Постанова від 12.05.2009 по справі 2а-1255/09/2370

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

16 год. 00 хв. м. Черкаси

14 квітня 2009р.

Справа № 2а-1255/09/2370

За позовом

прокурора м.Черкаси в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Черкаси

до

приватного підприємця ОСОБА_1

про

стягнення штрафних (фінансових) санкцій

Суддя Новікова Т.В.

Секретар Комишна О.М.

за участю представників:

прокурора- ОСОБА_1. (за посв. № НОМЕР_1.),

позивача - ОСОБА_2. (за дов. від 1ІНФОРМАЦІЯ_1),

відповідача - не з'явився

ВСТАНОВИВ:

Прокурор міста Черкаси звернувся з позовною заявою відНОМЕР_1до суду в інтересах держави в особі Державної податкової інспекції у м.Черкаси до ПП ОСОБА_3 про стягнення фінансових санкцій у сумі 4016грн.00коп. за порушення порядку здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу у сумі 616грн.00коп. та за порушення норм роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат, не зазначений у ліцензії у розмірі 3400грн.00коп. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000р. № 1776/ІІІ (далі Закон № 1776/ІІІ) Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» та несплату штрафних (фінансових) санкцій.

В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали.

Відповідач до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Ухвала про призначення справи до розгляду та копія позовної заяви з додатками направлялися відповідачу за зазначеною в матеріалах справи адресою.

Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.

Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення прокурора та представника сторони, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.

ОСОБА_3, зареєстрована як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа, ідентифікаційний кодНОМЕР_1зареєстрована в Державній податковій інспекції міста Черкаси.

Позивачем була проведена перевірка господарської одиниці відповідача (магазину) щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, за результатами якої складено акт № ІНФОРМАЦІЯ_1.(а.с.6), яким встановлено порушення відповідачем п.1,2,13 ст. 3 Закону України № 1776/ІІІ від 01.06.2000р., а саме: проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через незареєстровані, неопломбовані у встановленому порядку та непереведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій без роздрукування відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або без застосування зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; невидача особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.

Крім того, відповідно до зазначеного акту відповідачем було порушено ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», згідно якого імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.

За результатами перевірки ДПІ у м. Черкаси відповідно до ст. 17 Закону № 1776/ІІІ, зроблено розрахунок фінансових санкцій та прийняті рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № ІНФОРМАЦІЯ_1. та № НОМЕР_1. на загальну суму 4016грн.00коп.

Відповідачем заборгованість по штрафних (фінансових) санкціях у розмірі 4016грн.00коп. станом на 01.12.2008р. не сплачено.

Отже, як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.

Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно до ст. 1 Закону № 1776/ІІІ реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.

Згідно ст. 3 Закону №1776/ІІІ суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.

Пунктом 3 статті 17 Закону № 1776/ІІІ за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.

У відповідності до ст. 25 Закону № 1776/ІІІ с уми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій .

Беручи до уваги те, що сума несплачених фінансових санкцій відповідача до Державної податкової інспекції у місті Черкаси становить 4016грн.00коп., і доказів сплати відповідачем фінансових санкцій станом на день розгляду спору, або заперечення проти адміністративного позову до суду не надходило, тому суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги ДПІ у м. Черкаси підлягають задоволенню .

На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 14.04.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 20.04.2009р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ч.2 ст. 128, ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1. Адміністративний позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1)

на користь Державного бюджету України через Державну податкову інспекцію у місті Черкаси (ІНФОРМАЦІЯ_1) заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 4016грн.00коп.(чотири тисячі шістнадцять гривень).

Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя

Т.В. Новікова

Повний текст постанови виготовлено 17.04.2009 року.