Провадження № 2/217/26/2013
про витребування письмових доказів
30 травня 2013 року Авдіївський міський суд Донецької області у складі головуючого судді: Соболєвої І.П., секретаря судового засідання Сильчевій Ю.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в місті Авдіївка цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про усунення перешкод у здійснення права користування та відновлення меж земельної ділянки, -
Позивач звернувся до суду з позовом до відповідачів про усунення перешкод у здійсненні права користування та відновлення меж земельної ділянки, просив зобов'язати відповідачів усунути перешкоди у здійсненні ним прав користування та розпорядження власною земельною ділянкою, розташованою за адресою: АДРЕСА_1, шляхом приведення огорожі у відповідність до державного акту про право власності на землю, виданого 25 листопада 1996 року, в межах позначок від "Б" до "В", визначених в ньому планом зовнішніх меж земельної ділянки.
Ухвалою суду від 02 квітня 2013 року провадження у справі було зупинено у зв'язку з призначенням у справі судової будівельно-технічної експертизи.
18 травня 2013 року на адресу суду було надіслано клопотання експерта НДІСЕ про надання додаткових матеріалів, необхідних для дачі висновку, а саме: поєднаного плану по земельним ділянкам, розташованим за адресою: АДРЕСА_2, АДРЕСА_3,АДРЕСА_1, з нанесенням основних об'єктів нерухомості, визначенням ділянки накладення із зазначенням координат цієї ділянки накладення, виконаний спеціалістами землевпорядної організації. Експерт мотивує клопотання тим, що для вирішення питання № 2, яке було поставлено в ухвалі про призначення судової будівельно-технічної експертизи, необхідно провести зіставлення меж ділянок сторін з нанесенням ділянки накладення на єдиний план та встановленням координат цієї ділянки накладення. Для цього необхідно нанести межі двох ділянок кожної зі сторін на єдиний поєднаний план в єдиній системі координат, з прив'язкою до одних і тих же опорних точок. Це можна провести на підставі даних кадастрових зйомок, що не може бути проведено силами спеціалістів Донецького НДІСЕ, оскільки в розпорядженні експертів немає кадастрової документації, журналів опису точок прив'язок, немає спеціальних інструментів та комп'ютерних програмних продуктів для такої роботи.
Відповідно ч.1 ст.137 ЦПК України у випадку, коли щодо отримання доказів у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, є складнощі, суд за їх клопотанням зобов'язаний витребувати такі докази.
На підставі вищевикладеного, суд вважає за необхідне задовольнити клопотання експерта про надання додаткових матеріалів, необхідних для дачі висновку.
Керуючись ст.137 ЦПК України, суд -
Витребувати з відділу Держземагенства у м.Авдіївці Донецької області: поєднаний план по земельним ділянкам, розташованим за адресою: АДРЕСА_2, АДРЕСА_3,АДРЕСА_1, з нанесенням основних об'єктів нерухомості, визначенням ділянки накладення із зазначенням координат цієї ділянки накладення, виконаний спеціалістами землевпорядної організації.
Особи, які не мають можливості подати доказ, який вимагає суд, взагалі або у встановлені законом строки, зобов'язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня отримання ухвали.
За неповідомлення суду про неможливість подати докази, а також за неподання доказів, у тому числі і з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, встановлену законом.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: