Справа № 203/7143/13-п
Провадження № 3/0203/2218/2013
11 листопада 2013 р. суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Підберезний Г.А., розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Дніпропетровську Міжрегіонального головного управління Міндоходів у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянки України, працюючої начальником фінансово - економічної служби ДП «Придніпровська залізниця», мешкаючої АДРЕСА_1 ,за ч.2 ст. 163-1 КУпАП,
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення від 15.10.2013 року начальником фінансово - економічної служби ДП «Придніпровська залізниця», а саме - ОСОБА_1 було встановлено порушення, за період з 01.07.2010р., по 30.09.2011р. (триваюче правопорушення), повторно порушений встановлений законом порядок ведення податкового обліку (акт перевірки № 252/25.3-01073828 від 15.102013р.), а саме : занижено податок на прибуток на загальну суму 14249060,00грн., у тому числі по періодах: з 01.07.2010р., по 31.03.2011р., на суму 6015618,00грн., ( у тому числі за 3- квартал 2010р., у сумі 1515165,00грн.,; за 4- квартал 2010р., у сумі 1100632,00грн., за 1 - квартал 2011р., у сумі 3399821грн.) з 01.04.2011р., по 30.09.2011р., на суму 8243508,00грн., (у тому числі: за 2- квартал 2011р., у сумі 6124110,00грн., за 3 - квартал 2011р., у сумі 2109331грн.), занижено податок на додану вартість на загальну суму 7097281,45грн., у т.ч. по періодах: за серпень 2010р., у сумі 265230,96грн.,; за вересень 2010р., у сумі 302055,48грн.,; за жовтень 2010р., у сумі 833010,34грн.,; за листопад 2010р., у сумі 79304,97грн.,; за грудень 2010р., у сумі 428008,82грн.,; за січень 2011р., у сумі 166446,81грн.,; за лютий 2011р., у сумі 158757,60грн.,; за березень 2011р., у сумі 1251598,71грн.,; за квітень 2011р., 1236941,16грн.,; за травень 2011р., у сумі 610787,97грн.,; за червень 2011р., у сумі 767919,78грн.,; за липень 2011р., року у сумі 295554,61грн.,; за серпень 2011р., у сумі 498531,77грн.,; за вересень 2011р., у сумі 203132,42грн.
Зазначений факт підтверджується протокол про адміністративне правопорушення від 15.10.2013 року серія СЕ№024076, актом про результати документальної позапланової виїзної перевірки №252/25.3-01073828.
В судове засідання з'явився представник ОСОБА_1 адвокат ОСОБА_2 де надав суду пояснення, про те, що начальників фінансово-економічних відділів дирекцій залізничних перевезень, галузевих служб, головних бухгалтерів відокремлених структурних підрозділів залізниці зобов'язано здійснювати подання декларацій з основної діяльності залізничного транспорту, неосновної діяльності та зведеної декларації в терміни, передбачені для подання фінансової звітності.
Таким чином, по дирекціях, службах та структурних підрозділах призначено відповідальних осіб (головні бухгалтери, начальники фінансових відділів), які мають нести відповідальність за порушення вимог, в тому числі й податкового законодавства. Права та обов'язки, а також відповідальність як начальника фінансово-економічної служби ДП «Придніпровська залізниця» передбачені Положенням про фінансово-економічну службу ДП «Придніпровська залізниця», від 14.04.2011 № 234/Н, та відповідно до п. 6.3 вказаного положення начальник служби несе відповідальність за виконання завдань, передбачених цим Положенням, дотриманням законодавства України, наказів Мінтрансу, Укрзалізниці, начальника залізниці та інших нормативно-правових актів. В вищезазначеному положенні передбачено, що основною метою служби є організація та забезпечення впровадження на залізниці єдиних методологічних засад управлінського, податкового та бухгалтерського обліку і звітності відповідно до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», забезпечення єдиних методологічних засад на залізниці з дотримання законодавства і нормативних документів щодо оподаткування.
Фінансово-економічна служба забезпечує ведення єдиних методологічних засад у підрозділах залізниці в частині правильності складання та достовірності відображення бухгалтерської та податкової звітності відповідно до чинних нормативних актів, інструктивних вказівок щодо складання та подання фінансових звітів.
Враховуючи те, що фінансово-економічна служба виконує координаційні функції у відношенні до фінансових відділів дирекцій, служб та структурних підрозділів ДП «Придніпровська залізниця», а начальник фінансово-економічної служби - функцію координатора.
Окремо зазначаю, що до складу ДП «Придніпровська залізниця» входить 132 відокремлених структурних підрозділи, які відповідно до своїх положень ведуть бухгалтерський та податковий облік, складають відповідно до чинного законодавства та подають фінансову звітність.
Відповідальність за правильність нарахування податків та подання звітності несуть керівники цих відокремлених структурних підрозділів.
Фінансово-економічна служба, як було вказано вище відповідає за своєчасність подання до податкових органів зведеної звітності з податку на прибуток та податку на додану вартість та своєчасні розрахунки з бюджетом усіх рівней, однак не несе відповідальності за правильність та відповідність заповнення зведеної декларації первинним документам (по структурних підрозділах залізниці), а лише зводить дані, надані за підписами керівників та головних бухгалтерів структурних підрозділів залізниці.
При цьому, лише наявність підпису ОСОБА_1Г на зведеній по всім структурним підрозділам залізниці декларації не свідчить про обов'язок нести відповідальність за відповідність даних декларації первинним документам, оскільки обов'язок перевіряти правильність заповнення структурними підрозділами залізниці документації, що подається для узагальнення даних з метою подальшого узагальнення та подачі такої декларації до податкових органів жодним нормативним документом, в тому числі й положенням про фінансово-економічну службу не передбачено, а навпаки, такий підпис лише свідчить про дотримання вимог податкового кодексу України в частині повного заповнення обов'язкових граф звітності.
Таким чином в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення передбачений ч.2 ст. 163-1КУпАП і вважаю за необхідне провадження у адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-1 КУпАП - закрити на підставі п.1 ст.247 КУпАП, у зв'язку з відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.163-1, 247, 284, 285 КУпАП, -
Провадження у адміністративній справі у відношенні ОСОБА_1 за ч.2 ст. 163-1 КУпАП - закрити.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора.
Постанова може бути оскаржена або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до апеляційного суду Дніпропетровської області через Кіровський районний суд м. Дніпропетровська.
Суддя Г.А. Підберезний