Постанова від 28.10.2013 по справі 280/1801/13-а

Коростишівський районний суд Житомирської області

Справа № 280/1801/13-а

Провадження № 2-а/280/99/13

ПОСТАНОВА

Іменем України

28 жовтня 2013 року м.Коростишів

Коростишівський районний суд Житомирської області

в складі: головуючої - судді - Янчук В.В.,

при секретарі - Кумечко С.М.,

перекладача - ОСОБА_3.,

за участю позивача - ОСОБА_1,

представника позивача- ОСОБА_2.,

представника відповідача - Остапчука В.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Коростишів справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління державної міграційної служби у Житомирській області про скасування постанови про накладення адміністративного стягнення,-

ВСТАНОВИВ:

В серпні 2013 року позивач звернувся до суду з позовом до відповідача, в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову у справі про адміністративне правопорушення від 07.06.2013 року. Позивач обґрунтовує позовні вимоги тим, що оскаржуваною постановою, його притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 203 КУпАП та накладено адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 грн. Підставою для накладення штрафу, як зазначено в постанові був адміністративний протокол, складений 06.06.2013 року, про те, що він з 26.09.2012 року перебуває на території України, без відповідних документів на право проживання в України, чим порушив п. 2 Порядку продовження строку перебування іноземців та осіб без громадянства та території України, відповідно до ПМКУ від 12.02.2012 року № 150. Вважає, постанову незаконною, оскільки протокол , на підставі якого прийнято постанову складений без його участі, ніхто з працівників міграційної служби до позивача не звертавсь, до останніх він не викликався. Про зміст протоколу та Постанови дізнався із перекладеного польською мовою Рішення від 21.06.2013 року про примусове повернення позивача з України. При складанні протоколу та оскаржуваної постанови відповідачем були порушені вимоги ст. 268 КУпАП та ст. 274 КУпАП та останні складені з порушенням норм процесуального права.

В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 та його представник ОСОБА_2. позовні вимоги підтримали в повному обсязі, просили скасувати постанову, а справу провадженням закрити за відсутності в діях позивача складу адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 203 КУпАП, оскільки він 13.03.2012 року звертався з заявою про надання дозволу на імміграцію.

В судовому засіданні представник відповідача Остапчук В.О. в вирішенні позову поклався на розсуд суду, суду пояснив, що відповідно до Постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 01.10.2013 року , яка вступила в законну силу, визнано протиправною бездіяльність УДМС України в Житомирській області щодо не розгляду заяви ОСОБА_1 від 13.03.2012 року про надання дозволу на імміграцію в Україні, та зобов'язано УДМС України в Житомирській області розглянути заяву позивача від 13.03.2012 року про надання дозволу на імміграцію в Україні, що означає, що з 13.03.2012 року позивач знаходився легально на території України.

Заслухавши пояснення позивача та його представника, представника відповідача з'ясувавши обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог, дослідивши докази, суд дійшов висновку, що позов слід задовольнити з таких мотивів.

Судом встановлено, що постановою серії ПН МЖТ № 005015 від 07.06. 2013 року позивача було притягнуто до адміністративної відповідальності за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203 КУпАП та накладено на нього адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 510 грн.

В згаданій постанові, а також в протоколі про адміністративне правопорушення (серії ПР МЖТ 005015) зазначено, що 06.06.2013 року о 9 год 40 хв. в селі Слобідка. Коростишівського району, був виявлений громадянин Республіки Польша ОСОБА_1, який з 26.09.2012 року проживає на території України без відповідних документів на право проживання в Україні, чим порушив п.2 «Порядку продовження строку перебування іноземців та ОБГ на території України, згідно з Постановою КМУ від 15.02.2012 року № 150, за що передбачена відповідальність за ч. 1 ст. 203 КУпАП.

Згідно ч. 1 ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Ст. 203 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за порушення правил перебування на території України іноземцями.

Відповідно до ст. 251 КУпАП доказами по справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.

Відповідно до п. 2 «Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 р. № 150 - іноземці та особи без громадянства, які на законній підставі прибули в Україну, можуть тимчасово перебувати на її території: 1) протягом наданого візою дозволу в разі в'їзду з держав з візовим порядком в'їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України; 2) не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в'їзду з держав з безвізовим порядком в'їзду, якщо інший строк не визначено міжнародними договорами України; 3) на період дії візи, але не більш як 90 днів протягом 180 днів з дати першого в'їзду за візою, оформленою до 11 вересня 2011 року.

13.03.2012 року позивача Ошінські Казімеж Ян звернувся до відділу у справах громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб УМВС України в Житомирській області з заявою про надання дозволу на імміграцію в Україні.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 01.10.2013 року , яка сторонами не оскаржена та набрала законної сили , було визнано протиправною бездіяльність Управління Державної міграційної служби України у Житомирській області щодо не розгляду заяви громадянина Республіки Польша ОСОБА_1 від 13 березня 2012 року про надання дозволу на імміграцію в Україну. Зобов'язано УДМС України в Житомирській області розглянути заяву громадянина Республіки Польща ОСОБА_1 від 13.03.2012 року про надання дозволу на імміграцію в Україну.

В судовому засіданні представник відповідача Остапчук В.О., пояснив, що з врахуванням Постанови Житомирського окружного адміністративного суду від 01.10.2013 року позивач ОСОБА_1 з 13.03.2012 року знаходиться на території України легально.

Відповідно до ч.2 ст. 71 КУпАП в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, обов'язок доказування правомірності свого рішення, дій чи бездіяльності покладається на відповідача.

В судовому засіданні відповідачем та його представником не надано інших доказів на підтвердження правомірності оскаржуваної постанови .

З огляду на наведене, суд вважає, що наявність адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 203 КУпАП та протиправність дій позивача, не доведені, прийняте рішення про притягнення його до адміністративної відповідальності є передчасним, необґрунтованим та прийнятим за відсутності достатніх даних про вчинення правопорушення.

Відповідно до ст. 293 КУпАП орган (посадова особа) при розгляді скарги на постанову по справі про адміністративне правопорушення перевіряє законність і обґрунтованість винесеної постанови і приймає зокрема, рішення про скасування постанови і закриття справи.

Пунктом 1 ст 247 КУпАП передбачено, що провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю події і складу адміністративного правопорушення.

Виходячи з викладеного, оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов підставний, постанова серії ПН МЖТ № 005015 від 07.06.2013 року підлягає скасуванню, а провадження у справі про адміністративне правопорушення - закриттю за відсутності складу правопорушення.

Керуючись ст. ст. 7-11, 14, 69-71, 86, 159-163, 167, 171-2 Кодексу адміністративного судочинства України ст. ст.203, 247ч.1 п.7,38 КУпАП, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити.

Постанову про адміністративне правопорушення серія ПН МЖТ № 005015 від 07 червня 2013 року винесену завідувачем Коростишівським РС Управління Державної міграційної служби України в Житомирській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за вчинення правопорушення , передбаченого ч.1 ст.203 КУпАП та накладення на нього штрафу- в розмірі 510 грн - скасувати, а провадження по адміністративній справі закрити.

Постанова остаточна та оскарженню не підлягає.

Головуюча В.В.Янчук.