Справа № 184/3422/13-п
Номер провадження 3/184/832/13
13.11.2013м. Орджонікідзе
Суддя Орджонікідзевського міського суду Дніпропетровської області Горбенко Н.В., розглянувши матеріали справи, які надійшли від Територіальної державної інспекції праці у Дніпропетровській області про притягнення громадянки:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІНН НОМЕР_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, працює: голова ліквідаційної комісії 55 ППЧ головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Дніпропетровській області, мешкає: АДРЕСА_1,
до відповідальності за скоєне адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.41 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
26.09.2013 року під час проведення позапланової перевірки господарської діяльності голова ліквідаційної комісії 55 Професійної пожежної частини головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Дніпропетровській області ОСОБА_1 по вул.Гагаріна, буд.16 в м.Орджонікідзе Дніпропетровської області було встановлено порушення вимог ст.116, 117 КЗпП України, а саме:
Керівництво 55 ППЧ несвоєчасно розрахувалась з громадянами (звільненими працівниками) ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, які звернулись за скаргою про несвоєчасну виплату зарплати. Усі працівники 55 Професійної пожежної частини головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Дніпропетровській області були звільнені 05.08.2013р. за наказом від 04.08.2013р., згідно наказу №223 від 29.05.2013р. Міністерству надзвичайних ситуацій України (Про здійснення організаційно-штатних заходів в організаційних структурах Головного територіального управління МНС України у Дніпропетровській області). Звільненим працівникам остаточно була виплачена зарплата на особисті банківські картки 15.08.2013р., про що свідчить відомість нарахування зарплати від 15.08.2013р. і печатка банку про сплату коштів.
Згідно вище наданої інформації звільнені працівники 55 Професійної пожежної частини головного територіального управління Міністерства надзвичайних ситуацій України в Дніпропетровській області не отримали зарплату в день звільнення. У разі невиплати в день звільнення всіх коштів вищевказаним працівникам не виплачено середній заробіток за весь час затримки по день фактичного розрахунку.
Своїми діями ОСОБА_1 порушила вимоги ст.41 ч.1 КУпАП.
В судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину не визнала та надала пояснення, в якому пояснила, що працівники 55 ППЧ ГТУ МНС України були звільненні 05 серпня 2013 року за ст.40 КЗпП України у зв'язку з ліквідацією підприємства. Згідно наказу МНС №223 від 29.05.2013р. трудові книжки працівникам ППЧ 55 були видані на руки своєчасно і в повному обсязі в день звільнення - 05 серпня 2013 року. В зв'язку з тим, що по договору з ПАТ ОГЗК грошові кошти за виконанні роботи перераховуються їхньому підприємству 25 числа, який слідує за звітним, ними був направлений лист з проханням провести оплату за виконані роботи в більш короткий термін, а саме до 05 серпня 2013 року, але оплата за виконання робіт по охороні ПАТ ОГЗК у розмірі 99950 грн. була перерахована 07 серпня 2013 року о 18.00 годині, що є післяопераційним днем. В зв'язку з тим, що приймання документів на виконання від підприємств до державного казначейства здійснюється з 09.00 год. до 15.00 год., фінансові зобов'язання на виплату заробітної плати у сумі 5310,37 грн., компенсації за невикористану відпустку у сумі 18066,18грн., наднормові у сумі2593,57 грн., допомога на оздоровлення у сумі 4800,00 грн., вихідної допомоги при звільнені ст.40 КЗпП України (ліквідація підприємства) у сумі 44786,18 грн. за серпень 2013 року були зареєстровані в органах державної казначейської служби 08 серпня 2013 року. У зв'язку з тим , що було відсутнє фінансове підкріплення з обласного казначейства виплата заробітної плати у сумі 5310,37 грн., компенсації за невикористану відпустку у сумі 18066,18грн., наднормові у сумі 2593,57 грн., допомога на оздоровлення у сумі 4800,00 грн., вихідної допомоги при звільнені ст.40 КЗпП України (ліквідація підприємства) у сумі 44786,18 грн. за серпень 2013 року було виплачено державною казначейською службою 15 серпня 2013 року.
Дослідивши матеріали справи та давши їм належну оцінку, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення і її вина не підтверджується протоколом №04-09-119/38 від 26.09.2013 року, виходячи з наступного.
В судовому засіданні поясненнями ОСОБА_1 встановлено, що працівники 55 ППЧ ГТУ МНС України були звільненні 05 серпня 2013 року за ст.40 КЗпП України у зв'язку з ліквідацією підприємства. Згідно наказу МНС №223 від 29.05.2013р. трудові книжки працівникам ППЧ 55 були видані на руки своєчасно і в повному обсязі в день звільнення - 05 серпня 2013 року. В зв'язку з тим, що по договору з ПАТ ОГЗК грошові кошти за виконанні роботи перераховуються їхньому підприємству 25 числа, який слідує за звітним, ними був направлений лист з проханням провести оплату за виконані роботи в більш короткий термін, а саме до 05 серпня 2013 року, але оплата за виконання робіт по охороні ПАТ ОГЗК у розмірі 99950 грн. була перерахована 07 серпня 2013 року о 18.00 годині, що є післяопераційним днем. В зв'язку з тим, що приймання документів на виконання від підприємств до державного казначейства здійснюється з 09.00 год. до 15.00 год., фінансові зобов'язання на виплату заробітної плати у сумі 5310,37 грн., компенсації за невикористану відпустку у сумі 18066,18грн., наднормові у сумі2593,57 грн., допомога на оздоровлення у сумі 4800,00 грн., вихідної допомоги при звільнені ст.40 КЗпП України (ліквідація підприємства) у сумі 44786,18 грн. за серпень 2013 року були зареєстровані в органах державної казначейської служби 08 серпня 2013 року. У зв'язку з тим , що було відсутнє фінансове підкріплення з обласного казначейства виплата заробітної плати у сумі 5310,37 грн., компенсації за невикористану відпустку у сумі 18066,18грн., наднормові у сумі 2593,57 грн., допомога на оздоровлення у сумі 4800,00 грн., вихідної допомоги при звільнені ст.40 КЗпП України (ліквідація підприємства) у сумі 44786,18 грн. за серпень 2013 року було виплачено державною казначейською службою 15 серпня 2013 року. Тому вважаю, що докази, які б підтверджували винуватість ОСОБА_1 у скоєні вказаного правопорушення, відсутні, як і відсутній сам склад правопорушення. А тому адміністративне провадження відносно ОСОБА_1 за ст.41 ч.1 КУпАП підлягає закриттю за відсутністю в її діях складу правопорушення.
Відповідно до п.1 ст.247 КУпАП провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
Керуючись ст.ст.247 п.1, 256, 41 ч.1 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст.41 ч.1 КУпАП закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до кримінальної палати Апеляційного суду Дніпропетровської області в строк 10 діб через Орджонікідзевський міський суд.
Суддя Орджонікідзевського
міського суду
ОСОБА_8