15 год. 50 хв. м. Черкаси
14 квітня 2009р.
Справа № 2а-1211/09/2370
За позовом
Державної податкової інспекції у Шполянському районі Черкаської області
до
приватного підприємця ОСОБА_2
про
стягнення штрафних (фінансових) санкцій
Суддя Новікова Т.В.
Секретар Комишна О.М.
за участю представників:
позивача - ОСОБА_1. (за дов. від НОМЕР_1 ),
відповідача - не з'явився
Державна податкова інспекція у Шполянському районі Черкаської області звернулася до адміністративного суду з адміністративним позовом від 10.02.2009р. № 1239/10-050 до приватного підприємця ОСОБА_2про стягнення фінансових санкцій за порушення порядку здійснення розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу у сумі 3944грн.45коп. В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на порушення відповідачем норм Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 01.06.2000р. № 1776/ІІІ (далі Закон № 1776/ІІІ) та несплату штрафних (фінансових) санкцій.
В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав в повному обсязі.
Відповідач до зали судового засідання не з'явився, заперечення на позов не надавав, явку своїх представників на судовий розгляд справи не забезпечив, хоча про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином. Ухвала про призначення справи до розгляду та копія позовної заяви з додатками направлялися відповідачу за зазначеною в матеріалах справи адресою.
Відповідно до ст. 128 КАС України справа вирішується на підставі наявних в ній доказів.
Розглянувши подані позивачем документи і матеріали, заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд зазначає наступне.
ЗаОСОБА_2 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Шполянською райдержадміністрацією 24.10.2001 року, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрований в Державній податковій інспекції у Шполянському районі Черкаської області НОМЕР_1
Позивачем була проведена планова перевірка господарської одиниці відповідача (магазину) щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, план якої було затверджено 29.10.2008 року. За результатами зазначеної перевірки складено акт № НОМЕР_1 (а.с.9), яким встановлено порушення відповідачем п.1,2,13 ст. 3 Закону України № 1776/ІІІ від 01.06.2000р., а саме: проведення розрахункових операцій на повну суму покупки (надання послуги) через незареєстровані, неопломбовані у встановленому порядку та непереведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій без роздрукування відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або без застосування зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; невидача особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; невідповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня.
Згідно п. 1 ст. 17, ст. 22 Закону № 1776/ІІІ, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена у денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки-загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єкта підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.
За результатами перевірки ДПІ у Шполянському районі Черкаської області зроблено розрахунок фінансової санкції та прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1. на суму 4794грн.45коп., корінець якого вручено відповідачу 20.11.08р., яке до суду не оскаржувалося.
З аборгованість по штрафних (фінансових) санкціях відповідачем частково сплачено, однак станом на 29.01.2009р. сума боргу приватного підприємця ОСОБА_1. складає 3944грн.45коп. На момент розгляду справи суду не надано жодних доказів сплати зазначеного боргу.
Отже, як вбачається з матеріалів справи, позивач правомірно звернувся до суду з адміністративним позовом про стягнення штрафних (фінансових) санкцій.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відповідно до ст. 1 Закону № 1776/ІІІ реєстратори розрахункових операцій застосовуються підприємствами, установами, організаціями усіх форм власності, а також фізичними особами (резидентами та нерезидентами) - суб'єктами підприємницької діяльності (далі - суб'єкти підприємницької діяльності), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти.
Згідно ст. 3 Закону №1776/ІІІ суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок; видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня; щоденно друкувати на реєстраторах розрахункових операцій (за виключенням автоматів з продажу товарів (послуг) фіскальні звітні чеки і забезпечувати їх зберігання в книгах обліку розрахункових операцій.
Пунктом 3 статті 17 Закону № 1776/ІІІ за порушення вимог цього Закону до суб'єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у таких розмірах: ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну.
У відповідності до ст. 25 Закону № 1776/ІІІ с уми фінансових санкцій, які визначені статтями 17 - 24 цього Закону, підлягають перерахуванню суб'єктами підприємницької діяльності до відповідного місцевого бюджету за місцем їх реєстрації в десятиденний термін з дня прийняття органами державної податкової служби України рішення про застосування таких фінансових санкцій .
Беручи до уваги те, що заборгованість зі сплати фінансових санкцій відповідача до Державної податкової інспекції у Шполянському районі Черкаської області становить 3944грн.45коп., доказів сплати суми боргу станом на день розгляду спору, або заперечення проти адміністративного позову до суду не надходило, тому суд дійшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Доказів, які б спростовували доводи позивача, відповідач суду не надав.
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні 14.04.2009р. проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Виготовлення постанови у повному обсязі відкладено на 20.04.2009р., про що повідомлено сторонам після проголошення вступної та резолютивної частини постанови в судовому засіданні з урахуванням вимог ч. 4 ст. 167 КАС України.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) згідно ч. 4 ст. 94 КАС України стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст. 9, 69-71, 94, 97, ч.2 ст. 128, ст.ст. 158-163 КАС України, суд, -
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2(АДРЕСА_1ідентифікаційний код НОМЕР_1)
на користь Державного бюджету України через Державну податкову інспекцію у Шполянському районі Черкаської області (ІНФОРМАЦІЯ_2 заборгованість зі сплати штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3944грн.45коп.(три тисячі дев'ятсот сорок чотири гривні сорок п'ять копійок).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 КАС України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження з наступним поданням протягом двадцяти днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя
Т.В. Новікова
Повний текст постанови виготовлено 17.04.2009 року.