Ухвала від 15.11.2013 по справі 802/4359/13-а

УХВАЛА

про передачу справи до іншого адміністративного суду

м. Вінниця

15 листопада 2013 р. Справа № 802/4359/13-а

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Богоноса Михайла Богдановича,

за участю:

секретаря судового засідання: Попової Н.С.

представника позивача: ОСОБА_2

представника відповідача: Іскри С.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом: ОСОБА_2

до: Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області

про: визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії

ВСТАНОВИВ:

В проваджені Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області. У позовній заяві позивач просить визнати незаконною бездіяльність Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області, що полягає у невиконанні постанови Вінницького окружного адміністративного суду №2-а-13322/07 від 11.10.2007р. на підставі дублікату виконавчого листа, виданого Вінницьким окружним адміністративним судом 20.09.2011 р. по справі № 2-а-13322/07. Крім того, позивач просить зобов'язати Головне управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області виконати постанову Вінницького окружного адміністративного суду №2-а-13322/07 від 11.10.2007р. на підставі дублікату виконавчого листа, виданого Вінницьким окружним адміністративним судом 20.09.2011 р. по справі № 2-а-13322/07 та з врахуванням ухвал цього суду від 05.09.2011р. та від 23.07.2013р., а саме у вставлений Законом строк виплатити ОСОБА_2 заборгованість в сумі 4 610,91 грн. за судовими рішеннями у справі №2-а-13322/07.

Ухвалою суду від 31.10.2013 р. відкрито провадження та справу призначено до судового розгляду.

У судовому засіданні судом поставлено на розгляд процесуальне питання щодо предметної підсудності даної адміністративної справи Вінницькому окружному адміністративному суду.

Присутні в судовому засіданні представники сторін щодо необхідності передачі справи до іншого адміністративного суду не заперечили.

Заслухавши думку сторін, суд дійшов висновку, що вказана справа не підсудна Вінницькому окружному адміністративного суду з огляду на таке.

Судом встановлено, що постановою Вінницького окружного адміністративного суду №2-а-13322/07 від 11.10.2007р. було частково задоволено позов ОСОБА_2 до Виконавчої дирекції Вінницького обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та Управління праці і соціального захисту населення в Ленінському районі м. Вінниця № 1 (Центр) про стягнення заборгованості з допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку та зобов'язання здійснити перерахунок. Зобов'язано Управління праці і соціального захисту населення в Ленінському районі м. Вінниця № 1 (Центр) здійснити ОСОБА_2 перерахунок та виплату допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, починаючи з 11.07.2007р. та встановити її в розмірі, не нижчому прожиткового мінімуму.

Як вбачається із матеріалів справи, позивач просить визнати незаконною бездіяльність Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області, що полягає у невиконанні постанови Вінницького окружного адміністративного суду №2-а-13322/07 від 11.10.2007р., а також зобов'язати відповідача її виконати.

Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 18 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) (відповідно до змін від 07.07.2010р. згідно із Законом № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів"), місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Водночас, пунктом 5 частини 1 статті 18 КАС України (відповідно до змін від 17.11.2011 року згідно із Законом України № 4054-VI "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень адміністративного судочинства") встановлено, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень судів у справах, передбачених пунктами 1 - 4 частини першої цієї статті.

Законом України «Про виконавче провадження», крім органів державної виконавчої служби, визначено інші органи, до повноважень яких віднесено виконання рішень судів.

Рішення про стягнення коштів з державного та місцевих бюджетів або бюджетних установ виконуються органами Державного казначейства України в установленому Кабінетом Міністрів України порядку, що передбачено ч.2 ст.3 Закону України «Про виконавче провадження».

Правові норми, що містяться у ст.3 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень», передбачають особливості виконання рішень суду про стягнення коштів з державного органу, а саме виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.

Вказаними законодавчими змінами визначено, що судовий контроль за виконанням судових рішень в адміністративних справах здійснюється тим судом, до предметної підсудності якого віднесено розгляд справи. Вказане підтверджується Інформаційним листом Вищого адміністративного суду України від 11.07.2013 року № 959/12/13-13.

Отже, при визначенні предметної підсудності адміністративної справи яка розглядається слід враховувати, що така категорія справ на даний момент згідно п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України, підсудна місцевим загальним судам як адміністративним. Таким чином і судовий контроль (згідно п. 5 ч. 1 ст. 18 КАС України) за виконанням рішень у таких спорах повинні здійснювати саме місцеві загальні суди як адміністративні.

При цьому, суд звертає увагу також на те, що факт прийняття рішення яке виконується (постанова від 11.10.2007 року у справі № 2а-13322/07) окружним адміністративним судом, як судом першої інстанції не свідчить про предметну підсудність даної справи окружному суду, оскільки в силу ч. 2 ст. 5 КАС України, провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи. Тому, беручи до уваги, що на даний момент справи з приводу соціальних виплат предметно підсудні місцевим загальним судам як адміністративний, то і справи щодо судового контролю за виконанням судових рішень у таких спорах повинні розглядатися саме вказаними судами.

Отже, із урахуванням правил предметної та територіальної підсудності справа яка розглядається підсудна Вінницькому міському суду Вінницької області.

За правилами п. 2 ч.1 ст. 22 КАС України суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Керуючись ст.ст. 22, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

УХВАЛИВ:

Передати адміністративну справу №802/4359/13-а за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Державної казначейської служби України у Вінницькій області про визнання незаконною бездіяльності та зобов'язання вчинити дії на розгляд до Вінницького міського суду Вінницької області (м. Вінниця, вул. Грушевського, 17).

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.

Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя Богоніс Михайло Богданович