11.11.2013 Справа №607/19754/13-п
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області Гуменний П.П., розглянувши матеріали, які надійшли з Тернопільського МВ Управління МВС України в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця та проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, працюючого оператором-касиром АЗС ТОВ «ТД» Маркет-плюс»,
за ч.1 ст. 164 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Тернопільський МВ Управління МВС України в Тернопільській області направлено в Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області матеріали про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ознаками ч.1 ст.164 КУпАП.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, серії ТЕ № 044463 від 07.10.2013 року гр. ОСОБА_1 17.09.2013 року о 23 год. 08 хв. будучи працівником АЗС ТзОВ «ТД» Маркет-плюс», що по вул. 15 Квітня, 2в м.Тернополя, продав товар з магазину, а саме кавовий стік «Нескафе 3 в 1», що підтверджується фіскальним чеком, проте дозволу Тернопільської міської ради на нічний режим роботи у вищезазначеному магазині при АЗС немає, чим порушено вимоги ч.1 ст.164 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, хоча про час та місце розгляду справи повідомлявся, проте надав суду своє пояснення, в якому заперечив причетність до інкримінованого правопорушення.
Адвокат ОСОБА_2, діючи в інетересах ОСОБА_1 заявив, що в діях останнього немає складу правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Заслухавши адвоката, вивчивши матерілали адміністративної справи №044468, приходжу до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністравтиного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 164 КУпАП.
Положення ч. 1 ст.164 КпАП України передбачають відповідальність за порушення порядку провадження господарської діяльності, а саме провадження господарської діяльності без державної реєстрації як суб'єкта господарювання або без одержання ліцензії на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню відповідно до закону, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, а так само без одержання дозволу, іншого документа дозвільного характеру, якщо його одержання передбачене законом (крім випадків застосування принципу мовчазної згоди).
Відповідно до ст. 1 Закону України «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності» документ дозвільного характеру - дозвіл, висновок, рішення, погодження, свідоцтво, інший документ, який дозвільний орган зобов'язаний видати суб'єкту господарювання у разі надання йому права на провадження певних дій щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності та/або без наявності якого суб'єкт господарювання не може проваджувати певні дії щодо здійснення господарської діяльності або видів господарської діяльності.
Згідно ст. 1 Закону України "Про Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності" затвердити Перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності (далі - Перелік) згідно з додатком (додається), а також встановлено, що термін "документ дозвільного характеру" вживається у значенні, наведеному у Законі України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності".
Забороняється вимагати від суб'єктів господарювання отримання документів дозвільного характеру, необхідність отримання яких не передбачена законом та які не внесені до Переліку, затвердженого цим Законом.
Рішенням виконавчого комітету Тернопільської міської ради №976 від 04 вересня 2013р. «Про впорядкування режимів роботи закладів торгівлі» було встановлено режим роботи щоденно з 8-00 год. до 22-00 год., зокрема, магазину АЗС TOB "Торговий дім "Маркет-плюс" за адресою м. Тернопіль, вул. 15 Квітня, 15в, та м. Тернопіль, вул. М. Шептицького, 32 (пункти 15 та 16 з Додатку до вказаного рішення).
Однак, такий дозвільний документ як погодження режиму роботи АЗС чи магазину не передбачений Законом України «Про Перелік документів дозвільного характеру в сфері господарської діяльності».
Режим роботи торгівельного об'єкта встановлюється суб'єктом господарювання самостійно, а у випадках передбачених законодавством, за погодженням з органами місцевого самоврядування (п.5 Правил роздрібної торгівлі продовольчими товарами, затверджених Наказом Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України від 11.07.2003 року №185).
Таким чином, виконавчий комітет Тернопільської міської ради не наділений повноваженнями встановлювати режим роботи магазинів АЗС (окрім підприємств комунальної власності). Режим роботи АЗС і спеціалізованих магазинів встановлюються суб'єктами господарювання самостійно.
Відповідно до ч.1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративними правопорушеннями інакше як на підставі і в порядку, встановлених законом.
Згідно із п.1 ст. 247 КУпАП, провадження в справі про адміністративне правопорушення підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Виходячи з вищенаведеного, беручи до уваги те, що погодження режиму роботи законодавством не передбачено, це процедура не є дозвільною, а рішення місцевої влади з цього питання не є дозвільним документом в розумінні ч.1 ст.164 КУпАП та ст.. 1 ЗУ «Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності, вважаю що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст. 164 КУпАП, у зв'язку із чим його слід звільнити від адміністративної відповідальності, а провадження в даній справі закрити в зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 7, 164, 247, 268, 280, 283, 284 КУпАП, -
Провадження в адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за ч.1 ст. 164 КУпАП - закрити, в зв'язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або прокурором протягом десяти днів з дня винесення постанови до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.
Суддя Гуменний П.П.