Постанова від 13.11.2013 по справі 827/2441/13-а

Копія

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД МІСТА СЕВАСТОПОЛЯ
ПОСТАНОВА

Іменем України

13 листопада 2013 року Справа № 827/2441/13-а

Окружний адміністративний суд міста Севастополя у складі:

головуючого судді - Прохорчук О.В.;

секретар судового засідання - Олійник С.О.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1, паспорт серії НОМЕР_1, виданий 28.12.1999,

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Севастополі адміністративну справу за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Управління містобудування і архітектури Севастопольської міської державної адмінстрації про визнання відмови протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИВ:

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до Окружного адміністративного суду міста Севастополя з позовом про визнання протиправною відмови Управління містобудування і архітектури Севастопольської міської державної адміністрації у видачі містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки для будівництва та обслуговування комплексу торгівельно-побутового обслуговування, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, викладеної у листі № Б 1279/02-08 від 27.06.2013 та про зобов'язання Управління містобудування і архітектури Севастопольської міської державної адміністрації видати фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 містобудівні умови і обмеження забудови земельної ділянки для будівництва та обслуговування комплексу торгівельно-побутового обслуговування, розташованої по АДРЕСА_1.

Позовні вимоги обґрунтовані порушенням відповідачем статті 19 Конституції України, відповідно до якої органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

У судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав з підстав, зазначених у позові.

Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про дату, час та місце розгляду справи у суді повідомлений належним чином, надав письмові заперечення на позов, в яких просить у задоволенні позову відмовити повністю.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні позовних вимог з наступних підстав.

ОСОБА_1 зареєстрований в якості фізичної особи-підприємця Ленінською районною державною адміністрацією у місті Севастополі 03.12.1993.

Судом встановлено, що 23.07.2007 між Севастопольською міською радою та позивачем у справі укладений договір оренди земельної ділянки загальною площею 0,05 га, розташованої за адресою: АДРЕСА_1, для будівництва та обслуговування комплексу торгівельно-побутового обслуговування.

У 2011 році фізичною особою-підприємцем ОСОБА_1 отримано містобудівний розрахунок забудови земельної ділянки для будівництва та обслуговування комплексу торгівельно-побутового обслуговування, розташованого по АДРЕСА_1.

Згідно з вказаним містобудівним розрахунком площа забудови складає 362 кв.м., поверховість будівлі - 3 поверхи + підвал (1 поверх - магазин площею 160 кв.м., 2 поверх - пральна для населення площею 64 кв.м., побутові кімнати для персоналу, 3 поверх - приміщення для адміністрації). Загальна площа будівлі - 1309 кв.м.

13.06.2013 позивач звернувся до Управління містобудування і архітектури Севастопольської міської державної адміністрації з заявою про видачу містобудівних умов і обмежень забудови земельної ділянки загальною площею 0,05 га, розташовану по АДРЕСА_1.

До вказаної заяви фізичною особою-підприємцем було надано копію державного акту на право власності на земельну ділянку: ситуаційний план-схему; викопіювання з топоплану; черговий кадастровий план; фотофіксацію ділянки; містобудівний розрахунок.

Листом № Б 1279/02-08 від 27.06.2013 Управлінням містобудування і архітектури Севастопольської міської державної адміністрації на заяву позивача від 13.06.2013 надано відповідь, якою відмовлено у видачі містобудівних умов і обмежень забудови даної земельної ділянки. Підставою для відмови стало невідповідність містобудівного розрахунку ДБН В.2.2-23-2009.

Порядок та процедура надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст визначається Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності" та Порядком надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 22.07.2011 за № 912/19650..

Згідно з пунктом 8 частини 1 статті 1 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" містобудівні умови та обмеження забудови земельної ділянки (далі - містобудівні умови та обмеження) - документ, що містить комплекс планувальних та архітектурних вимог до проектування і будівництва щодо поверховості та щільності забудови земельної ділянки, відступів будинків і споруд від червоних ліній, меж земельної ділянки, її благоустрою та озеленення, інші вимоги до об'єктів будівництва, встановлені законодавством та містобудівною документацією.

Відповідно до частини 1 статі 9 цього Закону нормативне регулювання планування та забудови територій здійснюється шляхом прийняття нормативно-правових актів, правил, державних та галузевих будівельних норм, національних (державних) стандартів, кодексів усталеної практики.

