"13" квітня 2009 р.
Справа № 16/326/06
За позовом: Миколаївського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (54017, м. Миколаїв, проспект Леніна, 93)
До відповідача: Приватного малого підприємства „Відзев” (м. Миколаїв, вул. Гмирьова, 1
про: зобов'язання відповідача зареєструватися в якості страхувальника та надати документи для перевірки.
Суддя В.Д. Фролов
Миколаївське обласне відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності звернулось до господарського суду Миколаївської області з адміністративним позовом до Приватного малого підприємства „Відзев” про зобов'язання вчинити певні дії, а саме зобов'язати відповідача зареєструватися в якості страхувальника та надати документи для перевірки.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 17.07.2006р. відкрито провадження по адміністративній справі.
Ухвалою господарського суду Миколаївської області від 06.09.2006 р. провадження у справі зупинено через неможливість розгляду цієї справи до набрання законної сили судового рішення по іншій справі за № 19/90. Сторони були зобов'язані повідомити суд про подальший розгляд справи 19/90.
Але до цього, часу ніяких повідомлень від сторін до суду не надходило. Враховуючи викладені обставини та дуже тривалий перебіг строку, суд вважає доцільним провадження у справі поновити.
До того ж, на даний час спір не підвідомчий господарському суду Миколаївської області, з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 2 КАС України - завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Згідно ч. 2 ст. 2 КАС України, до адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень.
Пунктом 1 ч. 1 ст. 3 КАС України передбачено, що справа адміністративної юрисдикції це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
У даній позовної заяві Державна інспекція з контролю за цінами в Миколаївській області виступає як суб'єкт владних повноважень, який діяв, приймаючи оспорюванне рішення, у межах своєї компетенції.
Підвідомчість справ господарським судам визначається статтею 12 ГПК України.
Відповідно до ст. 12 ГПК України (в редакції Закону № 483-V 483-16 від 15.12.2006р.) господарським судам підвідомчі справи у спорах, що передбачені цією статтею, крім спорів, що виникають із публічно-правових відносин та віднесені до компетенції Конституційного Суду України та адміністративних судів.
Керуючись ст.ст. 22 п. 2, ст. 156, 165 КАС України, - суд
1. Провадження у справі поновити.
2. Зобов'язати сторони повідомити суд про подальший розгляд справи 19/90.
3. Передати адміністративну справу на розгляд Миколаївському окружному адміністративному суду (54002, м. Миколаїв, вул. Заводська,11).
Суддя