Ухвала від 25.06.2013 по справі 413/4034/13-а

Справа № 413/4034/13-а

Провадження № 2-а/413/135/13

УХВАЛА

21 червня 2013року м. Красний Луч

Суддя Краснолуцького міського суду Луганської області Палюх Т. Д., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління державної виконавчої служби Головного Управління юстиції в Луганській області третя особа виконавчий комітет Краснолуцької міської ради, про визнання бездіяльності, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 18.06.2013року звернулась до Краснолуцького міського суду із адміністративним позовом та просить визнати бездіяльність Управління державної виконавчої служби Головного Управління юстиції в Луганській області по виконанню виконавчого листа № 1211/502/2012, виданого Донецьким апеляційним адміністративним судом 23 січня 2013року, боржник - Виконавчий комітет Краснолуцької міської ради, про її поновлення на посаді головного спеціаліста відділу архітектури та містобудування Виконавчого комітету Краснолуцької міської ради.

Вважаю, що позовна заява подана з порушенням правил предметної підсудності.

Частиною четвертою статті 82 Закону України "Про виконавче провадження" встановлено, що рішення, дії чи бездіяльність державного виконавця або іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення можуть бути оскаржені сторонами до суду, який видав виконавчий документ. Отже, критеріями визначення юрисдикції судів щодо вирішення спорів з приводу оскарження рішень, дій дії чи бездіяльності органів державної виконавчої служби щодо виконання судового рішення є юрисдикційна належність суду, який видав виконавчий документ, та статус позивача як сторони у виконавчому провадженні (п.3 Постанови Пленуму Вищого адмністративного суду України від 13 грудня 2010року № 3 (зі змінами від 21.05.2012року та 14.09.2012року).

До підсудності місцевих загальних судів як адміністративних судів віднесено адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби щодо виконання ними рішень цих судів, тобто, рішень, ухвалених у справах, які визначені пунктами 1- 4 частини першої статті 18 КАС України, а саме:

1) адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, повадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам;

2) усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб"єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності;

3) виключений;

4) усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб"єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних та соціальних виплат.

Відповідно до частини другої статті 18 КАСУ окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Тому зазначений адміністративний позов предметно підсудний окружному адміністративному суду.

Про це зазначає й Вищий адміністративний Суд України ("Довідка про вивчення та узагальнення практики розгляду адміністративними судами справ з приводу оскарження рішень, дій та бездіяльності державної виконавчої служби" від 05.04.2012року).

Згідно ст. 107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з"ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження у справі, після чого відкриває ухвалою провадження у справі.

Відповідно до п.6 ч.3 ст. 108 КАС України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна даному адміністративному суду.

На підставі викладеного, керуючись п.6 ч.3 ст. 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Управління державної виконавчої служби Головного Управління юстиції в Луганській області третя особа виконавчий комітет Краснолуцької міської ради, про визнання бездіяльності.

Роз"яснити позивачу, що вона має право звернутися з адміністративним позовом до Луганського окружного адміністративного суду.

Ухвала може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду

протягом п"яти днів з дня отримання її копії.

Суддя: Т.Д.Палюх