Постанова від 18.09.2013 по справі 716/1512/13-п

Заставнівський районний суд Чернівецької області

Справа №: 716/1512/13-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18.09.2013 року суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області Сірик І.С. розглянувши адміністративний матеріал складений відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, мешканця ІНФОРМАЦІЯ_2 голови Заставнівської районної державної адміністрації, раніше до адміністративної відповідальності не притягувався,

за вчинення адміністративного правопорушення передбаченого ст. 188-1 ч. 2 КУпАП,

ВСТАНОВИЛА:

Згідно протоколу про адміністративне правопорушення від 22 липня 2013 року складеного головним інспектором праці ОСОБА_2, голова Заставнівської районної адміністрації ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення передбачене ст. 188-1 ч. 2 КУпАП, а саме згідно звітів про зайнятість і працевлаштування інвалідів у формі № 10-ПІ в 2011 році облікова кількість штатних працівників складала 61 особа і норматив штатних працівників-інвалідів в кількості 2 особи, - фактично праце влаштовано 2 інвалідів. У 2012 році облікова кількість штатних працівників складала 53 особи, норматив штатних працівників-інвалідів не було, що є порушенням ст. 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» щодо нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.

У судове засідання правопорушник не з'явився, про час і місце розгляду справи був сповіщений у встановленому законом порядку, заяви про відкладення розгляду справи від правопорушника не надходило.

Дослідивши матеріали справи, суддя прийшла до висновку, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, у зв'язку з чим провадження у справі слід закрити, виходячи з наступного.

Згідно з ч. 2 ст. 7 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законності.

Відповідно до ст. 245 КУпАП, завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.

Згідно із нормами ст. 251 КУпАП, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що грунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Відповідно до ч. 2 ст. 188-1 КУпАП невиконання посадовою особою, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізичною особою, яка використовує найману працю, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів, неподання Фонду соціального захисту інвалідів звіту про зайнятість та працевлаштування інвалідів тягнуть за собою накладення штрафу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян

Ч.1 ст.19 ЗУ «Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні» визначено, що для підприємств, установ, організацій, у тому числі підприємств, організацій, громадських організацій інвалідів, фізичних осіб, які використовують найману працю, установлюється норматив робочих місць для працевлаштування інвалідів у розмірі чотирьох відсотків середньооблікової чисельності штатних працівників облікового складу за рік, а якщо працює від 8 до 25 осіб, - у кількості одного робочого місця.

Суб'єктом адмінстративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ч. 2 ст. 188-1 КУпАП, являється посадова особа, яка користується правом приймати на роботу і звільняти з роботи, фізична особа, яка використовує найману працю.

В адміністративному матеріалі складеному відносно ОСОБА_1 відсутні відомості, які підтверджували, що останній займав відповідну посаду впродовж періоду, вказаного в протоколі про адміністративне правопорушення та наділений правом приймати і звільняти осіб з роботи.

Враховуючи зазначене, з представлених до суду матеріалів не вбачається, що ОСОБА_1, на момент скоєння інкрімінованого йому діяння, був суб'єктом адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.

Крім того, чинним законодавством не передбачено право примушувати будь яку особу до роботи всупереч Конституції України.

Не наведено будь-яких доказів, які би свідчили про наявність фактів, щодо відмови у працевлаштуванні інвалідів ОСОБА_1

Крім того, як видно із змісту протоколу, копій акта перевірки та звіту про зайнятість, витягів з наказів, останні лише містять дані щодо статистичних даних працевлаштування інвалідів у Заставнівській районній адміністрації. В той же час, протокол та матеріали не містять даних з приводу того, у який спосіб повинен був діяти ОСОБА_1, як голова Заставнівської РДА для залучення інвалідів та подальшого їх працевлаштування, та в чому полягає не виконання ним, як посадовою особою, нормативу робочих місць для працевлаштування інвалідів.

Відповідно до п.1 ч. 1 ст.247 КУпАП провадження по справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку коли відсутній склад адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 247, 283, 284 КУпАП України, судя

ПОСТАНОВИЛА:

Провадження у справі про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 188-1 КУпАП закрити у зв'язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 188-1 КУпАП.

Постанова судді може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Апеляційного суду Чернівецької області через Заставнівський районний суд Чернівецької області.

Суддя: І.С.Сірик