Справа 2-а-321/08
Суддя доповідач Літвіна Н. М.
20 серпня 2013 року м. Київ
Суддя Київського апеляційного адміністративного суду Літвіна Н.М., перевіривши заяву Управління праці та соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2010 року у справі за апеляційною скаргою Управління праці та соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області на постанову Богуславського районного суду Київської області від 21 жовтня 2008 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області про визнання дій неправомірними та зобов'язання провести перерахунок пенсії, суд-
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2010 року апеляційну скаргу Управління праці та соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області задоволено частково. Постанову Богуславського районного суду Київської області від 21 жовтня 2008 року в частині задоволення позову за період 2004 - 2006 роки - скасовано, в задоволенні позовних вимог в цій частині - відмовлено. В іншій частині постанову залишено без змін.
Не погоджуючись із зазначеною постановою, відповідач подав заяву про перегляд її за нововиявленими обставинами, в якій просить скасувати оскаржувану постанову та ухвалити нову про відмову в задоволенні позовних вимог.
Як на підставу для перегляду постанови Київського апеляційного адміністративного суду за нововиявленими обставинами, відповідач посилається на визнаний рішенням Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26 грудня 2011 року конституційним пункт 4 розділу VІІ Закону України «Про Державний бюджет України на 2011 рік» (у редакції від 19 червня 2011 року) та на прийняту на виконання вимог цього Закону постанову КМ України від 06 липня 2001 року № 745 «Про встановлення деяких розмірів виплат, що фінансуються за рахунок коштів державного бюджету». З наведеного вбачається, що заявник просить переглянути судове рішення за нововиявленими обставинами з підстав, передбачених п. 1 ч. 2 ст. 245 КАС України.
Відповідно до ч. 3 ст. 250 КАС України - до заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами, яка не оформлена відповідно до вимог, встановлених статтею 248 цього Кодексу, застосовуються правила статті 108 цього Кодексу.
В свою чергу, в порушення вимог п. п. 4, 5 ч. 2 ст. 248 цього ж Кодексу - у заяві про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами відповідачем не зазначено обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі йому та суду під час вирішення справи, а також відповідачем не надано обґрунтувань з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог зазначеної заяви відповідача.
При цьому, відповідачем не було враховано, що згідно до ч. 3 ст. 245 КАС України - перегляд судових рішень за нововиявленими обставинами в разі прийняття нових законів, інших нормативно-правових актів, якими скасовані закони та інші нормативно-правові акти, що діяли на час розгляду справи, не допускається, крім випадків, коли вони пом'якшують або скасовують відповідальність фізичної особи. Тобто у розумінні цієї статті КАС України, якою встановлений вичерпний перелік підстав для провадження за нововиявленими обставинами, ні рішення Конституційного Суду України № 20-рп/2011 від 26 грудня 2011 року, ні Закон України «Про Державний бюджет України на 2011 рік», ні постанова КМ України від 06 липня 2001 року № 745 не являються такими обставинами.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 КАС України - суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст. 108, 205, 206, 245, 247, 248, 250, 254 КАС України, суд -
Заяву Управління праці та соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2010 року - залишити без руху, зобов'язавши заявника в строк до 20 вересня 2013 року зазначити:
1. Конкретні обставини, що могли вплинути на судове рішення, але не були відомі та не могли бути відомі Управлінню праці та соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області та суду під час вирішення справи;
2. Обґрунтування з посиланням на докази, що підтверджують наявність нововиявлених обставин, та зміст вимог Управління праці та соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області.
У разі неусунення Управлінням праці та соціального захисту населення Богуславської районної державної адміністрації Київської області недоліків, визначених цією ухвалою, заяву про перегляд за нововиявленими обставинами постанови Київського апеляційного адміністративного суду від 21 січня 2010 року буде повернуто заявнику.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Н.М. Літвіна