місцезнаходження: вул.. Антонова, 2/32, корп.. 97, а/с 37, м. Київ, 03186) в доход Державного бюджету витрати по сплаті судового збору в сумі 4014 (чотири тисячі чотирнадцять) грн. 50 коп.

7. Після набрання рішенням законної сили видати накази.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст складено 07.11.2013

Суддя Л.В.Прокопенко