Ухвала від 26.09.2013 по справі Б38/29/39-08

УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА

26.09.13р. Справа № Б38/29/39-08

Суддя господарського суду Дніпропетровської області Бондарєв Е.М.

при секретарі судового засідання Бесхатнєвій Г.В.

за участю представників сторін:

від кредиторів: - Майоренко О.Ю., довіреність №3634/08 від 22.05.13р., представник УПФ України в Кіровському районі м. Дніпропетровська;

- Прудко О.В., довіреність №316/9/10-031 від 10.07.13р., представник ДПІ у Кіровському районі м. Дніпропетровська ГУ Міндоходів у Дніпропетровській області;

від боржника - Бакулін І.С., ліквідатор

за участю - Корольова Д.В., довіреність №144 від 28.11.12р., представник РВ ФДМ України по Дніпропетровській області;

- Феденко І.В., довіреність №11-52/1/242 від 08.01.13р., провідний спеціаліст відділу з питань банкрутства ГУЮ у Дніпропетровській області;

розглянувши справу

за заявою управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська, м. Дніпропетровськ

до боржника державного виробничого підприємства "Дніпронерудпром", м. Дніпропетровськ

про визнання банкрутом

ВСТАНОВИВ:

Провадження у справі про банкрутство державного виробничого підприємства "Дніпронерудпром", м. Дніпропетровськ перебуває на стадії ліквідації.

Постановою господарського суду від 28.02.12р. боржника визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором державного виробничого підприємства "Дніпронерудпром", м. Дніпропетровськ (ЄДРПОУ 00292273) призначено арбітражного керуючого Бакуліна Івана Сергійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №98 від 01.02.13р., адреса для листування: м. Дніпропетровськ, а/с 1789).

16.07.13р. Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області звернулось до суду із клопотанням про заборону ліквідатору ДВП "Дніпронерудпром" Бакуліну І.С. до погодження у встановленому порядку кандидатури організатора проведення аукціону здійснювати відчуження майна товариства та зобов'язання ліквідатора надати до Фонду державного майна України перелік ліквідаційної маси підприємства у строк до 26.07.13р.

Клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України обґрунтоване тим, що згідно до пунктів 3, 4 Порядку організації проведення аукціонів у провадженні у справах про банкрутство та вимоги до їх організаторів стосовно майн державних підприємств, які належать до сфери управління Фонду державного майна України, та господарських організацій з корпоративними правами держави понад 50 відсотків їх статутного капіталу, які перебувають у процесі приватизації затверджений наказом Фонду державного майна України від 19.12.12р. (зареєстрований в Міністерстві юстиції України 03.01.13р. за №42/22574) замовником аукціону є керуючий санацією або ліквідатор, призначений у справі про банкрутство боржника господарським судом у порядку, встановленому Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" при цьому організатор аукціону визначається замовником за погодженням з Фондом державного майна України. Також, згідно п.3 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про Фонд державного майна України", Фонд, зокрема, погоджує мирові угоди, плати санації і переліки ліквідаційних мас та зміни і доповнення до них у справах про банкрутство господарських організацій з корпоративними правами держави понад 50 відсотків їх статутного капіталу, які перебувають у процесі приватизації.

Ліквідатор заперечує проти задоволення клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області посилаючись на те, що п.3.2 ст. 3 Статуту ДВП "Дніпронерудпром" здійснює свою діяльність на основі і відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту, який затверджується органом управління майном - корпорацією "Укрбуд". Таким чином, ліквідатор вважає, оскільки Регіональне відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області не органом управління майном ДВП "Дніпронерудпром", у задоволенні клопотання щодо заборони ліквідатору до погодження у встановленому порядку кандидатури організатора проведення аукціону здійснювати відчуження майна та зобов'язання ліквідатора надати до Фонду державного майна України перелік ліквідаційної маси необхідно відмовити.

26.09.13р. ліквідатором надані доповнення до заперечення де останній зазначив, що згідно листа Міністерства юстиції України №443-0-33-13/132 від 21.02.13р. продаж майна боржника (банкрута) розпочато із дотриманням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (стара редакція), то продовження цього процесу і після набрання чинності нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" має відповідати вимогам законодавчого акта, що діяв на момент визначення порядку продажу майна, а не на момент фактичного проведення торгів (аукціону) та укладення договору купівлі-продажу з переможцем.

Так, відповідно до рішення комітету кредиторів, яке було прийняте 06.06.12р. та відображене у відповідному протоколу, було погоджено порядок продажу майна банкрута. Отже, порядок продажу було погоджено комітетом кредиторів до набрання чинності нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Розглянувши матеріали справи господарський суд вважає за необхідне відхилити клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області на підставі наступного.

Згідно до ч. 12 ст. 96 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції від 21.12.11р.) плани санації, мирові угоди та переліки ліквідаційних мас та зміни і доповнення до них у справах про банкрутство державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків, підлягають погодженню з органом, уповноваженим управляти державним майном. У разі відсутності такого погодження план санації та мирова угода затвердженню господарським судом не підлягають, а включене до переліку ліквідаційної маси майно банкрута не може бути реалізованим.

Відповідно п.11 Розділу Х Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції від 21.12.11р.) положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють продаж майна в провадженні у справі про банкрутство, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Як вбачається з матеріалів справи комітетом кредиторів державного виробничого підприємства "Дніпронерудпром" 06.06.12р. було прийнято рішення та відображено у відповідному протоколі, було погоджено порядок продажу майна банкрута. Отже, порядок продажу було погоджено комітетом кредиторів до набрання чинності нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Враховуючи викладене, господарський суд вважає необхідним відхилити клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області оскільки продаж майна банкрута розпочато із дотриманням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції від 30.06.99р.), то продовження цього процесу і після набрання чинності нової редакції Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" має відповідати вимогам законодавчого акта, що діяв на моменту визначення порядку продажу майна.

Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, п.11 Розділу Х Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції від 21.12.11р.), господарський суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській області від 15.0713р. відхилити.

Суддя Е.М. Бондарєв