31 жовтня 2013 року Справа № 803/2091/13-a
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А. Я.,
розглянувши в порядку скороченого провадження в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Володимир-Волинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця,
Володимир-Волинська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Волинській області (далі - Володимир-Волинська ОДПІ ГУ Міндоходів) звернулась в суд із позовом про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця ОСОБА_1.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач як платник податків, у порушення вимог пункту 49.2 статті 49 Податкового кодексу України, більше як протягом одного року не подає у порядку, встановленому податковим законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Згідно зі статтею 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Відповідно до пункту 67.2 статті 67 Податкового кодексу України контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців. На момент звернення до суду у відповідача податковий борг відсутній. Позивач просить припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 та зобов'язати державного реєстратора здійснити заходи, спрямовані на припинення підприємницької діяльності відповідача.
Ухвалою судді Волинського окружного адміністративного суду від 11 жовтня 2013 року було відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі.
Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорив, заперечення на адміністративний позов не подав. Ухвала про відкриття скороченого провадження в адміністративній справі вручена адресату 12 жовтня 2013 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення, яке повернулося до суду 15 жовтня 2013 року. Тому суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.
За таких обставин, суд вважає можливим розглянути справу в порядку скороченого провадження відповідно до статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши письмові докази, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення повністю з таких підстав.
Судом встановлено, що підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Володимир-Волинської міської ради Волинської області 20 березня 2008 року та взятий на облік в Володимир-Волинській ОДПІ як платник податків 21 березня 2008 року, що підтверджується довідкою № 188/29-007 від 21 березня 2008 року.
Згідно довідки Володимир-Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів № 1770/17 від 1 жовтня 2013 року фізична особа - підприємець ОСОБА_1 станом на 1 жовтня 2013 року згідно карток особових рахунків податкової заборгованості немає.
Відповідно до підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів. Пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України передбачено право контролюючих органів в установленому законом порядку звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців
Згідно із частиною другою статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону є підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця. Частиною першою статті 49 цього ж Закону визначено, що суд, який постановив рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, в день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.. Статтею 49 цього Закону також передбачено обов'язок державного реєстратора за місцем реєстрації фізичної особи - підприємця внести запис до Єдиного державного реєстру про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльність фізичної особи - підприємця, та вчинити ряд дій, спрямованих на припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.
Підприємець ОСОБА_1 останню декларацію про одержані доходи подавав за 3 квартал 2009 року (вх.. 4851 від 19 жовтня 2009 року), що підтверджується довідкою Володимир-Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів № 1760/17 від 1 жовтня 2013 року.
Таким чином, оскільки відповідач не подавав більше як протягом одного року до Володимир-Волинської ОДПІ ГУ Міндоходів податкових декларацій, звітності, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків та зборів, від нього не надійшло письмових заперечень проти позову, тому суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення шляхом прийняття постанови про припинення підприємницької діяльності відповідача з направленням копії постанови в день набрання нею законної сили державному реєстратору.
Відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених пунктами 1, 3, 4, 5 частини першої статті 183-2 цього Кодексу. Отже, постанова підлягає до негайного виконання.
Керуючись статтями 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», суд
Позов задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1 ідентифікаційний номер НОМЕР_1).
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А. Я. Ксензюк