Рішення від 29.10.2013 по справі 230/10216/13-ц

29.10.2013 Справа № 230/10216/13-ц

№ провадження: 2/230/2467/2013

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(З А О Ч Н Е)

29 жовтня 2013 року Єнакіївський міський суд Донецької області у складі:

головуючого - судді Мелещенко Л.В.

при секретарі - Здебській Т.М.

за участю сторін:

позивача - ОСОБА_1

представника позивача - ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Єнакієве цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до Єнакієвської міської ради про встановлення факту, що має юридичне значення, -

ВСТАНОВИВ:

30 серпня 2013 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду із позовом до відповідача Єнакієвської міської ради про встановлення факту постійного проживання однією сім'єю з ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5, з моменту народження до моменту його смерті, тому що встановлення даного факту необхідно їй для оформлення спадщини. В обґрунтування своєї заяви позивач посилається на те, що з померлим вона по день його смерті проживала однією сім'єю.

У судовому засіданні позивач та представник позивача підтримали позовну заяву, не заперечували проти ухвалення заочного рішення по справі.

Відповідно ч. 1 ст. 224 Цивільного процесуального кодексу України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло повідомлення про причини неявки або якщо зазначені ним причини визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення справи.

Керуючись ст.ст. 77, 169, 224 Цивільного процесуального кодексу України, суд вважає можливим розглянути справу на підставі наявних у ній даних і доказів, так як у суду є достатньо доказів про права та взаємовідносини сторін, а позивач не заперечує проти такого розгляду.

Суд, вислухавши сторони, допитавши свідків, розглянувши матеріали справи, проаналізувавши надані докази, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги та заперечення на них, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, застосувавши до спірних правовідносин відповідні норми матеріального та процесуального права, встановив наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини.

Відповідно до акту, складеного Комунальним підприємством Єнакієвської міської ради "Житлово-ремонтне управління № 5", за адресою: АДРЕСА_1 сумісно мешкали ОСОБА_1 та ОСОБА_5 з травня 2008 року по ІНФОРМАЦІЯ_5 та вели спільне господарство (а.с. 17).

Допитана в якості свідка ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_1, суду пояснила, що ОСОБА_1 та ОСОБА_4 зустрічалися з лютого 2008 року та почали проживати разом того ж року. Вони проживали то в смт. Корсунь в будинку ОСОБА_4, то у квартирі ОСОБА_1

Свідок ОСОБА_7, ІНФОРМАЦІЯ_2, надала суду свідчення, що ОСОБА_1 та ОСОБА_4 проживали разом п'ять з половиною років. Коли померла мати ОСОБА_4, похорон вони організовували разом за сумісні кошти. Також разом вели господарство.

Аналогічні пояснення надала суду свідок ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_3, та підтвердила той факт, що ОСОБА_1 та ОСОБА_4 проживали однією сім'єю.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 Цивільного процесуального кодексу України, у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна чи припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не встановлено іншого порядку їх встановлення.

За таких обставин суд вважає доведеним факт постійного проживання однією сім'єю та ведення спільного господарства ОСОБА_1 з ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5, з лютого 2008 року до моменту його смерті.

Керуючись ст.ст. 3, 4, 10, 57-60, 209, 212-215, 256, 259, 292, 294 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Єнакієвської міської ради про встановлення факту, що має юридичне значення, - задовольнити у повному обсязі.

Встановити факт, що ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, та ОСОБА_4, який помер ІНФОРМАЦІЯ_5, постійно проживали однією сім'єю з лютого 2008 року по день його смерті, тобто по ІНФОРМАЦІЯ_5.

Заочне рішення може бути переглянуто Єнакіївським міським судом Донецької області за письмовою заявою відповідача протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Єнакіївський міський суд Донецької області у десятиденний строк з дня проголошення рішення. Особи, які не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя Єнакіївського міського суду

Донецької області Л.В. Мелещенко

Попередній документ
34563976
Наступний документ
34563978
Інформація про рішення:
№ рішення: 34563977
№ справи: 230/10216/13-ц
Дата рішення: 29.10.2013
Дата публікації: 11.11.2013
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Єнакіївський міський суд Донецької області
Категорія справи: Цивільні справи (до 01.01.2019); Позовне провадження; Інші справи позовного провадження