Постанова від 30.09.2013 по справі 817/3238/13-а

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 817/3238/13-а

30 вересня 2013 року 09год. 18хв. м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Сало А.Б. розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Територіального управління Держгірпромнагляду у Рівненській області

до ТОВ УБК "Будіндустрія"

про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ :

Територіальне управління Держгірпромнагляду у Рівненській області звернулося до Рівненського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до ТОВ УБК "Будіндустрія" про застосування заходів реагування.

Ухвалою про відкриття скороченого провадження від 16 вересня 2013 року відповідачу було надано десятиденний строк з дня отримання ухвали для подання заперечення. У вказаний строк відповідачем не було подано заперечення на адміністративний позов та заяви про визнання позову.

Таким чином суд вживши всіх залежних від нього заходів для повідомлення відповідача про строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення, на підставі вимог п.5 ч. 1. ст.183-2 КАС України провів розгляд справи одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Давши оцінку доказам у справі, повно і всебічно з'ясувавши всі обставини справи в їх сукупності на підставі чинного законодавства, перевіривши їх дослідженими доказами, суд приходить до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.

З 10 по 11 вересня 2013 року відповідно до наказу територіального управління Держгірпромнагляду у Рівненській області ( далі - ТУ Держгірпромнагляду у Рівненській області) від 21.08.2013 № 244 посадовою особою територіального управління проведено планову перевірку дотримання вимог законодавчих та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки ТОВ УБК "Будіндустрія".

За результатами проведеної перевірки було виявлено порушення нормативно-правових актів з охорони праці, які створюють загрозу життю та здоров'ю працюючих: ст. 21 Закону України "Про охорону праці", п.6 "Порядку видачі дозволів на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки", визначених Постановою Кабінету Міністрів України від 26.10.2011 № 1107; п.4.2.4; п.4.2.5; п.4.2.6 НПАОП 40.1-1.07-01 "Правила експлуатації електрозахисних засобів", затверджених наказом Міністерства праці та соціальної політики України 05.06.2001 №253 в порушення вимог ст. 8 Закону України "Про охорону праці" №2694; п.1.2, п. 5.157, п.5.160, НПАОП 26.6-1.04-84 "Правила техніки безпеки і виробничої санітарії в промисловості стінових та в'яжучих матеріалів", затверджені постановою Президії ЦК профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів (протокол №44 від 17.12.84) і Міністерства промисловості будівельних матеріалів СРСР (наказ №687 від 20.12.84), п. 13.21 "Правила техніки безпеки і виробничої санітарії в промисловості будівельних матеріалів", ч. 1. п.4.6 (б) НПАОП 26.0-1.07-75 "Правил техніки безпеки і виробничої санітарії при виробництві цегли та вапна", в порушення вимог ст. 13,14 Закону України "Про охорону праці" №2694; п.7.3.3, п.7.5.8 НПАОП 0.00-1.07 "Правила будови і безпечної експлуатації вантажопідіймальних кранів", затверджені наказом Державного комітету України з промислової безпеки, охорони праці та гірничого нагляду від 18.06.2007 №132, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 09.07.2007; п.1.2 НПАОП 26.6-1.04-84 "Правила техніки безпеки і виробничої санітарії в промисловості стінових та в'яжучих матеріалів", затверджені постановою Президії ЦК профспілки працівників будівництва і промбудматеріалів (протокол №44 від 17.12.84) і Міністерства промисловості будівельних матеріалів СРСР (наказ №687 від 20.12.84), п.13.21 "Правила техніки безпеки і за №784/14051 виробничої з санітарії в промисловості будівельних матеріалів". Частина 1 в порушення вимог ст. 8 Закону України "Про охорону праці" №2694.

Відповідно до вимог ст. 7 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності" за результатами перевірки та у зв'язку з виявленням порушень вимог законодавства, головним державним інспектором Краснолюбом Миколою Андрійовичем складено Акт перевірки виробничого об'єкта від 11.09.2013 № 89а/05-9, в присутності директора ОСОБА_1, один примірник акту перевірки отримано директором під підпис.

Відповідно до Положення про організацію та здійснення державного гірничого нагляду державного нагляду (контролю) у сфері промислової безпеки та охорони праці в системі Держгірпромнагляду України, затвердженого наказом МНС України від 11.08.2011 №826 (далі-Положення), загроза життю та здоров'ю працівників - виникнення умов, за яких подальше продовження виконання робіт або експлуатація об'єкта, машин, і механізмів несе ризик спричинення внаслідок цих умов фізичної шкоди працівникові, в тому числі такої, яка може призвести до смертельного наслідку.

Пунктом 2.26 Положення передбачено, що право заборонити виконання робіт виробництва виникає у разі виявлення під час перевірки:

порушень вимог законодавства з охорони праці та промислової безпеки, що створюють загрозу життю працівників;

відсутності дозволу на виконання робіт підвищеної небезпеки та на експлуатацію (застосування) машин, механізмів, устаткування підвищеної небезпеки;

не проведення у встановленому порядку та в терміни технічного огляду, випробування або експертного обстеження машин, механізмів та устаткування підвищеної небезпеки.

Територіальне управління звертається до суду із зазначеним позовом для захисту прав та законних інтересів працюючих через застосування до відповідача заходів реагування в порядку ч. 5 ст. 4 Закону України "Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності".

Зазначеним позовом територіальне управління, з метою ефективного здійснення заходів державного нагляду (контролю), покладених на Держгірпромнагляд чинним законодавством України з охорони праці, через дії уповноваженої посадової особи практично реалізує державну політику щодо забезпечення державою неухильного додержання гарантій конституційних прав та законних інтересів працюючих на безпечні і нешкідливі умови праці, утвердження принципу верховенства права та реального забезпечення пріоритету прав людини і громадянина, прав працюючих перед інтересами господарюючих суб'єктів.

На час винесення рішення по суті заявлених позовних вимог доказів усунення порушень вимог законодавчих та нормативно - правових актів з охорони праці та промислової безпеки відповідачем суду надано не було, жодних пояснень на спростування тверджень позивача про необхідність застосування заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю) не наведено.

З урахуванням наведеного позовні вимоги про застосування заходів реагування підтверджуються належними та допустимими доказами, а тому підлягають задоволенню.

Судові витрати, відповідно до статті 94 КАС України, з відповідача не присуджуються.

Керуючись статтями 160-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до ТОВ УБК "Будіндустрія" (35400, смт. Гоща, вул. Наливайка,102а, код ЄДРПОУ 34644984) а саме: заборонити експлуатацію: формовочного преса СМК-21, стрічкового конвеєра браку, напівавтомата для різки цегли, двох козлових кранів марки ККТ-3.2: зав. №186, зав. №195; заборонити виконання робіт з обслуговування електроустановок до 1000В до усунення порушень виявлених під час перевірки 10-11.09.2013, шляхом накладання пломб.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова суду першої інстанції є остаточною, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку.

У разі апеляційного оскарження постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Відповідно до п. 8 ч. 6 ст. 183-2 КАС України відповідач зобов'язаний виконати постанову негайно.

Суддя Сало А.Б.