копія
04 жовтня 2013 р. Справа № 804/11953/13-а
Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого суддіІльков В.В.
при секретаріМофі І.В.,
за участю:
представників позивача представника відповідача Матвєєвої М.О., Дробот Ю.П., Акулова Є.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю"Рошен-Кривбас" до Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання дій незаконними, визнання протиправним та скасування наказу від 04.09.2013р. за № 318, -
Товариство з обмеженою відповідальністю «Рошен-Кривбас» звернулося до суду із адміністративним позовом до Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області, в якому просить:
- визнати незаконними дії Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області щодо призначення проведення документальної позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Рошен-Кривбас» у порядку п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України, які полягають у прийнятті рішення про проведення перевірки оформленого наказом № 318 від 04.09.2013р. «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Рошен-Кривбас»;
- визнати протиправним та скасувати наказ Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № 318 від 04.09.2013р. «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Рошен-Кривбас».
У обґрунтування позову зазначено, що оскаржуваний наказ прийнятий неправомірно, адже, позивач надав у встановлений ст. 78 ПК України десятиденний строк відповідь на запити податкового органу, а тому у відповідача була відсутня правова підстава для призначення та проведення на підставі положень п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України документальної позапланової виїзної перевірки. На підставі вищевикладених обставин, оскаржуваний наказ підлягає скасуванню.
Представники позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та просили позов задовольнити.
Представник відповідача в судовому засіданні заперечив проти позову, просив відмовити в задоволенні позовних вимог в повному обсязі, в обґрунтування своєї позиції зазначив, що фактично позивач не надав у повному обсязі відповідь на запит податкового органу у десятиденний строк по суті, адже позивачем не було надано у повному обсязі документальні підтвердження, задані у відповідному запиті. Під час прийняття рішення щодо оскаржуваного наказу та прийняття оскаржуваного наказу державний орган діяв у межах законодавства.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення сторін, дослідивши подані до суду докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному та об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи, суд встановив таке.
Згідно із п.п. 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право для здійснення функцій, визначених податковим законодавством, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, у порядку, визначеному цим Кодексом, інформацію, довідки, копії документів (засвідчені підписом платника податків або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності) про фінансово-господарську діяльність, отримувані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, дотриманням вимог іншого законодавства, здійснення контролю за яким покладено на органи державної податкової служби, а також фінансову та статистичну звітність, в порядку та на підставах, визначених цим Кодексом.
На підставі п.п. 16.1.5 п. 16.1 ст. 16, п.п. 20.1.4, п.п 20.1.6 п. 20.1 ст. 20 ПК України Криворізькою південною міжрайонною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області було вручено уповноваженій особі товариства з обмеженою відповідальністю «Рошен-Кривбас» під підпис письмовий запит «Про надання документів» від 13.08.2013р. за № 2670/10/04-82-22-01.
У зазначеному запиті відповідач просив позивача надати у термін протягом десяти робочих днів з дня отримання запиту до податкового органу пояснення та їх документальне підтвердження (копії документів, завірені підписами посадових осіб та печаткою з наступних питань:
- підтвердження правомірності здійснення експортних операцій, що відображені підприємством у Деклараціях з ПДВ за 2011р. та 2012 р. у рядку 2.1. «Експортні операції» на загальну суму 7751230 грн., у тому числі за 2011 рік у сумі 4848251 грн., за 2012 рік у сумі 2902979 гривень;
- якщо ТОВ «Рошен-Кривбас» є постачальником (продавцем) або посередником поставки на експорт вказаних в ВМД товарів - копії договорів поставки (купівлі-продажу, комісії, тощо), ВМД, акти приймання-передачі товарів, рахунки-фактури, відомості щодо здійснення транспортування товару (транспортні документи, угоди на перевезення);
