Ухвала від 04.07.2008 по справі 19/136б

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32

УХВАЛА

04.07.08 Справа № 19/136б.

Суддя Ковалінас М.Ю., при секретарі Добродзій Є.В.,

розглянувши матеріали справи за заявою

Прокурора м. Красний Луч Луганської області в інтересах держави

в особі кредитора - Державної податкової інспекції в м. Красний Луч

Луганської області

до боржника - Державного відкритого акціонерного товариства "Автобаза"

"Антрацитвуглесервіс", м. Красний Луч Луганської області

Про банкрутство

В присутності представників сторін:

від кредиторів:

- Яковлєва О.Б., дов. №210/10-25 від 11.01.08. (ДПІ);

- Лишкович В.І., дов. №07/06-379 від 05.02.08. (Центр зайнятості);

від боржника - не прибули;

керуючий санацією Бец О.В. - не прибув;

розпорядник майна - Колєжук А.С.;

за участю - Дядіної Ю.В., посв. №497 від 15.05.08. (прокуратура Луганської області).

Обставини справи: банкрутство, процедура санації боржника за нормами Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (далі за текстом - Закон), розгляд питання щодо затвердження плану санації.

Розглянувши матеріали справи та додатково надані, вислухавши розпорядника майна, представників кредиторів та учасника, суд

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду від 20.10.06. у справі відкрито процедуру санації боржника - ДВАТ "Автобаза" "Антрацитвуглесервіс", м. Красний Луч Луганської області, строком на 12 місяців, керуючим санацією призначено голову правління боржника Бец О.В. та на строк процедури санації продовжено повноваження розпорядника майна боржника - арбітражного керуючого Колєжука А.С.

Відповідно до п. 5 ст. 18 Закону, керуючий санацією зобов'язаний надати на розгляд та затвердження суду план санації боржника, який буде попередньо схвалено комітетом кредиторів та погоджено з органом, уповноваженим управляти державним майном, якщо частка державної власності в майні підприємства - боржника перевищує 50%; до того ж, за змістом п. 18 ст. 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" від 21.09.06. №185-V, який набрав чинності з 18.10.06., в процедурі банкрутства господарських організацій з корпоративними правами держави понад 25% їх статутного фонду, план санації має бути погоджено з Фондом державного майна України та державним органом з питань банкрутства - Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економки України.

У зв'язку з труднощами, які виникли з приводу погодження плану санації уповноваженими органами, строк процедури санації, повноважень керуючого санацією й розпорядника майна у справі судом було неодноразово продовжено, в останнє до 20.10.08. (ухвала від 05.05.08.).

Комітетом кредиторів було схвалено наданий керуючим санацією проект плану санації (протокол засідання комітету кредиторів б/н від 14.05.07.), але цей план санації було повернуто керуючому санацією для доопрацювання і усунення недоліків згідно зауважень висловлених Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економки України, Фондом державного майна України, Міністерством вугільної промисловості України.

Доопрацьований проект плану санації було схвалено комітетом кредиторів (протокол засідання комітету б/н від 25.04.08.) й повторно направлено керуючим санацією для його погодження уповноваженими органами.

Як вбачається з матеріалів справи, до даного часу уповноваженими на це органами не надано свого погодження щодо доопрацьованого проекту плану санації, запропонованого керуючим санацією.

Так, до господарського суду надійшли:

- лист Міністерства вугільної промисловості України №419/05/02-02 від 17.05.08., у якому повідомлено про те, що Мінвуглепромом було розглянуто надісланий керуючим санацією за супровідним листом від 08.05.08., план санації боржника, та його вдруге не погоджено, оскільки цей проект передбачає як основний захід відновлення платоспроможності боржника - відчуження цілісного майнового комплексу, що суперечить нормам чинного законодавства, вищенаведені заходи не призведуть до відновлення платоспроможності підприємства - боржника та оздоровлення його фінансового стану;

- лист Фонду державного майна України №10-24-7762 від 29.05.08., з якого слід, що державні корпоративні права у статутному фонді боржника - ДВАТ "Автобаза "Антрацитвуглесервіс", відсутні й він прирівнюється до об'єктів державної власності, також ФДМУ звертає увагу на те, що в наданому плані санації не враховано вимог п/п 5 п.3 Указу Президента України від 25.05.04. №576/2004 "Про невідкладні заходи щодо завершення погашення заборгованості із заробітної плати", й на те, що виникає сумнів стосовно того, що заходи, запропоновані у плані санації, зокрема відчуження частки майна боржника, ведуть до відновлення його платоспроможності, оскільки після реалізації цих заходів вартість чистих активів боржника матиме від'ємне значення й постане питання ліквідації підприємства, й зазначено, що звіт про оцінку майна, яке підлягає продажу за планом санації має бути рецензовано ФДМУ згідно п.2 ст. 20 Закону;

