Рішення від 10.07.2006 по справі 2/371-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

10.07.06

Справа № 2/371-06.

За позовом: Сумська міжрайонної державної податкової інспекції

До відповідача: приватного підприємця ОСОБА_1

про припинення підприємницької діяльності

Суддя СОП'ЯНЕНКО О.Ю.

Представники:

Від позивача: Сербіна О.Ю., довіреність №4584/С/9/10-С від 27.04.2006р.

Від відповідача: не з'явився

Суть спору: позивач просить припинити підприємницьку діяльність приватного підприємця ОСОБА_1, який був зареєстрований Краснопільською районною державною адміністрацією 18.03.2003р. як суб'єкт підприємницької діяльності, в зв'язку з тим, що він в порушення діючого законодавства не подає до державної податкової інспекції податкових декларацій і документів бухгалтерської звітності з 28.03.2003 року.

Відповідач відзив на позов не подав, в судове засідання не з'явився, тому відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України справа розглядається за наявними матеріалами.

Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив:

Відповідач зареєстрований як суб'єкт підприємницької діяльності - фізична особа Краснопільською районною державною адміністрацією 18.03.2003р.

Відповідно до п. 2 ст. 46 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців" підставами для винесення судового рішення щодо припинення фізичної особи - підприємця, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

Як свідчить довідка Сумської міжрайонної державної податкової інспекції № НОМЕР_1 відповідач не подає звітності по податкових платежах з 28.03.2003р., що є порушенням п.п. 4.1.4, 4.1. ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", згідно з яким податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює: календарному кварталу - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу.

Доказів повідомлення податкового органу про свою виробничу діяльність і надсилання йому податкових звітів за зазначений період відповідач не подав, тому відповідно до п. 15 ст. 58 Господарського кодексу України державна реєстрація відповідача підлягає скасуванню, а позовні вимоги задоволенню.

Згідно ст.ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст. ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Припинити підприємницьку діяльність приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код - НОМЕР_2; р/р - відсутній), який був зареєстрований Краснопільською районною державною адміністрацією 18.03.2003р. як суб'єкт підприємницької діяльності.

3. Стягнути з приватного підприємця ОСОБА_1 (АДРЕСА_1; ідентифікаційний код - НОМЕР_2; р/р - відсутній) в доход державного бюджету (р/р 31115095600002, банк: УДК у Сумській області, отримувач: ВДК у м. Суми, МФО 837013, код ЄДРПОУ 23636315, призначення платежу: код бюджетної класифікації 22090200, символ звітності 095) державного мита 85 грн. 00 коп.

4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Відповідно до ст. 49 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», у день набрання рішенням законної сили, направити його копію державному реєстратору за місцезнаходженням фізичної особи - підприємця для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця.

Попередній документ
34346
Наступний документ
34348
Інформація про рішення:
№ рішення: 34347
№ справи: 2/371-06
Дата рішення: 10.07.2006
Дата публікації: 28.08.2007
Форма документу: Рішення
Форма судочинства: Господарське
Суд: Господарський суд Сумської області
Категорія справи: Господарські справи (до 01.01.2019); Інші позадоговірні немайнові спори; Скасування державної реєстрації; За позовами органів ДПС
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто (10.07.2006)
Дата надходження: 22.06.2006
Предмет позову: про припинення підприємницької діяльності