- якщо ТОВ «Рошен-Кривбас» не є виробником (імпортером) товарів, що реалізовані на експорт, вказати інформацію про постачальника (найменування, код за ЄДРПОУ, укладені угоди (контракти), податкові накладні, видаткові накладні, видаткові накладні, акти виконаних робіт, умови постачання, зберігання, сертифікати походження, якості товарів, відомості щодо здійснення транспортування товару (транспортні документи, угоди на перевезення), наявність власних або орендованих транспортних засобів, форму розрахунків (грошова, вексельна, взаємозалік);
- надати пояснення та їх документальне підтвердження щодо розбіжностей між обсягами реалізації, що відображені у рядку 5 колонки А Декларації з податку на додану вартість та у рядку 01 Декларації з податку на прибуток: за 2011 рік у сумі «+» 243371 грн. (рядок 5 колонки А Декларації з ПДВ - 79174275 грн., рядок 01 Декларації з податку на прибуток - 79417646 грн.), за 2012 рік у сумі «+» 414324 грн. (рядок 5 колонки А Декларації з ПДВ - 73389210 грн., рядок 01 Декларації з податку на прибуток - 72974886 грн.);
- надати пояснення та їх документальне підтвердження витрат на збут, що задекларовані у Деклараціях з податку на прибуток за 2-4 квартали 2011 року у сумі 5952394 грн., у 2012 році на суму 8383062 грн.;
- відомості щодо залишків готової продукції, товарів на складах станом на 01.01.2011р., станом на 01.04.2011р., станом на 01.07.2011р., станом на 01.10.2011р., станом на 01.01.2012р., станом на 01.04.2012р., станом на 01.07.2012р., станом на 01.10.2012р., станом на 01.01.2013 року;
- надати пояснення щодо формування торгівельної націнки при здійсненні реалізації покупних товарів протягом 2011 - 2012 років;
- надати відомості щодо нарахованої заробітної плати, що у собівартості реалізованої продукції в 2011-2012 роках;
- надати пояснення щодо здійснених коригувань валових витрат за 1 квартал 2011 року у сумі 2957057 грн. та відображення вищевказаного коригування у деклараціях з ПДВ за відповідний період.
Позивачем було отримано зазначений запит 13.08.2013 року.
Відповідно до п.п. 16.1.5 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.
На письмовий запит «Про надання документів» від 13.08.2013р. за № 2670/10/04-82-22-01 товариством з обмеженою відповідальністю «Рошен-Кривбас» було надано відповідь (лист за № 28/08-01 від 28.08.2013р.), у яких, зокрема, по суті порушених у запиті питань зазначено, що запит містить перелік запитуваної інформації, але не містить конкретно визначену підставу для його надіслання. Крім того, із запиту не вбачається встановлення податковим органом факту вчинених (або можливо вчинених) з боку підприємства порушень законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на Криворізьку південну міжрайонну державну податкову інспекцію Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області. Також у відповіді на запит позивачем зазначено, що запит не відповідає вимогам діючого в Україні законодавства, оскільки не вказано чіткої підстави для його надсилання (проведення звірки, проведення перевірки, порушення діючого законодавства, тощо). У запиті відсутня інформація про виявлення фактів, які свідчать про порушення з боку товариства з обмеженою відповідальністю «Рошен-Кривбас» діючого законодавства України, підприємство без роз'яснення питань, наведених у цьому листі, не має можливості повно та всебічно підготувати документи та надати відповідні документи і пояснення з питань, наведених у запиті.
Судом встановлено, що до відповіді на запит позивачем долучались первинні бухгалтерські документи (договори, податкові накладні, свідоцтва, повідомлення, тощо).
Відповідно до п. 72.1 ст. 72 ПК України для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності державної податкової служби використовується інформація, що надійшла від платників податків та податкових агентів, зокрема інформація: що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово - господарські операції платників податків; про застосування реєстраторів розрахункових операцій.
Згідно із п. 73.1 ст. 73 ПК України інформація, визначена у статті 72 цього Кодексу, безоплатно надається органам державної податкової служби періодично або на окремий письмовий запит органу державної податкової служби у терміни, визначені пунктом 73.2 цього Кодексу.
Пунктом 73.3 ст. 73 ПК України, встановлено, що органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік інформації, яка запитується, та документів, що її підтверджують, а також підстави для надіслання запиту.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої в установленому законом порядку, виявлено факти, які свідчать про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби;
2) для визначення рівня звичайних цін на товари (роботи, послуги) під час проведення перевірок;
3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податкових деклараціях, поданих платником податків;
4) щодо платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків податкової накладної покупцю або про порушення правил заповнення податкової накладної;
5) у разі проведення зустрічної звірки;
6) в інших випадках, визначених цим Кодексом.
Запит вважається врученим, якщо його надіслано поштою листом з повідомленням про вручення за податковою адресою або надано під розписку платнику податків або іншому суб'єкту інформаційних відносин або його посадовій особі.
Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену у запиті органу державної податкової служби, та її документальне підтвердження протягом одного місяця з дня, що настає за днем надходження запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом). У разі коли запит складено з порушенням вимог, викладених в абзацах першому та другому цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.
Крім того, відповідно до листа ДПС України від 03.12.2012 р. за № 3060/0/141-12/А/10-1114/4341, у якому роз'яснено питання щодо запитів органів ДПС про подання інформації в порядку п. 73.3 ст. 73 ПК України, компетенція контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, зокрема питання поводження до платників податків та іншим суб'єктам інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації, врегульовані Податковим кодексом України.
Вимоги до оформлення запиту визначені п. 73.3 ст. 73 ПКУ, відповідно до якого органи державної податкової служби мають право звернутися до платників податків та іншим суб'єктам інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави подання якої встановлені законом), необхідної для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій, завдань, і її документальному підтвердженні. Такий запит підписується керівником (заступником керівника) органу державної податкової служби і повинен містити перелік запитуваної інформації та документів, що її підтверджують, а також підстави для направлення запиту.
Крім того, правовідносини з приводу направлення податковими органами в адресу платників податків запитів унормовані також приписами Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом (затверджено постановою КМ України від 27.12.2010р. за № 1245), відповідно до п. 10 якого запит щодо отримання податкової інформації від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин оформляється на бланку органу державної податкової служби та підписується керівником (заступником керівника) зазначеного органу. У запиті зазначаються: посилання на норми закону, відповідно до яких орган державної податкової служби має право на отримання такої інформації; підстави для направлення запиту; опис запитуваної інформації та в разі потреби перелік документів, що її підтверджують.
Підстави направлення такого запиту визначені п. 73.3 ст. 73 ПК України. З урахуванням наведених норм чинного податкового законодавства запит податкового органу в обов'язковому порядку повинен містити перелік запитуваної інформації та виклад певних ПК України підстав отримання інформації.
Згідно із п.п. 16.1.5 п. 16.1 ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання.
У процесі судового розгляду справи представником відповідача у якості підстав для отримання у позивача інформації відповідно до запиту «Про надання документів» від 13.08.2013р. за № 2670/10/04-82-22-01 було надано лист заступника начальника ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області Голосуй Е.Е. «Про проведення перевірок» від 25.07.2013р. за № 2701/7/04-36-22-01-15, відповідно до якого з метою посилення контролю за діяльністю підприємств, забезпечення руйнування схем ухилення від оподаткування, мінімізації податкових зобов'язань та збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів, ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області направлено перелік суб'єктів господарювання, які мають високий рівень ризику несплати податків (мінімізують податкові зобов'язання шляхом залучення до фінансово-господарських операцій сумнівних суб'єктів господарювання. Мають розбіжності згідно Перегляду результатів співставлення «Податкового блоку»). У зв'язку із цими обставинами ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області зобов'язало відповідача та інші територіальні податкові органи розглянути питання про проведення контрольно-перевірочної роботи та забезпечити вручення посадовим особам підприємств листів про надання пояснень та документального підтвердження у відповідності до ст.ст. 16. 20, 73, 78 ПК України по суб'єктам господарювання відповідно до додатку до листа. Зокрема, у переліку суб'єктів господарювання, які мають високий ступінь ризику несплати податків, що є додатком до зазначеного листа, міститься товариство з обмеженою відповідальністю «Рошен-Кривбас» (код ЄДРПОУ 36607787).
Запит «Про надання документів» від 13.08.2013р. за № 2670/10/04-82-22-01 містив обов'язкові вимоги, а тому позивач повинен був надати на нього відповідь по суті порушених питань у повному обсязі із наданням документального підтвердження (витребовуваних податковим органом та наявних у підприємства первинних бухгалтерських документів).
Відповідно до п.п.п. 20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити перевірки платників податків (крім Національного банку України) в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно із п. 75.1 ст. 75 ПК України органи державної податкової служби мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки. Камеральні та документальні перевірки проводяться органами державної податкової служби в межах їх повноважень виключно у випадках та у порядку, встановлених цим Кодексом, а фактичні перевірки - цим Кодексом та іншими законами України, контроль за дотриманням яких покладено на органи державної податкової служби.
Підпунктом 75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України встановлено, що документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та, яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби, а також отриманих в установленому законодавством порядку органом державної податкової служби документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.
Документальна планова перевірка проводиться відповідно до плану-графіка перевірок.
Документальна позапланова перевірка не передбачається у плані роботи органу державної податкової служби і проводиться за наявності хоча б однієї з обставин, визначених цим Кодексом.
Документальною виїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться за місцезнаходженням платника податків чи місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така перевірка.
Документальною невиїзною перевіркою вважається перевірка, яка проводиться в приміщенні органу державної податкової служби.
Згідно із п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України документальна позапланова виїзна перевірка здійснюється за наявності такої обставини - за наслідками перевірок інших платників податків або отримання податкової інформації виявлено факти, що свідчать про можливі порушення платником податків податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням, якого покладено на органи державної податкової служби, якщо платник податків не надасть пояснення та їх документальні підтвердження на обов'язковий письмовий запит органу державної податкової служби протягом 10 робочих днів з дня отримання запиту.
Відповідно до п. 79.1 ст. 79 ПК України документальна невиїзна перевірка здійснюється у разі прийняття керівником органу державної податкової служби рішення про її проведення та за наявності обставин для проведення документальної перевірки, визначених статтями 77 та 78 цього Кодексу. Документальна невиїзна перевірка здійснюється на підставі зазначених у підпункті 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 цього Кодексу документів та даних, наданих платником податків у визначених цим Кодексом випадках, або отриманих в інший спосіб, передбачений законом.
Пунктом 79.2 ст. 79 ПК України документальна позапланова невиїзна перевірка проводиться посадовими особами органу державної податкової служби виключно на підставі рішення керівника органу державної податкової служби, оформленого наказом, та за умови надіслання платнику податків рекомендованим листом із повідомленням про вручення або вручення йому чи його уповноваженому представнику під розписку копії наказу про проведення документальної позапланової невиїзної перевірки та письмового повідомлення про дату початку та місце проведення такої перевірки.
У зв'язку із тим, що товариством з обмеженою відповідальністю «Рошен-Кривбас» не були надані у повному обсязі пояснення та документальні підтвердження на обов'язків письмовий запит органу державної податкової служби, що підтверджується самим підприємством у відповіді на запит, на підставі п.п.20.1.4 п. 20.1 ст. 20 ПК України, п.п.75.1.2 п. 75.1 ст. 75 ПК України, п.п.78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України, начальником Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області Лідером В.В. 04.09.2013р. за № 318 прийнято наказ «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Кривбас-Рошен» (код ЄДРПОУ 36607787).
Відповідно до ч.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти тільки на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачений Конституцією та законами України.
Відповідно до частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Відповідно до положень ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. У адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Розглядаючи спір по суті, суд дійшов висновку, що дії Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області щодо призначення проведення документальної позапланової виїзної перевірки товариства з обмеженою відповідальністю «Рошен-Кривбас» у порядку п.п. 78.1.1 п. 78.1 ст. 78 ПК України, які полягають у прийнятті рішення про проведення перевірки оформленого наказом № 318 від 04.09.2013р. «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Рошен-Кривбас» є правомірними, а оскаржуваний наказ Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області № 318 від 04.09.2013р. «Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ТОВ «Рошен-Кривбас» прийнятий обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення, пропорційно, зокрема, з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку що позовні вимоги не підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України судові витрати не підлягають відшкодуванню.
Керуючись статтями 14, 70, 71, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У задоволенні адмінцістративного позову товариства з обмеженою відповідальністю "Рошен-Кривбас" до Криворізької південної міжрайонної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Дніпропетровській області про визнання дій незаконними, визнання протиправним та скасування наказу від 04.09.2013р. за № 318 відмовити.
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено 09 жовтня 2013 року
Суддя (підпис) З оригіналом згідно Постанова не набрала законної сили на 09.10.2013р. СуддяВ.В Ільков В.В. Ільков