- лист Державного департаменту з питань банкрутства Міністерства економки України №216-60-11/1612 від 20.06.08., яким суду повідомлено, що Департаментом розглянуто доопрацьований проект плану санації, направлений йому керуючим санацією, та в черговий раз не погоджено цей план, оскільки керуючим санацією не було враховано зауважень, раніше наданих Департаментом за листом №216-60-11/1993 від 11.07.07.

У дане судове засідання керуючий санацією не прибув з невідомих причин, але прибув розпорядник майна боржника Колєжук А.С., який раніше подав суду клопотання вих. №372 від 02.06.08. про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури у справі, в обґрунтування якого додано протокол засідання комітету кредиторів б/н від 14.05.08. та лист Мінвуглепрому №743/04/02-02 від 10.10.07., у якому Мінвуглепром повідомив, що вважає за доцільне визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.

З наданого протоколу б/н від 14.05.08. вбачається, що комітетом кредиторів затверджено поточний звіт керуючого санацією й постановлено ввести ліквідаційну процедуру стосовно підприємства - боржника; призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Іванову М.О., кандидатуру якої направити на погодження до Державного департаменту з питань банкрутства; зобов'язати керуючого санацією подать до господарського суду клопотання про припинення процедури санації та про введення ліквідаційної процедури; встановлено розмір оплати послуг арбітражного керуючого Колєжука А.С. за час виконання ним повноважень розпорядника майна у справі в сумі двох мінімальних розмірів заробітної плати, оплату здійснювати за рахунок коштів, отриманих від продажу майна боржника.

П. 6 ст. 18 Закону наголошує, що у разі, якщо протягом шести місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника до господарського суду не буде надано плану санації боржника, господарський суд має право прийняти рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Враховуючи, що підприємство - боржник є державним, визнання його банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури ускладнюється дією Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ (далі - Закон про мораторій), оскільки ним встановлено мораторій на застосування примусової реалізації майна, який поширюється на державні підприємства та господарські товариства, у статутних фондах яких частка державної власності становить не менше 25%.

Відповідно до ч.3 ст. 2 Закону про мораторій, в процесі провадження у справі про банкрутство, мораторій застосовується щодо продажу майна, визначеного ст. ст. 22 - 30, ч. 11 ст. 42, абз.2 ч. 6 ст. 43 Закону, щодо визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури й продажу майна підприємства.

Згідно п.2.5. Рекомендацій Президії Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” від 04.06.04. №04-05/1193, під час дії Закону про мораторій, господарські суди не повинні виносити постанови про визнання банкрутом підприємств - боржників, зазначених у Законі, про відкриття ліквідаційної процедури та дозволяти продаж об'єктів нерухомого майна та інших основних засобів виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності цими підприємствами, а також акцій (часток, паїв), що належать державі в майні інших господарських товариств і передані до статутних фондів цих підприємств.

Боржник у справі є державним підприємством, тому згідно приписів п.2 ст. 2 Закону, кандидатуру арбітражного керуючого (ліквідатора) має бути погоджено державним органом з питань банкрутства - Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економіки України, у встановленому законодавством порядку (Порядок подання пропозицій господарському суду щодо кандидатур арбітражних керуючих, затверджений наказом Мінекономіки України від 25.04.01. № 87 в редакції від 06.06.06. №196, далі - Порядок), з цих підстав суд зобов'язує Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України та Луганський обласний відділ з питань банкрутства Міністерства економіки України, надати погоджену у встановленому Порядку пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у справі про банкрутство боржника - ДВАТ "Автобаза" "Антрацитвуглесервіс", м. Красний Луч Луганської області.

Судом затверджуються оплата послуг арбітражного керуючого Колєжука А.С. за час виконання повноважень розпорядника майна у справі в сумі двох мінімальних розмірів заробітної плати на місяць, джерело оплати - кошти, отримані від продажу майна боржника, оскільки з цього приводу є легітимне рішення комітету кредиторів (протокол засідання комітету кредиторів б/н від 14.05.08.).

