Справа № 214/8181/13-а
6-а/214/125/13
іменем України
01 листопада 2013 року Саксаганський районний суд м. Кривого Рогу Дніпропетровської області, у складі:
головуючого - судді Попова В.В.,
при секретарі - Ткаченко К.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, у залі суду, у м. Кривому Розі, подання Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області в особі відділу примусового виконання рішень про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення, -
Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області в особі відділу примусового виконання рішень звернулось до суду із заявою про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення, в обґрунтування якої зазначило, що у Відділі примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області перебуває на виконанні виконавче провадження №39841268, відкрите на підставі виконавчого листа №2-а-6401/11, від 09.02.2012 року, про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради м. Кривого Рогу вчинити дії щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою разової допомоги до 5-го травня за 2011 рік відповідно д положень ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виходячи з восьми мінімальних пенсій за віком. Однак, зазначений виконавчий документ не може бути скерований до органу Державної казначейської служби України для виконання в порядку гарантії держави щодо виконання судових рішень у зв'язку з тим, що рішення прийнято про зобов'язання вчинити певні дії, а не про стягнення коштів. Боржник не може виконати рішення суду через відсутність бюджетних призначень чи асигнувань на цю мету. Здійснити виплату нарахованих грошових коштів за рішенням суду можливо лише шляхом списання (стягнення) коштів з рахунків державного органу - боржника, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду, у зв'язку з чим заявник звернувся до суду з зазначеною заявою.
В судове засідання сторони не з'явились, про час і місце розгляду заяви повідомлялись належним чином, однак їх неявка не перешкоджає судовому розгляду.
Дослідивши заяву разом з додатками, матеріали адміністративної справи за №2а-6401/11, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 263 КАС України за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, що видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про гарантії держави щодо виконання судових рішень» держава гарантує виконання рішення суду про стягнення коштів та зобов'язання вчинити певні дії щодо майна, боржником за яким є, зокрема, державний орган.
Водночас, як роз'яснив Вищий адміністративний суд України в листі №846/12/13-13 від 13.06.2013 року, судові рішення у справах, пов'язаних із соціальними виплатами, які мають зобов'язальний характер щодо проведення таких виплат, не належать до зазначених у згаданій статті видів рішень, що унеможливлює їх виконання без зміни його способу.
Відповідно до ч. 1 ст. 3 вказаного закону передбачено, що виконання рішень суду про стягнення коштів, боржником за якими є державний орган, здійснюється Державною казначейською службою України в межах відповідних бюджетних призначень шляхом списання коштів з рахунків такого державного органу, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Так, Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області в особі відділу примусового виконання рішень, в своїй заяві про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення зазначило, що даний виконавчий документ не може бути скерований до органу Державної казначейської служби України для виконання його в порядку гарантії держави щодо виконання судових рішень у зв'язку з тим, що рішення прийнято про зобов'язання вчинити певні дії, а не про стягнення коштів, а боржник не може виконати рішення суду через відсутність бюджетних призначень чи асигнувань на цю мету. Однак, здійснити виплату нарахованих грошових коштів за рішенням суду можливо шляхом списання (стягнення) коштів з рахунків державного органу - боржника, а в разі відсутності у зазначеного державного органу відповідних призначень - за рахунок коштів, передбачених за бюджетною програмою для забезпечення виконання рішень суду.
Отже, зважаючи на вище викладене суд приходить до висновку про задоволення подання державного виконавця про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення.
На підставі викладеного та керуючись ст. 263 КАС України, -
Подання Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Дніпропетровській області в особі відділу примусового виконання рішень про зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення - задовольнити.
Змінити спосіб і порядок виконання постанови суду на підставі якої видано виконавчий лист №2-а-6401/11, від 09.02.2012 року, про зобов'язання Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради м. Кривого Рогу вчинити дії щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою разової допомоги до 5-го травня за 2011 рік відповідно д положень ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виходячи з восьми мінімальних пенсій за віком, на стягнути з Управління праці та соціального захисту населення виконавчого комітету Саксаганської районної у місті ради м. Кривого Рогу вчинити дії щодо перерахунку та виплати ОСОБА_1 різниці між фактично отриманою та належною до сплати сумою разової допомоги до 5-го травня за 2011 рік відповідно д положень ст. 13 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та статті 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», виходячи з восьми мінімальних пенсій за віком.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя В.В. Попов.