Копія
Іменем України
Справа № 121/3361/13-а
23.09.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Кобаля М.І.,
суддів Воробйової С.О. ,
Курапової З.І.
секретар судового засідання Чумаченко Н.Г.
за участю сторін:
позивач, - ОСОБА_2 - паспорт серії НОМЕР_1, виданий Другим відділом Ялтинського МУГУ МВС України в Криму від 05.08.1998 року,
представник позивача, ОСОБА_2- ОСОБА_5, діє на підставі договору про надання правової допомоги від 16.09.2013, посвідчення адвоката № НОМЕР_2 від 14.03.2012 року,
представник третьої особи, Головного управління Служби Безпеки України в АР Крим- Коновалова Олена Геннадіївна, довіреність № 76/37/9928-2 від 25.07.13,
представник відповідача, Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим- не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив,
розглянувши апеляційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Цалко А.А. ) від 28.05.13 у справі № 121/3361/13-а
за позовом ОСОБА_2 (АДРЕСА_1)
до Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим (вул. Долгоруковська, 3,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95000)
третя особа:
Головне управління Служби Безпеки України в АР Крим (бул. Франко,13,Сімферополь,Автономна Республіка Крим,95034)
про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання виконати певні дії
Позивач ОСОБА_2 звернувся до суду з позовною заявою до відповідача, у якій просить суд визнати бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим в перерахунку пенсії протиправною раніше нарахованої пенсії протиправною та зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в АР Крим здійснити йому перерахунок пенсії, враховуючи грошове утримання на останній штатній посаді перед звільненням починаючи з 01 січня 2007 року.
Постановою Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 28.05.2013 у задоволенні позову ОСОБА_2 про визнання протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим по перерахунку йому пенсії та про зобов'язання Головне управління Пенсійного фонду України в Автономній Республіці Крим провести перерахунок ОСОБА_2 пенсії з 1 січня 2007 року, - відмовлено.
Не погодившись з зазначеним судовим рішенням, позивач, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим від 28.05.2013 та ухвалити нове рішення, яким позов задовольнити.
У судовому засіданні позивач та його представник підтримали вимоги апеляційної скарги та наполягали на її задоволенні.
Представник третьої особи, Головного управління Служби Безпеки України в АР Крим заперечувала проти задоволення апеляційної скарги, посилаючись на її необґрунтованість та безпідставність, просила постанову суду першої інстанції залишити без змін, як законну та обґрунтовану.
Відповідач в судове засідання на виклик суду не з'явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином та своєчасно, про причину неявки суд не повідомив, що не перешкоджає розгляду справи у його відсутності згідно із ч.4 ст. 196 Кодексу адміністративного судочинства України.
Перевіривши матеріали справи, правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права, правову оцінку обставин у справі, обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Як встановлено судом першої інстанції та підтверджується матеріалами справи, позивач проходив службу в органах Служби Безпеки Украй та був звільнений з кадрової військової служби осіб офіцерського складу у запас наказом Голови Служби Безпеки України від 28 грудня 2006 року № 2067, за станом здоров'я.
Фінансовим відділом Головного управління СБУ в АР Крим йому була розрахована та призначена пенсія за вислугу років з 30 грудня 2006 року, виплату якої з 01 січня 2007 року здійснює Головне управління ПФУ в АР Крим відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 02 листопада 2006 року №1522 "Про передачу органам Пенсійного фонду України функцій з призначення і виплати пенсій деяким категоріям громадян".
Умови, норми і порядок пенсійного забезпечення врегульовані спеціальним Законом України № 2262-ХП «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон № 2262).
Відповідно до ч.3 ст. 43 Закону № 2262 пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, встановлених законодавством.
Проте, пунктом 30 ст. 77 Закону України від 20.12.2005 р. N 3235-IV " Про державний бюджет на 2006 рік" зупинено на 2006 рік дію статей 14, 22, 37 та частини третьої статті 43 Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб".
При цьому ст. 40 Закону України "Про державний бюджет на 2006 рік" встановлено, що при звільненні у 2006 році для обчислення пенсій особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію відповідно до Закону України "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб", та членам їх сімей до грошового забезпечення враховуються відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентна надбавка за вислугу років у розмірах, встановлених за останньою штатною посадою перед звільненням, а також щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірі, що визначаються за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.
Так, відповідно до пункту 7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 року № 393 пенсії ( в редакції, діючій на моменти призначення пенсії) обчислюються з таких видів грошового забезпечення: окладу за останньою штатною посадою, займаною перед звільненням; окладу за військове або спеціальне звання; процентної надбавки за вислугу років; додаткових видів грошового забезпечення, що надаються щомісяця (надбавки за вчене звання і науковий ступінь, кваліфікацію та умови служби). Розмір додаткових видів грошового забезпечення визначається (за вибором тих, хто звернувся за пенсією) за 24 останні календарні місяці служби підряд перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців служби підряд протягом усієї служби перед зверненням за пенсією незалежно від наявних перерв у службі. Середньомісячна сума додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарні місяці і за 60 календарних місяців визначається шляхом ділення загальної суми додаткових видів грошового забезпечення за 24 календарні місяці служби підряд (перед зверненням за пенсією) чи за 60 календарних місяців служби підряд (протягом всієї служби) відповідно на 24 і 60.
Колегія суддів зазначає, що в 2006 році ст. 40 Закону України «Про державний бюджет України на 2006 рік" діяла як на момент звільнення позивача так і на момент призначення йому пенсії, і ця норма була спеціальною у 2006 році при призначенні пенсії.
Отже, враховуючи, що станом на дату призначення пенсії позивачу - 29.12.2006 р. дію ч. 3 ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» було зупинено, тому обчислення пенсії військовослужбовця ОСОБА_2 було проведено з урахуванням положень ст. 40 Закону України «Про державний бюджет на 2006 рік», згідно яких для обчислення пенсії позивачеві була взята середня сума щомісячних додаткових видів грошового забезпечення за 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням, що визначається шляхом ділення на 24 останні календарні місяці служби підряд перед звільненням.
Зважаючи на наведене, дії відповідача відповідають вимогам Конституції України та Закону.
З урахуванням вищевикладеного, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову, оскільки відповідач вирішуючи у грудні 2006 року питання про призначення й обчислення позивачу пенсії на підставі Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" з урахуванням вимог Закону України "Про державний бюджет України на 2006 рік", діяло на підставі чинного законодавства та в межах наданих повноважень.
Колегія суддів вважає, що доводи апеляційної скарги не дають підстав для висновку про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, тобто прийнята постанова вимогам закону і підстав для її скасування не вбачається.
Відповідно до статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Керуючись статтями 195, 196, пунктом 1 частини першої статті 198, статтею 200, пунктом 1 частини першої статті 205, статтями 206, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України суд,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_2, - залишити без задоволення.
Постанову Ялтинського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Цалко А.А. ) від 28.05.13 у справі № 121/3361/13-а, - залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 30 вересня 2013 р.
Головуючий суддя підпис М.І. Кобаль
Судді підпис С.О. Воробйова
підпис З.І.Курапова
З оригіналом згідно
Головуючий суддя М.І. Кобаль