За таких обставин, суд зобов'язує комітет кредиторів у справі, орган управління майном боржника - Міністерство вугільної промисловості України, а також Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України й Фонд державного майна України, надати у письмовому вигляді їх думку щодо подальшого провадження у справі (укладення мирової угоди чи можливість введення ліквідаційної процедури), з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003., розгляд справи відкладається.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 3-1, 16, 17-21 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 50, 86, 87 ГПК України, суд

УХВАЛИВ:

1.Призначити розгляд справи на 05.08.08., на 10 годин 30 хвилин, каб. № 310.

2.Зобов'язати керуючого санацією Бец О.В. - у встановленому ст.18 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, та ст. 11 Закону України "Про управління об'єктами державної власності" від 21.09.06. №185 - V, порядку, подати до суду на затвердження доопрацьований проект плану санації боржника, попередньо погоджений з органами уповноваженими управляти державним майном підприємства - боржника -Міністерством вугільної промисловості України, Фондом державного майна України та державним органом з питань банкрутства -Державним департаментом з питань банкрутства Міністерства економіки України; надати суду рішення комітету кредиторів (відповідний протокол засідання комітету) щодо можливості затвердження судом зазначеного плану та щодо подальшої судової процедури банкрутства у справі.

3.Комітету кредиторів - надати до суду своє рішення (у вигляді відповідного протоколу засідання комітету, з належними доказами повідомлень членів комітету кредиторів про час і місце проведення цього засідання) щодо подальшої судової процедури банкрутства у справі (санація або ліквідація, мирова угода чи зупинення провадження у справі), з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003.; письмову думку комітету щодо погодженої у встановленому Порядку кандидатури арбітражного керуючого для участі у справі в якості ліквідатора.

4.Міністерству вугільної промисловості України, м. Київ, як органу управління державним майном боржника - надати суду письмову думку щодо доцільності проведення процедури санації боржника, власні пропозиції Мінвуглепрому щодо подальшого провадження у справі (укладення мирової угоди чи можливість введення ліквідаційної процедури), з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003.

5.Зобов'язати Державний департамент з питань банкрутства Міністерства економіки України та Луганський обласний відділ з питань банкрутства Міністерства економіки України, - надати суду, погоджену у встановленому Порядку, пропозицію щодо кандидатури арбітражного керуючого для призначення ліквідатором у справі про банкрутство боржника - ДВАТ "Автобаза" "Антрацитвуглесервіс", м. Красний Луч Луганської області, а також надати суду в письмовому вигляді свою думку щодо подальшого провадження (подальшої судової процедури банкрутства) у справі.

6.Зобов'язати Фонд державного майна України, м. Київ, - надати суду в письмовому вигляд свою думку щодо подальшого провадження (подальшої судової процедури банкрутства) у справі про банкрутство боржника, з урахуванням положень Закону України "Про введення мораторію на примусову реалізацію майна" від 29.11.01. №2864-ІІІ та рішення Конституційного Суду України від 10.06.03. №1-11/2003.

7.Затвердити розмір оплати послуг арбітражного керуючого Колєжука А.С. за час виконання ним повноважень розпорядника майна у справі в сумі двох мінімальних розмірів заробітної плати на місяць, оплату здійснювати за рахунок коштів, отриманих від продажу майна боржника.

Явка у судове засідання керуючого санацією Бец О.В., розпорядника майна Колєжука А.С., членів комітету кредиторів, представників боржника та учасників обов'язкова.

Суддя М.Ю. Ковалінас

Надр. 16 прим.:

1 - до справи;

2 - 7 - кредиторам:

- ДПІ у м. Красний Луч Луганської області;

- УПФУ в м. Красний Луч Луганської області;

- Краснолуцькому міському центру зайнятості, м. Красний Луч Луганської області;

- ЛОВ Фонду соціального захисту інвалідів, м. Луганськ;

- ВД ЛОВ ФСС з тимчасової втрати працездатності, м. Луганськ;

ВВД ФСС від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Красний Луч Луганської області;

8 - боржнику;

9 - розпоряднику майна боржника Колєжуку А.С.;

10 - Державному департаменту з питань банкрутства Міністерства економіки України (03150, м. Київ, вул. П. Любченка, 15);

11 - Фонду Державного майна України (01133, м. Київ, вул. Кутузова, 18/9);

12 - Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Луганській області;

13 - Луганському обласному відділу з питань банкрутства;

14 - керуючому санацією Бец О.В. (на адресу боржника);

15 - прокуратурі Луганської області;

16 - Міністерству вугільної промисловості України, м. Київ.