Ухвала від 29.10.2013 по справі 922/3172/13

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа № 922/3172/13 29.10.13

За позовом Комунального підприємства Харківські теплові мережі

до Міжрегіональної академії управління персоналом (у формі акціонерного товариства закритого типу) в особі структурного підрозділу Харківський інститут Міжрегіональної академії управління персоналом

про стягнення 96 819,17 грн.

Суддя: Домнічева І.О.

Представники сторін:

від позивача: не з'явились;

від відповідача: не з'явились;

Обставини справи:

Комунальне підприємство Харківські теплові мережі звернулось до господарського суду Харківської області з позовом до Міжрегіональної академії управління персоналом (у формі акціонерного товариства закритого типу) в особі структурного підрозділу Харківський інститут Міжрегіональної академії управління персоналом про стягнення 96 819,17 грн.

Ухвалою від 31.07.13 р. Господарським судом Харківської області порушено провадження у справі.

Ухвалою від 24.09.13р. Господарським судом Харківської області передано матеріали справи за підсудністю до Господарського суду міста Києва.

Справа № 922/3172/13 згідно повторного автоматизованого розподілу надійшла на розгляд судді Домнічевій І.О.

Ухвалою від 07.10.13р. суддя Домнічева І.О. прийняла справу до свого провадження та призначила до розгляду на 29.10.13р.

28.10.13р. через відділ діловодства суду позивачем подано заяву про припинення провадження у справі, оскільки відповідачем повністю погашено заборгованість за договором у сумі 96 819,17 грн.

Наведені обставини підтверджені наданою до справи банківською випискою від 30.09.2012р., що свідчить про сплату відповідачем заборгованості у розмірі 96 819,17 грн., спір між сторонами відсутній. Відповідно до ч.11 ст.80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору. Про припинення провадження у справі виноситься ухвала, в якій мають бути вирішені питання про розподіл між сторонами господарських витрат.

Згідно з положеннями ч. 7 ст. 6 Закону України «Про судоустрій» розподіл судового збору між сторонами та перевірка повноти сплати судового збору здійснюються відповідно до процесуального законодавства.

Об'єктом справляння судового збору згідно положень ст. 3 Закону України «Про судовий збір»є сам факт подання до суду позовної заяви, за результатами розгляду якої судом вчинені відповідні дії -вирішено питання про порушення провадження у справі, винесено відповідну ухвалу, здійснено повідомлення учасників процесу про розгляд справи в судовому засіданні, витребувано у сторін необхідні для розгляду справи документи та інше.

Повернення судового збору згідно положень Закону України «Про судоустрій»визначено ст. 7, яка не передбачає повернення судового збору у випадку припинення провадження у справі.

Згідно положень процесуального закону, повернення судових витрат у випадку припинення провадження у справі (ст. 80 ГПК України), можливе саме у випадку коли спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, оскільки в такому випадку відсутній об'єкт справляння судового збору згідно вимог закону.

У всіх інших випадках застосування статті 80 ГПК України, суд має вирішити питання про розподіл між сторонами господарських витрат, тобто про покладення таких витрат або на позивача, або на відповідача у справі, що і передбачено у ч. 3 вказаної статті кодексу. В разі, якщо наслідком припинення провадження у справі стали дії відповідача здійснені судові витрати покладаються на нього.

У відповідності до п. 1-1 ч.1 ст. 80 ГПК України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Враховуючи все вищевикладене провадження у справі підлягає припиненню, судові витрати у розмірі сплати судового збору 1 936, 38 грн. покладаються на відповідача, оскільки відповідачем сплачено суму, після подання позивачем позовної заяви до суду.

Керуючись п.11 ч.1 ст.80, ст. 86 ГПК України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Провадження у справі припинити.

2.Стягнути з Приватного акціонерного товариства "Вищий навчальний заклад "Міжрегіональна Академія управління персоналом" (03039, м. Київ, вул.Фрометівська, 2, ідент. код 00127522) на користь Комунального підприємства "Харківські теплові мережі" (61037, м. Харків, вул.Доброхотова, 11, ідент. код 31557119) 1 936 грн. (одну тисячу дев'ятсот тридцять шість) грн. 38 судових витрат.

Ухвала набирає законної сили з моменту винесення та може бути оскаржена в порядку, передбаченому ст. 106 Господарського процесуального кодексу України.

Суддя І.О.Домнічева

Попередній документ
34457087
Наступний документ
34457089
Інформація про рішення:
№ рішення: 34457088
№ справи: 922/3172/13
Дата рішення: 29.10.2013
Дата публікації: 31.10.2013
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд міста Києва
Категорія справи: