Справа № 815/4070/13-а
16 липня 2013 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Соколенко О.М.;
при секретарі - Громової К.Д.
за участю:
представника позивача - ОСОБА_1.(за довіреністю);
представника відповідача - Недбала А.В. (за довіреністю);
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника позивача про зупинення провадження по адміністративній справі за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Управління Укртрансінспекції в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов про накладення фінансових санкцій, -
В провадженні Одеського окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Управління Укртрансінспекції в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов Укртрансінспекції в Одеській області про накладення фінансових санкцій від 27.03.2013 року за №№ 015062, 015063, 015064.
У судовому засіданні 16.07.2013 року представником позивача надано до суду клопотання про зупинення провадження по вказаній адміністративній справі на підставі п.3 ч.1 ст. 156 КАС України - до набрання законної сили судовим рішенням від 30.04.2013 року по справі № 815/1052/13-а за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції України по безпеці на наземному транспорті, третя особа - ПАТ"Ізмаїлавтотранс" про визнання протиправним та скасування наказу № 3 від 31.01.2013р. "Про анулювання дозвільних документів по обслуговуванню рейсів 889/890 по маршруту Ізмаїл-Київ". Як на підставу взаємопов'язаності вказаних справ представник позивача зазначив, що при прийняті оскаржуваних постанов відповідачем було враховано як підставу для застосування фінансових санкцій наказ №3 від 31.01.2013р. "Про анулювання дозвільних документів по обслуговуванню рейсів 889/890 по маршруту Ізмаїл-Київ", правомірність прийняття якого і є предметом розгляду по адміністративній справі № 815/1052/13-а.
Як вказує в своєму клопотанні представник позивача, на даний час рішення по зазначеній справі не набрало законної сили, оскільки оскаржено Управлінням Укртрансінспекції в Одеській області в апеляційному порядку, на підтвердження чого представником позивача разом з клопотанням надано до суду ухвалу Одеського апеляційного адміністративного суду від 20.06.2013 року про відкриття апеляційного провадження за апеляційними скаргами на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 30.04.2013 року.
У судовому засіданні 16.07.2013 року представник відповідача не заперечував проти задоволення вказаного клопотання та зупинення провадження по справі.
Суд, розглянувши вказане клопотання, вважає, що воно підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 156 КАС України суд зупиняє провадження по справі, у разі неможливості розгляду справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
Суд зобов'язаний зупинити провадження у справі у разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства. Ця підстава виникає в процесі тоді, коли постановлення рішення можливо після підтвердження фактів, що мають преюдиційне значення для цієї справи, в іншій справі, що розглядається в порядку конституційного, цивільного, господарського, кримінального чи адміністративного судочинства.
Відповідно до положень ч.1 ст.72 КАС України не підлягають повторному доведенню факти та обставини, які встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, яке набрало законної сили.
Як вбачається з матеріалів справи, оскаржувані позивачем постанови Управління Укртрансінспекції в Одеській області про застосування фінансових санкцій до ОСОБА_3 прийняті на підставі актів проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом №№ 025217, 025229, 025230, якими встановлено, що позивачем надаються послуги з перевезення пасажирів без оформлення документів, перелік яких визначений ст. 39 Закону України «Про автомобільний транспорт», а саме, встановлено, що у водіїв відсутні витяги з паспорту маршруту, які оформлені згідно наказу № 278 Мінтрансзв'язку від 07.05.2010 року та надані водіями витяги з паспорту маршруту є нечинними.
Разом з цим, в судовому засіданні представник відповідача зазначив, що оскаржувані постанови про застосування фінансових санкцій до позивача були прийняті відповідачем з урахуванням також наявності наказу №3 від 31.01.2013 року, яким скасовано наказ Державної адміністрації автомобільного транспорту від 05.07.2011р. №301 "Про скасування деяких наказів Державтотранадміністрації", який, в свою чергу, скасував наказ Державтотрансадміністрації №175 від 26.06.2010 р. про анулювання дозвільних документів на право обслуговування пасажирів на автобусному маршруті Ізмаїл - Київ, рейси 889/890, наданих перевізнику ФОП ОСОБА_3
При цьому, судом встановлено, що правомірність прийняття наказу №3 від 31.01.2013р. є предметом розгляду по іншій адміністративній справі № 815/1052/13-а за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції України по безпеці на наземному транспорті, третя особа - ПАТ"Ізмаїлавтотранс" про визнання протиправним та скасування наказу №3 від 31.01.2013р. "Про анулювання дозвільних документів по обслуговуванню рейсів 889/890 по маршруту Ізмаїл-Київ".
Відтак, суд вважає, що дані справи пов'язані між собою, оскільки рішення суду, що розглядає справу № 815/1052/13-а, встановлює обставини, що впливають на збирання та оцінку доказів у даній справі.
Зважаючи на викладене, суд вважає, що провадження у справі № 815/4070/13-а підлягає зупиненню до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 815/1052/13-а за адміністративним позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції України по безпеці на наземному транспорті, третя особа - ПАТ"Ізмаїлавтотранс" про визнання протиправним та скасування наказу №3 від 31.01.2013р. "Про анулювання дозвільних документів по обслуговуванню рейсів 889/890 по маршруту Ізмаїл-Київ".
Керуючись ст.ст. 156, 160, 165, 167 КАС України, суд, -
Клопотання представника позивача про зупинення провадження у справі - задовольнити.
Зупинити провадження в адміністративній справі № 815/4070/13-а за позовом фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Управління Укртрансінспекції в Одеській області про визнання протиправними та скасування постанов про накладення фінансових санкцій до набрання законної сили судовим рішенням по справі № 815/1052/13-а за адміністративним позовом Фізичної особи-підприємця ОСОБА_3 до Державної інспекції України по безпеці на наземному транспорті, третя особа - ПАТ"Ізмаїлавтотранс" про визнання протиправним та скасування наказу №3 від 31.01.2013р. "Про анулювання дозвільних документів по обслуговуванню рейсів 889/890 по маршруту Ізмаїл-Київ".
Ухвала може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції в порядку та строки, передбачені ст. 186 КАС України.
Ухвала суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України.
Повний текст ухвали суду складений та підписаний суддею 16.07.2013 року.
Суддя О.М. Соколенко
п.3 ч.1 ст. 156 Неможливості розгляду справи до набрання законної сили судовго рішення в іншій справі.