Постанова від 22.10.2013 по справі 483/2715/13-а

Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області

Справа № 483/2715/13-а

ПОСТАНОВА

Іменем України

22 жовтня 2013 року м. Очаків

Очаківський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:

головуючого - судді Головко Л.І.

при секретарі Гречці С.Є.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до інспектора ДПРЗ ОСП № 1 Біляївського району ГУМВС України в Одеській області Демченка Валентина Олександровича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення, -

ВСТАНОВИВ:

04 жовтня 2013 року ОСОБА_1 звернувся до Очаківського міськрайонного суду Миколаївської області із зазначеним адміністративним позовом до інспектора ДПРЗ ОСП № 1 Біляївського району ГУМВС України в Одеській області Демченка В.О.. Свої вимоги позивач обґрунтовував тим, що 06 серпня 2013 року відповідачем було винесено постанову серії АА2 №740367, якою на нього за порушення п. 16.11 Правил дорожнього руху України, допущеного під час керування транспортним засобом у цей же день, накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 425 грн.. Цю постанову вважав незаконною, оскільки відповідачем було розглянуто справу про адміністративне правопорушення за його відсутності, що суттєво обмежило права позивача. Посилаючись на викладене, просив скасувати оскаржувану постанову.

У судове засідання будучи належним чином повідомленими про дату, час і місце судового розгляду сторони не прибули. Від позивача надійшла заява про розгляд справи за його відсутності. Відповідач про причини свого неприбуття у судове засідання не повідомив.

Відповідно до ч. 4 ст. 128 КАС України, у разі неприбуття відповідача - суб'єкта владних повноважень, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин або без повідомлення ним про причини неприбуття розгляд справи не відкладається і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши письмові докази, що є у справі, суд дійшов наступного.

Відповідно до ст. 7 КУпАП, ніхто не може бути підданий заходу впливу в зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом.

Зі змісту копії оскаржуваної постанови вбачається, що на позивача за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 122 КУпАП, накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 425 грн..

У частині 1 ст. 278 КУпАП вказано, що орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення, крім іншого, вирішує такі питання: чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.

В силу ст. 283 КУпАП постанова по справі про адміністративне правопорушення повинна містити: найменування органу (посадової особи), який виніс постанову, дату розгляду справи; відомості про особу, щодо якої розглядається справа; опис обставин, установлених при розгляді справи, а саме місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; зазначення нормативного акта, який передбачає відповідальність за дане адміністративне правопорушення; прийняте по справі рішення.

Разом із тим, з боку відповідача такі вимоги законодавства не були дотримані, зокрема справу про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, в порушення ст. 268 КУпАП, розглянуто за його відсутності і при цьому він не був повідомлений про час її розгляду, що позбавило останнього можливості реалізувати свої права, передбачені цією ж статтею.

Відповідно до ч. 2 ст. 71 КАС України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Всупереч припису процесуально-правової норми відповідач заперечення на позов не надіслав, доказів правомірності прийнятого рішення до суду не надав.

Враховуючи викладене, оскаржувана постанова не може бути визнана законною, у зв'язку з чим суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог ОСОБА_1 та необхідність скасування оскаржуваної постанови.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9-12, 15, ст.ст. 158-163 КАС України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до інспектора ДПРЗ ОСП № 1 Біляївського району ГУМВС України в Одеській області Демченка Валентина Олександровича про скасування постанови в справі про адміністративне правопорушення - задовольнити повністю.

Постанову серії АА2 № 740367 від 06 серпня 2013 року інспектора ДПРЗ ОСП № 1 Біляївського району ГУМВС України в Одеській області Демченка Валентина Олександровича в справі про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 122 КУпАП, відносно ОСОБА_1 - скасувати.

Постанова є остаточною і оскарженню не підлягає.

Постанова набирає законної сили з моменту її винесення.

Головуючий: