Копія
Іменем України
Справа № 106/4123/13-а
16.09.13 м. Севастополь
Севастопольський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Кучерука О.В.,
суддів Кукти М.В. ,
Яковенко С.Ю.
секретар судового засідання Руднєва А.В.
за участю сторін:
позивач, фізична особа-підприємець ОСОБА_2- не з'явився, до початку судового засідання надав суду клопотання про відкладення розгляду справи,
представник відповідача, Євпаторійської міської ради- Сманлий Альона Володимирівна, довіреність № 639/02-29 від 11.05.11
розглянувши апеляційну скаргу фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 на постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим (суддя Абзатова Г.Г. ) від 12.07.13
за позовом фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 (АДРЕСА_2)
представник позивача:
ОСОБА_5 (АДРЕСА_1)
до Євпаторійської міської ради (проспект Леніна, 2,Євпаторія,Автономна Республіка Крим,97400)
про визнання недійсним рішення Євпаторійської міської ради №5-56/48 від 29.12.2009року, -
Постановою Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 12.07.2013 року заяву фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про поновлення строку для звернення до суду задоволено.
Поновлено ОСОБА_2 строк звернення до суду.
У задоволенні позовних вимог фізичній особі - підприємцю ОСОБА_2 до Євпаторійської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення Євпаторійської міської ради №5-56/48 від 29.12.2009року - відмовлено.
Не погодившись з зазначеною постановою суду, позивач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 12.07.2013 року.
Доводи апеляції мотивовані тим, що суд залишив поза увагою те, що обмежений перелік питань, які підлягають обговоренню на громадських слуханнях згідно Статуту територіальної громади прямо суперечить нормам статті 21 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а спірне питання - генеральний план реконструкції парку, як частина плану зонування території міста, безпосередньо підлягає обговоренню на громадських слуханням на підставі тієї норми, яку застосував суд.
Ухвалою Севастопольського апеляційного адміністративного суду від 16.08.2013 відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою фізичної особи - підприємця ОСОБА_2.
Позивач у судове засідання 16.09.2013 року не з'явився, про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином, представник позивача до початку судового засідання надав суду клопотання про відкладення розгляду справи (а.с. 106).
Представник відповідача - Євпаторійської міської ради у судовому засіданні 16.09.2013 року заперечував проти задоволення апеляційної скарги, просив постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 12.07.2013 року залишити без змін, надіслав письмові заперечення за вх. №12694 від 16.09.2013 року.
Розглянувши справу в порядку статей 195, 196 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів, встановила наступне.
Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції з 1998 року спірна земельна ділянка була передана для розташування об'єкту «Колесо огляду» ТОВ «Евгения» для тимчасового розміщення на підставі рішення Євпаторійської міської Ради від 11.12.1998 року № 23-6\43, від 29.12.1998 року № 23-6\114 «Про надання в оренду ТОВ «Евгения» земельної ділянки про тимчасове розміщення атракціону «Колесо огляду», пунктом 1.2 договору оренди, укладеного між міською Радою та ТОВ «Евгенія» зазначено, що від імені підприємства діє ОСОБА_2
Згідно договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого 02.04.2009 року, укладеного до 03.06.2013 року позивач користувався земельною ділянкою кадастровий номер 040900200032, у парку ім. Фрунзе у м. Євпаторія для розміщення та обслуговування атракціону «Колесо огляду» на умовах короткочасної оренди.
Надалі рішенням 56 сесії 5 скликання Євпаторійської міської Ради № 5-56\48 від 29.12.2009 року була затверджена схема Генерального плану реконструкції парку ім. Фрунзе у м. Євпаторія. Згідно зі схемою земельна ділянка під номером 5.2 (розкрашена на копії схеми оранжевим кольором) призначена для розміщення дитячого майданчику.
З урахуванням рішення Євпаторійської міської Ради № 5-56\48 від 29.12.2009 року, рішенням Євпаторійської міської Ради № 6-40\70 від 29.03.2013 року ОСОБА_2 відмовлено в продовженні договору оренди земельної ділянці для розміщення та обслуговування атракціону «Колесо огляду».
Однак у даний час на цій земельній ділянці розташований атракціон «Колесо огляду», який належить позивачу.
Судова колегія, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом норм матеріального та процесуального права, вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 144 Конституції України передбачено, що органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Згідно ч. 1 ст. 59 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" рада в межах своїх повноважень приймає нормативні та інші акти у формі рішень.
Так, ст. 12 Закону України "Про основи містобудування" до компетенції сільських, селищних, міських рад у сфері містобудування на їх території віднесено затвердження відповідно до законодавства місцевих містобудівних програм, генеральних планів відповідних населених пунктів, іншої містобудівної документації.
Відповідно до ст. 17 Закону України "Про основи містобудування" містобудівна документація є основою для вирішення питань раціонального використання територій; підготовки вихідних даних для розробки землевпорядної документації; вирішення питань щодо розташування та проектування нового будівництва, здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування та упорядкування територій; вирішення питань вибору, вилучення (викупу), надання у власність чи користування земель для містобудівних потреб.
Визначення територій і вибір земель для містобудівних потреб здійснюється відповідно до затвердженої містобудівної документації місцевих правил забудови з урахуванням планів земельно-господарського устрою. Державний контроль за використанням і забудовою земель, визначених для містобудівних потреб, забезпечення можливості здійснення на них запланованої містобудівної діяльності провадиться органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, спеціально уповноваженими на це державними органами та їх підрозділами на місцях (ст. 21 Закону України "Про основи містобудування").
