Справа № 680/373/13-а
Головуючий у 1-й інстанції: Шуригіна О.В.
Суддя-доповідач: Залімський І. Г.
11 листопада 2013 року
м. Вінниця
Вінницький апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
Головуючий суддя: Залімський І. Г.
судді: Білоус О.В. Ватаманюк Р.В.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Новоушицькому районі Хмельницької області на постанову Новоушицького районного суду Хмельницької області від 22 квітня 2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в Новоушицькому районі Хмельницької області про перерахунок пенсії,
В квітні 2013 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом до управління Пенсійного фонду України в Новоушицькому районі Хмельницької області про зобов'язання відповідача зарахувати до трудового стажу державного службовця, що дає право на призначення пенсії період роботи головним бухгалтером Косиковецької сільської Ради з 09 серпня 1989 року по 02 січня 2002 року.
Постановою Новоушицького районного суду Хмельницької області від 22.04.2013 року позов задоволено повністю, а саме: визнано дії Управління пенсійного фонду в Новоушицькому районі щодо відмови ОСОБА_2 Павліні у призначенні пенсії державного службовця неправомірними; зобов'язано Управління пенсійного фонду в Новоушицькому районі призначити ОСОБА_2 пенсію державного службовця з лютого 2013 року.
Не погодившись з таким рішенням суду Відповідач подав апеляційну скаргу, в якій просить скасувати вказану постанову з підстав порушення судом першої інстанції матеріального та процесуального права, а також як таку, що винесена без врахування всіх обставин, що мають значення для вирішення справи.
У відповідності до п. 3 ч. 1 ст. 197 КАС України суд апеляційної інстанції розглядає справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи та доводи апеляційної скарги вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що з 12 березня 1985 року позивач була прийнята на посаду діловода Косиковецької сільської ради, Новоушицького району відповідно до рішення виконкому №10 від 22 березня 1985 року. 21 лютого 1986 року була переведена на посаду бухгалтера централізованої бухгалтерії Косиковецької сільської ради. 09 серпня 1989 року позивач переведена на посаду головного бухгалтера Косиковецької сільської ради згідно рішення виконкому №36 від 15.09.1989 року. 02 січня 2002 року ОСОБА_2 призначена на посаду спеціаліста 2-ї категорії відділу апарату сільської ради, як така, що пройшла за конкурсом, та присвоєно 14 ранг державного службовця 7 категорії. Присягу державного службовця позивач прийняла 02 січня 2002 року.
Із даних трудової книжки позивача вбачається, що загальний стаж державної служби позивача становить 23 роки 06 місяців 16 днів, з нього на посаді бухгалтера централізованої бухгалтерії - 3 роки 5 місяців 07 днів, головного бухгалтера - 13 років 7 місяців 08 днів, спеціаліста - 6 років 6 місяців 01 днів. Загальний трудовий стаж позивачки складає 24 років 6 місяців 05 днів.
Позивачу призначено пенсію відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» , як інваліду 2 групи.
Позивач 17.01.2013 року звернувся до органів Пенсійного фонду України з заявою про призначення пенсії державного службовця, але їй було відмовлено, тому вона звернулася до суду.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що позивач має право на призначення пенсії державного службовця виходячи з наступного.
Постановою Кабінету Міністрів України №283 від 03.05.1994 року, було віднесено до стажу державної служби роботу на посадах в органах місцевого самоврядування, передбачених у ст. 14 Закону У країни «Про службу в органах місцевого самоврядування» (зокрема, спеціаліста 2 категорії бухгалтера селищної ради віднесена до посад 7 категорії, яким і являється позивач).
Згідно абзацу 8 статті 14 Закону України «Про службу в органах місцевого самоврядування»до посад сьомої категорії відносяться посади, зокрема, спеціалістів виконавчих органів сільських, селищних рад.
Пунктом 4 Порядку обчислення стажу державної служби передбачено, що документом для визначення стажу державної служби є трудова книжка та інші документи, які відповідно до чинного законодавства підтверджують стаж роботи.
Так, додатком до Порядку обчислення державної служби визначено, що період роботи на посадах керівних працівників і спеціалістів виконавчих комітетів місцевих рад депутатів трудящих, рад народних депутатів, їх управлінь, самостійних відділів, інших структурних підрозділів зараховується до стажу державної служби.
Відповідно до ч. 2 ст. 37 Закону України "Про державну службу" на одержання пенсії державних службовців мають право особи, які досягли встановленого законодавством пенсійного віку, за наявності страхового стажу для чоловіків не менше 25 років, для жінок - не менше 20 років, у тому числі стажу державної служби - не менше 10 років, та які на час досягнення пенсійного віку працювали на посадах державних службовців. Таким чином, підставами для її одержання є лише досягнення особою пенсійного віку та наявність у неї відповідного страхового стажу.
Згідно статті 22 Закону України "Про службу в органах місцевого самоврядування" до стажу служби в органах місцевого самоврядування зараховується період роботи на посадах, на які поширюється дія нього Закону, а також на посадах і в органах, час роботи в яких зараховується до стажу державної служби.
Згідно із ст. 98 Закону України «Про пенсійне забезпечення», перерахунок пенсії провадиться на підставі документів про вік, стаж, заробіток та інших, наявних па час перерахунку в пенсійній справі, а також додаткових документів, поданих пенсіонером на час перерахунку. Якщо пенсіонер згодом подасть додаткові документи, які дають право на подальше підвищення пенсії у зв'язку з введенням у дію цього Закону (про стаж роботи, заробіток, сімейний стан та інші), то пенсія знову перераховується за нормами цього Закону. При цьому перерахунок провадиться за минулий час, але не більш як за 12 місяців пер» поданням додаткових документів і не раніше ніж з дня введення в дію цього Закону.
Крім того, відповідно до даних Косиковецької сільської ради Новоушицького району Хмельницької області посада головного бухгалтера була передбачена штатними розписами сільської ради, а оплата праці позивача проводилася в розмірах, як і іншим спеціалістам цієї ради.
Кваліфікаційним довідником посад службовців, затвердженим постановою Держкомпраці СРСР від 14.01.1969 року №15 та Загальносоюзним класифікатором професій робітників і посад службовців, затвердженим постановою Державного комітету СРСР зі стандартів від 27.08.1986 року № 016, передбачено, що посада головного бухгалтера відноситься до посад службовців.
Проаналізувавши наведене, суд приходить до висновку, що період роботи позивача на посаді головного бухгалтера Косиковецької сільської ради з 09.08.1989 року по 02.01.2002 року повинен зараховуватись до стажу державної служби.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що період роботи позивача на посаді головного бухгалтера Косиковецької сільської ради з 09.08.1989 року по 02.01.2002 року повинен зараховуватись до стажу державної служби, а тому ОСОБА_2 необхідно призначити пенсію державного службовця з лютого 2013 року.
Колегія суддів вважає висновки суду першої інстанції обґрунтованими, постанова місцевого суду ухвалена з додержанням норм матеріального та процесуального права, зміні або скасуванню не підлягає, а апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення.
Відповідно до ст.200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову -без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права. Не може бути скасоване правильне по суті рішення суду з одних лише формальних підстав.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 183-2, 195, 196, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України , суд, -
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України в Новоушицькому районі Хмельницької області, -залишити без задоволення, а постанову Новоушицького районного суду Хмельницької області від 22 квітня 2013 року, -без змін.
Відповідно до ч. 10 ст. 183-2 КАС України у разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції є остаточним та оскарженню не підлягає.
Головуючий Залімський І. Г.
Судді Білоус О.В.
Ватаманюк Р.В.