19 вересня 2013 року м. Київ К/9991/29186/11
Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:
головуючого Степашка О.І.
суддів: Маринчак Н.Є.
Федорова М.О.
розглянувши у попередньому судовому засіданні касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова
на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 26.02.2010
та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.04.2011
у справі № 2а-1730/10/1370
за позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова
до Приватного підприємства «Львівпроектбудреставрація»
про продовження строку застосування умовного адміністративного арешту активів
Державна податкова інспекція у Сихівському районі м. Львова (далі по тексту - позивач, ДПІ у Сихівському районі м. Львова) звернулась до суду з позовом до Приватного підприємства «Львівпроектбудреставрація» (далі по тексту - відповідач, ПП «Львівпроектбудреставрація») про продовження строку застосування умовного адміністративного арешту активів.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 26.02.2010, яка залишена без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.04.2011, у задоволенні позову відмовлено.
В касаційній скарзі позивач просить скасувати рішення судів першої та апеляційної інстанцій і прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги, посилаючись на порушення судами норм матеріального права.
Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що касаційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судами попередніх інстанцій встановлено, що у зв'язку з відмовою від проведення планової виїзної перевірки 23.02.2010 керівником ДПІ у Сихівському районі м. Львова прийнято рішення № 2653/24-005 про застосування адміністративного арешту активів платника податків ПП «Львівпроектбудреставрація».
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог, суди попередніх інстанцій виходили з наступних обставин, з чим погоджується суд касаційної інстанції.
Відповідно до пп. 9.1.1 п. 9.1 ст. 9 Закону України від 21.12.2000 №2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами» (далі по тексту - Закон №2181-III) адміністративний арешт активів платника податків є виключним способом забезпечення можливості погашення його податкового боргу.
Адміністративний арешт активів може бути застосований за наявності обставин, визначених пп. 9.1.2 п. 9.1 ст. 9 Закону №2181-III, зокрема, й за обставин, коли платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення.
Відповідно до ч. 4 ст. 11-1 Закону України від 04.12.1990 № 509-XII «Про державну податкову службу в Україні» право на проведення планової виїзної перевірки платника податків надається лише у тому випадку, коли йому не пізніше ніж за десять днів до дня проведення зазначеної перевірки надіслано письмове повідомлення із зазначенням дати початку та закінчення її проведення, оскільки не надіслала відповідачу за десять днів до проведення зазначеної перевірки письмове повідомленням із зазначенням дати початку та закінчення її проведення.
Як вбачається з матеріалів справи, ДПІ у Сихівському районі м. Львова належним чином не повідомила відповідача про проведення планової перевірки з 16.02.2010 по 27.02.2010, а тому відмова ПП «Львівпроектбудреставрація» у допуску працівників ДПІ у Сихівському районі м. Львова до проведення перевірки є законною.
За таких обставин та з урахуванням вимог ч. 3 ст. 2, ч. 2 ст. 71 КАС України, суди дійшли обґрунтованого висновку щодо відсутності підстав для задоволення позову.
Враховуючи викладене, Вищий адміністративний суд України дійшов висновку про те, що судами попередніх інстанцій належним чином з'ясовані обставини справи та надано їм відповідну правову оцінку. Порушень норм матеріального права, які могли призвести до зміни чи скасування рішень судів попередніх інстанцій не встановлено.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 220-1, 223, 224, 230 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Касаційну скаргу Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова відхилити.
Постанову Львівського окружного адміністративного суду від 26.02.2010 та ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 12.04.2011 залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.
Головуючий(підпис)О.І. Степашко
Судді(підпис)Н.Є. Маринчак
(підпис)М.О. Федоров