Нормами ст. 23 Закону України "Про основи містобудування" передбачено, що містобудівний кадастр населених пунктів містить дані плану зонування або генерального плану чи детального плану, належність територій до відповідних зон, правовий статус, допустимі види забудови та іншого використання земельних ділянок, єдині умови та обмеження забудови окремих земельних ділянок, відомості про функціональне призначення, поверховість та матеріал стінбудівель, магістральні інженерні мережі, інші відомості згідно з державними будівельними нормами.
Таким чином, Закон України "Про основи містобудування" вимагає неухильного дотримання затвердженої містобудівної документації при вирішенні питань розташування об'єктів містобудування, зокрема щодо генерального чи детального плану населеного пункту, де чітко визначено цільове призначення певної території (земельної ділянки).
Аналогічні вимоги містить Закону України "Про планування і забудову територій", ст. 10 якого передбачено, що планування територій на місцевому рівні забезпечується відповідними місцевими радами та їх виконавчими органами відповідно до їх повноважень, визначених законом, і полягає у розробленні та затвердженні генеральних планів населених пунктів, схем планування територій на місцевому рівні та іншої містобудівної документації, регулюванні використання їх територій, ухваленні та реалізації відповідних рішень про дотримання містобудівної документації.
Згідно ст. 12 Закону України "Про планування і забудову територій", генеральним планом населеного пункту визначаються межі функціональних зон, пріоритетні та допустимі види використання та забудови територій; планувальна структура та просторова композиція забудови населеного пункту; загальний стан довкілля населеного пункту, основні фактори його формування, містобудівні заходи щодо поліпшення екологічного і санітарно-гігієнічного стану; території, які мають будівельні, санітарно-гігієнічні, природоохоронні та інші обмеження їх використання. Відповідно до генеральних планів населених пунктів сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи в межах повноважень, визначених законом, готують вихідні дані для розроблення планів земельно-господарського устрою території населеного пункту та іншої землевпорядної документації; вирішують питання щодо розташування та проектування нового будівництва, здійснення реконструкції, реставрації, капітального ремонту об'єктів містобудування" та упорядкування територій.
Згідно ст. 13 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» територіальна громада має право проводити громадські слухання. Порядок організації громадських слухань визначається уставом територіальної громади.
Відповідно до статуту територіальної громади міста Євпаторії, зареєстрованим Євпаторійським міським управлінням юстиції АР Крим 01.07.2004р. (стаття 69) Громадське обговорення (громадські слухання або відкриті засідання) - виявлення громадської думки зацікавленої громадськості з метою її урахування при прийнятті органами місцевого самоврядування рішень з питань, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан навколишнього середовища.
Види рішень з питань, що справляють чи можуть справити негативний вплив на стан навколишнього середовища, які можуть виноситися на громадське обговорення: розробка місцевих програм, місцевих планів дій, стратегій та інших документів з питань охорони навколишнього середовища; вирішення відповідно до закону питань про надання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів місцевого значення, а також про скасування такого дозволу; прийняття рішень про організацію територій і об'єктів місцевого значення та інших територій, що підлягають особливій охороні; внесення пропозицій до відповідних державних органів про оголошення природних та інших об'єктів, що мають екологічну, історичну, культурну або наукову цінність, пам'ятками природи, історії або культури, які охороняються законом; надання відповідно до законодавства згоди на розміщення на території міста нових об'єктів, сфера екологічного впливу діяльності яких згідно з діючими нормативами включає відповідну територію; визначення територій для складування, зберігання або розміщення виробничих, побутових та інших відходів відповідно до законодавства; затвердження з урахуванням екологічних вимог проектів планування і забудови міста.
Відповідно до ст.21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» від 17.02.2011 № 3038-VI громадським слуханням підлягають розроблені в установленому порядку проекти містобудівної документації на місцевому рівні: генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій, детальні плани територій.
Враховуючи викладене безпідставним є посилання апелянта на те, що генеральний план реконструкції парку, як частина плану зонування території міста, безпосередньо підлягає обговоренню на громадських слуханнях на підставі ст. 21 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», оскільки згідно до статуту територіальної громади міста Євпаторії слід, що зазначене питання не входить до переліку яке може виноситися на громадське обговорення.
Колегія суддів погоджується з висновком суду, що Євпаторійська міська Рада при прийнятті рішення від 29.12.2009 року «Про затвердження схеми генерального плану реконструкції парку ім. Фрунзе у м. Євпаторія» діяла на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, рішення прийнято з урахуванням усіх обставин, що мають значення для його прийняття, тому підстави для скасування рішення 56 сесії 5 скликання Євпаторійської міської Ради № 5-56\48 від 29.12.2009 року, відсутні.
Відповідно до частини 1 статті 200 Кодексу адміністративного судочинства України, суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Судова колегія дійшла до висновку, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, рішення суду ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права, тому підстав для задоволення апеляційної скарги та скасування судового рішення не вбачається.
Керуючись ст.195; ст.196; п.1 ч.1 ст.198; ст.200; п.1 ч.1 ст.205; ст.206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Апеляційну скаргу фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 залишити без задоволення.
Постанову Євпаторійського міського суду Автономної Республіки Крим від 12.07.13 по справі №106/4123/13-а залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення згідно з частиною п'ятою статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвалу може бути оскаржено в порядку статті 212 Кодексу адміністративного судочинства України, згідно з якою касаційна скарга на судові рішення подається безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених цим Кодексом, а в разі складення ухвали в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення ухвали в повному обсязі.
Повний текст судового рішення виготовлений 23 вересня 2013 р.
Головуючий суддя підпис О.В.Кучерук
Судді підпис М.В. Кукта
підпис С.Ю. Яковенко
З оригіналом згідно
Головуючий суддя О.В.Кучерук