Частинами 1-2, 4 статті 26 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності" встановлено, що забудова територій здійснюється шляхом розміщення об'єктів будівництва.

Суб'єкти містобудування зобов'язані додержуватися містобудівних умов та обмежень під час проектування і будівництва об'єктів.

Право на забудову земельної ділянки реалізується її власником або користувачем за умови використання земельної ділянки відповідно до вимог містобудівної документації.

Відповідно до пунктів 2.1.-2.2, 2.4. Порядку надання містобудівних умов та обмежень забудови земельної ділянки, їх склад та зміст містобудівні умови та обмеження є основною складовою вихідних даних.

Містобудівні умови та обмеження надаються відповідними спеціально уповноваженими органами містобудування та архітектури на безоплатній основі у порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Для отримання містобудівних умов та обмежень до заяви замовником додаються: засвідчена в установленому порядку копія документа про право власності (користування) земельною ділянкою;

ситуаційний план (схема) щодо місцезнаходження земельної ділянки (у довільній формі);

викопіювання з топографо-геодезичного плану М 1:2000;

кадастрова довідка з містобудівного кадастру (у разі наявності);

черговий кадастровий план (витяг із земельного кадастру - за умови відсутності містобудівного кадастру);

фотофіксація земельної ділянки (з оточенням);

містобудівний розрахунок з техніко-економічними показниками запланованого об'єкта будівництва.

Розгляд заяви, надання містобудівних умов та обмежень або прийняття рішення про відмову у їх видачі здійснюються спеціально уповноваженим органом містобудування та архітектури у порядку, встановленому Законом України "Про регулювання містобудівної діяльності".

Підставою для відмови у видачі містобудівних умов та обмежень є невідповідність намірів забудови земельної ділянки положенням відповідної містобудівної документації на місцевому рівні.

У судовому засіданні встановлено, що у пункті 6 містобудівного розрахунку, наданого позивачем до заяви від 13.06.2013 вказана загальна площа будівлі - 1309 кв.м.

При цьому площі земельних ділянок приймаються, згідно з пунктом 5.2. ДБН В.2.2-23-2009, виходячи з величини підприємств торгівлі. Для магазинів - із розрахунку від 0,02 га до 0,08 га (для сільської місцевості до 0,12 га) на 100 кв.м. їх торгівельної площі, для ринків і ринкових комплексів - із розрахунку від 7 кв.м. до 14 кв.м. на 1 кв.м. їх торгівельної площі.

Торгівельна площа магазину (крамниці) - сума площ торговельних залів, приміщень приймання та видавання замовлень, зали кафетерію, площ для торговельних послуг покупцям (додаткового обслуговування покупців, крім приміщень для приймання скляної тари) і проходів, у тому числі основних евакуаційних проходів (ДБН В.2.2-23-2009).

Отже, згідно з висновком відповідача, на земельній ділянці загальною площею 500 кв.м. можливе розміщення підприємства торгівлі загальною площею 250 кв.м.

Також, у зв'язку з необхідністю розміщення майданчику для зберігання легкових автомобілів покупців та робітників об'єкту торгівлі, на земельній ділянці площею 0,05 га можливе розміщення двохповерхової будівлі максимальною площею 130 кв.м., з обов'язковим дотримання протипожежних розривів від існуючих об'єктів та забезпеченням за периметром запроектованого об'єкту пожежного під'їзду шириною не менш як 3,5 м.

З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що відмовляючи позивачу в наданні містобудівних умов та обмежень Управління містобудування і архітектури Севастопольської міської державної адміністрації діяло на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені діючим законодавством України.

Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Разом з цим, вказаний обов'язок позивачем не виконаний, доказів протиправності рішення відповідача суду не надано.

За таких обставин, суд дійшов висновку про необґрунтованість позовних вимог, у зв'язку з чим позов задоволенню не підлягає.

Керуючись статтями 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову відмовити.

Постанова може бути оскаржена у строки і порядку, встановлені частинами першою, другою статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України до Севастопольського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Суддя підпис О.В. Прохорчук

Постанову складено та підписано в порядку частини 3 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України 18 листопада 2013 року.

З оригіналом згідно.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя О.В. Прохорчук